czwartek, listopada 17, 2016 0

RELAKS W MOIM STYLU | PIĘKNA JESIENIĄ #6


Ostatni temat w wyzwaniu Piękna Jesienią to relaks. Można ten temat "ugryźć" z wielu stron, mogłabym pisać o gorących kąpielach, filmach jakie oglądam, zakupach na chandrę albo wypadach do fajnych restauracji. Ale opowiem o książkach, które przeczytałam w ostatnim czasie. Może i Wam umilą one długie jesienne wieczory.Wieczory są teraz bardzo długie, a do 21 grudnia będą coraz dłuższe. Zawsze po zmianie czasu na zimowy mam lekki spadek formy, nic mi się nie chce, więcej czasu spędzam w domu. Aby wykorzystać ten czas w bardziej produktywny sposób staram się przeznaczyć ten czas na pracę nad blogiem, oglądanie ciekawych filmów oraz czytanie książek. Uwielbiam czytać, lubię historie z dreszczykiem, kryminały, thrillery... W ciągu ostatniego miesiąca przeczytałam kilka ciekawych książek, które mogą spodobać się i Wam. Nie są to nowości, więc może już je czytałyście? Dajcie znać w komentarzach co o nich myślicie.


 
✩ "DZIEWIĘĆ DNI" GILLY MCMILLAN ✩

Książka, która wywołuje mieszane uczucia, już od pierwszych stron jesteście "za" albo "przeciwko" matce. Główną bohaterkę poznajemy w momencie kiedy znika jej dziecko. Kobieta wychowuje je sama, musi stale decydować i ponosić odpowiedzialność za oboje rodziców Kiedy synek chce w lesie pobiec przodem, zgadza się i traci go z oczu, w umówionym miejscu okazuje się, że dziecko zniknęło. Od tej chwili trwają poszukiwania, poznajemy rodzinę, byłego męża, relacje między bohaterami. Zakończenie niektórych może zaskoczyć, jednak po przeczytaniu kilku kryminałów da się je odgadnąć w połowie książki. To co bardzo mi się podobało to stały udział mediów w rozgrywających się poszukiwaniach, coś w stylu filmu "Zaginiona dziewczyna" z Benem Affleckiem. Mimo, że stosunek mediów do mamy może trochę denerwować. Taki trochę thriller psychologiczny.✩ "SIOSTRY KRWI" GRAHAM MASTERTON ✩

Poprzednia książka była typowo psychologiczna, w tej z kolei trupy piętrzą się już od pierwszych stron. Są ciekawi bohaterowie, jest ciekawa historia, jest tajemnica. Książka napisana jest przyjemnym językiem, czyta się ją łatwo i szybko. Mimo, że już niejeden kryminał przeczytałam zakończenie mnie zaskoczyło i odrobinę... zniesmaczyło? W książce toczą się jednocześnie dwa, a nawet trzy wątki, historie się przeplatają, ostatecznie łącząc się w jedną całość. Poznajemy historię z punktu widzenia różnych postaci co pozwala nam szybciej połączyć ze sobą niektóre fakty niż bohaterowi, który rozwiązuje zagadkę.
✩ "INFERNO" DAN BROWN ✩

Na koniec zostawiłam sobie mojego faworyta! Wiem, że to stara książka, jednak przeczytałam ją dopiero teraz z okazji premiery filmu. Poprzednie części z profesorem Langdonem bardzo mi się podobały, nie miałam więc wątpliwości, że i ta spełni moje oczekiwania. Dan Brown to prawdziwy mistrz budowania napięcia, kiedy już byłam pewna jakiejś postaci, okazywało się, że jej prawdziwe intencje były zupełnie inne niż myślałam. W książce nie brakuje strzelanin, trupów, zagadek, niesamowitych opisów zabytków oraz zwrotów akcji o 180 stopni. Ponad 600 stron od których ciężko się oderwać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz