Polecane posty

LISA ELDRIDGE FACE PAINT, HISTORIA MAKIJAŻU

LISA ELDRIDGE FACE PAINT, HISTORIA MAKIJAŻU

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam przeczytać książkę "Face Paint. Historia Makijażu" jako jedna z pierwszych. Dzięki temu mogę opowiedzieć Wam o niej w sam dzień premiery polskiej wersji językowej. Skąd popularność czerwonej pomadki? Jak i czym malowały się kobiety w starożytności? Jaką ewolucję przeszedł makijaż aż do dziś? 

FACE PAINT, HISTORIA MAKIJAŻU


LISA ELDRIDGE, AUTORKA "FACE PAINT. HISTORIA MAKIJAŻU"


Jesteście na moim blogu więc na pewno, chociaż troszeczkę, interesujecie się makijażem. Czy muszę tą Panią przedstawiać? Lisa Eldridge to światowej sławy wizażystka współpracująca z takimi domami mody jak Prada czy Chloe. Maluje takie gwiazdy jak Emma Watson i Keira Knightley. Na pewno kojarzycie → jej kanał na YouTube.

Lisa Eldridge to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizażystek na świecie. W branży jest od ponad 20 lat, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na swoim kanale, w popularnych programach telewizyjnych czy artykułach. Wiedząc kim jest autorka nie miałam żadnych wątpliwości, że będzie to książka na naprawdę najwyższym poziomie, zawierająca olbrzymią porcję wiedzy.

LISA ELDRIDGE FACE PAINT, HISTORIA MAKIJAŻU


FACE PAINT. HISTORIA MAKIJAŻU 


Ksiażka "Face Paint. Historia Makijażu" jest przepięknie wydana. Ma twardą oprawę i dodatkową papierową "okładkę", którą możemy zdjąć. Nie jest to, w przeciwieństwie do wielu książek o makijażu dostępnych na rynku, książka na jeden wieczór. Face Paint to ponad 200 stron pełnych tekstu i wiedzy, która zainteresuje każdą kobietę kochającą makijaż. Czytając ją czuje się, że to wiedza gromadzona latami, cieszę się, że Lisa Eldridge zdecydowała się nią z nami podzielić.

Codziennie używamy podkładów, pudrów, pomadek... Czy zastanawiałyście się czasami jaka jest ich historia? Kiedy pojawiły się w makijażu? Historią makijażu zaczęłam interesować się ucząc się w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na zajęciach z Charakteryzacji czasami przewijał się temat historii makijażu, jednak było to zaledwie "liźnięcie" tematu.

Dla mnie to było zdecydowanie za mało i do wielu informacji doszłam sama wyszukując je w internecie i w starych książkach. Jeżeli czytacie mojego bloga od początku na pewno pamiętacie, że przez jakiś czas publikowałam wpisy dotyczące właśnie historii makijażu (obecnie nie ma ich na stronie, przestałam być z nich zadowolona i za radą "Kominka" usunęłam je). Bardzo żałuję, że tak szczegółowej i dobrze napisanej książki nie było wtedy na rynku.

LISA ELDRIDGE FACE PAINT, HISTORIA MAKIJAŻU


O CZYM JEST "FACE PAINT"?


Nie opowiem o wszystkim co znajdziecie w tej książce. Powiem jednak, że takiej książki mi brakowało, kiedy chciałam poznać historię powstawania kosmetyków i zmian jakie zachodziły w makijażu kobiet na przestrzeni wieków. Książka jest o historii makijażu, jednak "wydarzenia" nie są w niej ułożone chronologicznie, tylko tematycznie.

W pierwszych trzech podrozdziałach tematem przewodnim jest kolor, a dokładnie trzy kolory: biały, czerwony i czarny. Zagłębiając się w lekturę tych rozdziałów dowiemy się w jakich okolicznościach pojawiał się konkretny kolor w różnych epokach w kontekście makijażu i ozdabiania ciała.

W kolejnych rozdziałach poczytamy o Hollywood i o tym jak rozwój filmu wpłynął na rozwój makijażu i oczywiście ostatni rozdział, który skupia się na kosmetykach- jak zmieniały się opakowania, kiedy zaczęła się popularność np. czerwonej pomadki czy innych kosmetyków, których codziennie używamy.

LISA ELDRIDGE FACE PAINT, HISTORIA MAKIJAŻU


FACE PAINT. HISTORIA MAKIJAŻU- PRZEPIĘKNIE WYDANY ALBUM


Oprócz dużej dawki informacji w książce znajdziecie też całe mnóstwo przepięknych zdjęć. Nie jest to więc tylko książka historyczna, ale i pięknie wydany album. Przeglądanie jej sprawia mi wielką przyjemność, jest pełna inspiracji.

Jestem absolutnie zakochana w tej książce. Myślę, że każda osoba zajmująca się profesjonalnie makijażem powinna ją przeczytać. Dowiecie się z niej z czego wynikają pewne trendy i jak dotarłyśmy w makijażu do punktu w którym jesteśmy aktualnie. Jeżeli pracujecie w tym zawodzie i chcecie rozszerzyć swoją wiedzę musicie przeczytać tę książkę. Dziewczyny nie zajmujące się makijażem zawodowo, ale fascynujące się nim, także docenią książkę Face Paint.

Książkę kupicie za około 60 złotych, np. → na stronie wydawnictwa Znak. Tak pięknie wydana książka to fantastyczny prezent na Mikołajki albo na Święta dla każdej dziewczyny kochającej makijaż.

Lubicie książki o makijażu? Jakie przeczytałyście do tej pory?

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa