sobota, listopada 19, 2016 0

BIELSZE ZĘBY W 10 DNI? | BORN PRETTY STORE WHITE LIGHT


Ostatnią rzeczą, jaka ostatnio przyleciała do mnie z Chin jest zestaw do wybielania zębów. Brzmi zaskakująco? Może odrobinę, jednak i u nas zaczynają pojawiać się takie wynalazki i planuje niedługo pokazać bardzo podobny produkt dostępny w Polsce. Dzisiaj jednak skupimy się na zestawie z Born Pretty Store. Która z nas nie chciałaby mieć idealnie białych zębów? Mamy duży wybór- wybielające pasty do zębów, paski, które nakłada się na zęby, wybielanie u specjalisty... 


Kilka lat temu, przez jakiś czas pracowałam w gabinecie, który oferował wybielanie zębów. Na zęby zakładało się specjalną nakładkę wypełnioną żelem wybielającym a następnie 20 minut siedziało się przy lampie, która miała aktywować składniki wybielające i przyspieszyć cały proces. Oglądając ten zestaw na stronie Born Pretty Store byłam pewna, że będzie działał w dokładnie taki sam sposób. I nie pomyliłam się. 


W zestawie są dwie tubki żelu wybielającego, nakładka na którą nakłada się żel, oraz mini lampa, którą naświetla się zęby na których jest nakładka z żelem.Cały zamysł jest więc dokładnie taki sam. Znalazłam informacje, że dobrze powtarzać wybielanie codziennie przez 10 dni. Zęby naświetla się 10 minut, na opakowaniu była informacja, że lampka sama się wyłączy, niestety trzeba pilnować czasu.

Nakładając żel na tą silikonową wkładkę na zęby trzeba pamiętać aby rozkładać go tak żeby po nałożeniu na zęby pokrywał ich przednią część. W końcu to na jej wybieleniu najbardziej nam zależy. Tak samo właśnie tą część trzeba naświetlać lampą aby osiągnąć najlepsze efekty wybielania.

 

Używając tego zestawu zauważyłam jedną bardzo ważną wadę. Po wybielaniu zębów są one bardzo wrażliwe, w moim przypadku szczególnie na zimno. Przez lenistwo wybielam zęby raczej co drugi dzień, efekty pojawiają się wolniej ale są. Nie tak spektakularne jak często pokazuje się to w reklamach, ale dużo zależy od tego jaki macie kolor kości. Jeżeli są one lekko beżowe (to zupełnie naturalne) nie staną się po wybielaniu śnieżnobiałe. Z tym trzeba się niestety pogodzić i nie oczekiwać cudów.

Kolejnym minusem jest wydajność żelu. Niestety bardzo szybko się on kończy. Mi wystarczył na 15 razy, jednak najważniejsza jest tu ta wybielająca lampa. Możecie zostawić ją sobie i używać na przykład z pastami wybielającymi BlanX. 

Nie oczekując cudów nakładałam żel na zęby i naświetlałam je lampą przez około miesiąc (nieregularnie, czasami codziennie, czasami co drugi dzień- w sumie 15 razy). Niżej możecie zobaczyć efekty. Pragnę zauważyć, że nie jestem posiadaczką z natury idealnie białego odcienia kości więc każdy, nawet minimalny efekt jest na wagę złota. Zobaczcie:Efekt wybielania tym zestawem na razie się utrzymuje, jednak po wybielaniu zębów kiedyś, w podobny sposób nie spodziewam się, że efekty utrzymają się na długo.  Dobrze wybielać zęby w ten sposób pod sam koniec dnia, tak aby po zabiegu nie pić kawy, herbaty, nie jeść owoców i warzyw, które mogą zabarwiać zęby np. jak jagody. Właśnie przez tego typu produkty efekt wybielania za miesiąc/dwa znika i trzeba zabieg powtarzać, jednak kiedy mamy taki zestaw w domu i możemy używać go w każdej chwili, nie jest to szczególnie uciążliwe.


Wybielałyście kiedyś zęby? Jakie są wasze ulubione sposoby? W najbliższym czasie chcę trochę poeksperymentować z tym tematem, dlatego w kolejce do przetestowania czeka już polski odpowiednik tego zestawu. Zobaczymy po czym efekty będą najlepsze i najtrwalsze. 

Cena: 5,53 $
Pojemność: 2x 20g
Dostępność: Born Pretty Store

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz