Polecane posty

OLEJOWANIE WŁOSÓW | PODSTAWY

Eksperymentuje w ostatnim czasie z pielęgnacją włosów. Zniszczone ciągłym rozjaśnianiem, prostowaniem, kręceniem nie wyglądają już tak pięknie jak bym chciała. Tak pięknie jak kiedyś. Kiedy szukałam sposobu na doprowadzenie ich do pożądanego stanu, moją uwagę przyciągnęło olejowanie włosów. Stosuje tą metodę krótko, dlatego na efekty jeszcze poczekamy ale dzisiaj porozmawiamy sobie o podstawach olejowania.

OLEJOWANIE WŁOSÓW


OLEJOWANIE WŁOSÓW


Olejowanie włosów polega na nakładaniu olejów na całe włosy, ich końcówki albo na skórę głowy. W zależności od tego jakie macie potrzeby. Podobno ten sposób pielęgnacji od dawna stosowany jest przez Hinduski oraz Arabki, które znane są z idealnych, gęstych i błyszczących włosów. 


Jak często olejować włosy? 


Jeżeli włosy są rozjaśniane, zniszczone, suche można nakładać oleje na włosy przed każdym myciem. A jeżeli nie macie czasu, wyjątkowo wam się nie chce, aby zobaczyć efekty wystarczy pamiętać o tym chociaż raz w tygodniu. Olejować włosy mogą wszyscy. Nie ma co to tego przeciwwskazań, jednak inny olej powinny wybrać osoby o włosach kruchych i łamliwych a inny osoby o tych mocnych i zdrowych.

OLEJOWANIE WŁOSÓW
 OLEJOWANIE WŁOSÓW

Jak przygotować włosy do olejowania? 


Aby olejowanie mogło być skuteczne trzeba zacząć od oczyszczenia włosów z silikonów. Najprościej mówiąc aby usunąć warstwę silikonów najlepiej umyć włosy szamponem z SLS (dobrze aby taki szampon miał jak najprostszy skład, a SLS było na drugim miejscu składu). 


Olejować włosy suche czy mokre? 


Trzeba sprawdzić czy włosy lepiej reagują na olejowanie kiedy są suche czy kiedy są mokre. Jeżeli chcecie olejować włosy na sucho nabierzcie porcję oleju na dłonie, rozgrzejcie lekko olej i nałóżcie na włosy. Olejowanie na mokro różni się tylko tym, że włosy muszą być zwilżone, jednak przy takim olejowaniu może zdażyć się, że wyrwiemy przy tym część włosów. Ale nie jest to reguła- po prostu moje włosy lepiej reagują na olejowanie na sucho.


Ile oleju nakładać? 


Tyle aby łatwo było go później zmyć z włosów. Nie muszą one ociekać olejem. Najlepiej nakładać około 1 łyżki stołowej oleju, taka ilość powinna wystarczyć większości włosów, jednak wszystko zależy od tego jak długie i gęste włosy macie.


Na jak długo pozostawić olej na włosach?


Nie krócej niż 30 minut, ale nie dłużej niż 12 godzin (można pozostawić olej na włosach np. na noc).

OLEJOWANIE WŁOSÓW
 OLEJOWANIE WŁOSÓW

W kolejnym wpisie na temat olejowania postaram się polecić wam oleje, których można używać przy tej metodzie. Mam nadzieje, że napiszecie mi także o waszych wrażaniach ze stosowania olejowania. Lubicie, nie lubicie? Jestem pewna, że są tu fanki olejowania, czekam na wasze opinie.


Komentarze

  1. Dalej olejujesz włosy?? Ja już nie mam do tego cierpliwości... Teraz mam zajawkę na rekonstrukcję z Joico. staram się wykonywać ją co dwa tygodnie i jestem zachwycona efektami! Włosy są gładkie, błyszczące i odżywione jak nigdy:) i wydaje mi się, że szybciej rosną. Znasz??

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa