Polecane posty

Żele do przedłużania paznokci - jak je wybrać i które kupić? Porady dla początkujących


 

Zamierzasz nauczyć się przedłużania paznokci za pomocą żelu? To metoda znana od lat. Sięga po nią coraz więcej kobiet, które potrafią samodzielnie wykonać estetyczny manicure hybrydowy. Wykorzystanie masy żelowej do zbudowania paznokcia nie jest proste. Jeśli jednak wybierzesz odpowiedni żel i podążysz za instrukcjami profesjonalistów, odniesiesz sukces!

 

Do tematu przedłużania paznokci metodą żelową warto podejść z pełnym zaangażowaniem. To wyższy poziom umiejętności, niegdyś zarezerwowany dla profesjonalistek w salonach kosmetycznych. Obecnie wiele kobiet robi hybrydy w domu i posiada własną lampę UV/LED. W ten sposób często odkrywają one szczególne zdolności manualne w wykonywaniu manicure’u i zdobień. Do nauki przedłużania żelowego dzieli je już tylko kilka kroków. O czym warto pamiętać podczas pierwszych zakupów produktów i akcesoriów?

Żel do przedłużania dla początkujących

Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie będzie najlepszy dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z tym rodzajem manicure’u? Wybór jest naprawdę spory. Istnieją różne gęstości żelu, kilka poziomów krycia i kolorów. Profesjonalistki, które pewną ręką formują paznokcie, preferują produkt typu galaretka. Jednak na początek najlepszy będzie żel do przedłużania samopoziomujący, który ma średnią gęstość, np. ze sklepu Cosmetics Zone - https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/ZELE-DO-PRZEDLUZANIA-PAZNOKCI/137

Trwałość manicure’u tego rodzaju skróci np. nałożenie zbyt grubej lub cienkiej warstwy lub zalanie skórek. Żel ma duże napięcie powierzchniowe i jest gęsty na tyle, by nie spływać na boki. Dzięki samopoziomującym właściwościom produkt rozlewa się na gładką taflę. To cechy szczególnie ważne dla osób, które stawiają pierwsze kroki w metodzie żelowej. Uformowanie paznokcia, który będzie wyglądał jak lepsza wersja prawdziwej płytki, nie jest proste. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz żel, będzie się on nadawał do przedłużania paznokci na szablonie i tipsie.

Na dobry start wybierz kilka słoiczków z masą żelową o mniejszej pojemności, np. 5 lub 15 ml. Będziesz mogła w ten sposób testować różne kolory i poziomy krycia, a nawet mieszać ze sobą produkty. Jeśli nie posiadasz własnej lampy, kup zestaw do przedłużania paznokci żelem. Będzie on bardziej opłacalny.

Na co uważać podczas nauki przedłużania żelowego?

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na profesjonalny kurs dla stylistek, możesz uczyć się na podstawie filmów instruktażowych, które znajdziesz w Internecie. Powtarzanie czynności wprost z nagrania sprawi, że unikniesz wielu błędów. Jednak w przypadku przedłużania paznokci za pomocą żelu, równie ważne jest poznanie praktyki. Wiesz, czym jest krzywa C lub apeks? Jeśli nie, koniecznie musisz od podstaw poznać budowę paznokcia. Kiedy podczas przedłużania paznokci nałożysz zbyt mało żelu, będą one kruche i łamliwe. W efekcie możesz uszkodzić płytkę lub doprowadzić do jej pęknięcia. W najgorszym wypadku doprowadzisz do uszkodzenia macierzy paznokcia. To poważny uraz, którego skutki mogą być widoczne nawet do roku od wypadku. Z kolei jeśli nałożysz zbyt wiele żelu, może się on nie utwardzić.

Każdy etap przedłużania paznokci jest ważny. Nawet odpowiednie nałożenie szablonu może mieć kluczowe znaczenie dla stworzenia trwałego manicure’u. Z czasem wszystkie czynności będziesz wykonywała automatycznie. Jednak początki nie są intuicyjne, dlatego tak ważne jest rzetelne zapoznanie się z tematem. Dobry żel do przedłużania paznokci nie jest gwarancją trwałej stylizacji. Jednak warto zakupić produkty wysokiej jakości, które pomogą Ci stworzyć mocny i estetyczny manicure.

 

Komentarze

instagram @agatawelpa