sobota, marca 11, 2017 6

BEZRADNIK ŚLUBNY: JAKA MUZYKA NA WESELU?


Jedną z najważniejszych rzeczy na weselu jest dobra muzyka. To czy na Waszym przyjęciu powinny pojawić się przeboje radiowe Rihanny, disco polo czy rock zależy już tylko od Was, ja postaram się pomóc Wam zadecydować czy muzykę powinien grać zespół weselny czy Dj. Zaraz omówimy sobie wady i zalety obu opcji- ostateczna decyzja należy do Was.

Na początek dobrze uświadomić sobie, że na pewno nie uszczęśliwicie muzyką każdego z zaproszonych gości- każdy lubi co innego, a niektórych po prostu nie da się przekonać do wspólnej zabawy, takie osoby prawdopodobnie będą narzekać.

Z E S P Ó Ł   W E S E L N Y

Starsi goście na pewno byliby zadowoleni z muzyki na żywo- granej przez zespół weselny. Muzyka na żywo stworzy klimat z wesel sprzed lat, zdaniem wielu osób typowe weselne piosenki brzmią lepiej zagrane przez prawdziwy zespół niż puszczane z płyt. Zespół weselny to od 2 do 4, czasami nawet 5 osób co zwiększa koszty wynajęcia takiej kapeli oraz koszty wynajęcia sali (będziecie musieli zapłacić za każdą z tych osób, większość sal liczy za tzw. "obsługę wesela" 50% normalnej ceny). Minusem jest to, że najlepsze zespoły mają terminy zarezerwowane nawet na dwa kolejne lata.


D J

Dj niby tylko puszcza muzykę z płyt, jednak w porównaniu do zespołu dysponuje dużo większym repertuarem i może szybko zmieniać go w zależności do tego przy czym dobrze bawią się goście. Tak szeroki repertuar niestety zachęca gości do proszenia o ulubione piosenki- na moim weselu nie wyobrażam sobie takiego "koncertu życzeń". Dj pracuje sam, to obniża koszty jego pracy i koszty, które poniesiecie dodatkowo płacąc za "obsługę wesela".

Dobry Dj i dobry zespół rozruszają gości tak samo sprawnie, poprowadzą zabawy weselne (o ile nie zrezygnujecie z nich) oraz tzw. "oczepiny". Wybierając muzykę na swoje wesele zbierzcie ofertę zespołów i djów z Waszego regionu i pooglądajcie filmiki na ich stronach- najczęściej zamieszczają fragmenty z wesel na których grali. To pomoże podjąć najlepszą decyzję. Kiedy już zdecydujecie się nie zapomnijcie podpisać umowy! Znalezienie innych muzyków 4-6 miesięcy przed ślubem może okazać się bardzo trudne.
Kto ślub ma już za sobą? Jaką muzykę wybrałybyście na swoje idealne przyjęcie?

6 komentarzy:

 1. Jeśli dojdzie kiedyś w moim zyciu do tego wydarzenia, że bede brać ślub to wybiorę zespół weselny :d

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do wesel za bardzo wypowiedzieć się nie mogę. Ale byłam na dwóch studniówkach i na jednej był zespół, a na drugiej DJ. I Dj pozytywnie mnie zaskoczył, bardzo fajnie prowadził imprezę, puszczał najróżniejsze kawałki. Jednak wydaje mi się, że zespół wygląda bardziej uroczyście, elegancko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. haha ja o ślubie nawet nie mam co marzyć póki co ;) ale raczej bym popstawiła na dj

  OdpowiedzUsuń
 4. My mieliśmy DJ, zespół w ogóle nie wchodził w grę. Absolutnie nie wyobrażam sobie, żeby zespół grał moje ukochane piosenki. Byłam już na kilku weselach i jak jeszcze zespół gra fajnie, to zazwyczaj śpiewające laski po prostu nie dają rady. Poza tym ograniczony i jak dla mnie okropny repertuar (tylko stare przeboje i disco polo). DJ zagrał i starsze piosenki, i rock'n'rolla, i Rihanne, i moje ukochane Coldplay. Wszyscy się super bawili :)

  OdpowiedzUsuń
 5. to jest naprawdę mega trudny temat. Zespół to jest jednak, muzyka grana na żywo. Ale czasmi np żle dobrany wokalista psuje całe wesele. Ja raz byłam na weselu, gdzie Pani wokalistka tak wysoko śpiewała. Ja mając dość dobry słuch muzyczny umierałam tam słysząc ciągle zbyt wysoką tonacje. A na mojej studniówce mieliśmy Dj, który tylko puszczał Disco-Polo . ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam wesele za rok, ale zdecydowaliśmy się na zespół. Widziałam ich sporo filmików i piosenek jak śpiewają i jak się bawią, więc stawiam na zespół :)

  OdpowiedzUsuń