Polecane posty

SPOSÓB NA POTLIWOŚĆ TWARZY: MEHRON SKIN PREP PRO | TAJNA BROŃ MAKIJAŻYSTÓW

 


Coraz częściej zdarza mi się, że moje Klientki przychodząc na makijaż skarżą mi się na problemy hormonalne, które często wiążą się ze wzmożoną potliwością, między innymi twarzy. Na szczęście mam na to rozwiązanie, a Panie zadowolone z trwałości makijażu wracają. Chcecie poznać mój sposób na nadmierną potliwość twarzy? 

MEHRON SKIN PREP PRO

 

Jak już widzicie po tytule, moją tajną bronią jest preparat marki Mehron czyli Skin Prep Pro. I nie tylko moją, bo ten "antyperspirant do twarzy" znany jest w środowisku makijażowo-charakteryzatorskim od lat. Jedni go kochają, drudzy nienawidzą, a ja jestem zdania, że trzeba go dobrze poznać, nie nadużywać i odpowiednio nakładać.  


SPRAWDŹ TEŻ TONIK MATUJĄCY TOŁPA

 

Mehron to marka, która oferuje wiele produktów charakteryzatorskich: kleje do zarostów, materiały do tworzenia ran, farby do efektów specjalnych itp. Dlatego nie jest mocno znana wśród "zwykłych" użytkowników kosmetyków. Ich produkty kupimy przede wszystkim przez internet (chociaż czasami trafiają się w hurtowniach kosmetycznych). Ceny Mehron są raczej przystępne, najczęściej niższe niż Kryolan. 


Skin Prep Pro to antyperspirant do twarzy w płynie, który zamknięty jest w prostej, czarnej, nieprzezroczystej butelce. Nie ma żadnego specjalnego aplikatora (wylewamy go na wacik jak tonik). Butelka jest zakręcana i raczej nie ma szans żeby sama się odkręciła w kufrze. Jakiekolwiek ozdobniki? Brak, opakowanie jest bardzo minimalistyczne. Możemy kupić butelkę o pojemności 120 ml, ale wydaje mi się, że są też mniejsze i większe pojemności. 120 to taki standard, który spokojnie powinien wystarczyć nam na cały sezon makijażowy. 

Mehron Skin Prep Pro działa jak antyperspirant do twarzy, sprawia, że skóra jest bardziej napięta, pory zwężone, a dzięki temu uzyskujemy o wiele lepszą trwałość makijażu nawet na bardzo portowej skórze twarzy. Mimo jego magicznych właściwości, które zdecydowanie zachęcają do codziennego ulepszania swojego makijażu, nie wolno stosować go codziennie. To produkt do stosowania na specjalne okazje, używany na co dzień może zdecydowanie pogorszyć stan skóry. 

 

Jak nakładać Mehron Skin Prep Pro? 

1. Możemy nakładać go wacikiem, dokładnie w taki sam sposób jak nakładamy tonik do twarzy. Zaraz po nałożeniu antyperspirantu, czekamy chwilę aż on odparuje i nakładamy podkład (nie nakładamy już żadnej innej bazy czy kremu). Taki sposób aplikacji zaleca producent i taki sposób aplikacji stosuję, kiedy widzę, że mam do czynienia z ekstremalnie potliwą skórą. Mówiąc ekstremalnie potliwą, mam na myśli Panie, którym zaraz po przetarciu skóry tonikiem i osuszeniu jej, zbierają się na twarzy nowe kropelki potu. 

2. Drugi sposób aplikacji to nałożenie Skin Prep Pro miejscowo, na te partie twarzy, które przetłuszczają się mocniej niż inne (czasami widzimy, że pot i sebum zbierają się mocniej np w okolicy nosa, na środku czoła czy brody). Wtedy na te miejsca nakładam Mehron, a na resztę twarzy bazę lub krem nawilżający. 

3. Po nałożeniu pielęgnacji, miejsca które wyjątkowo mocno się świecą „stempelkuje” wacikiem ze Skin Prep Pro. Takie rozwiązanie sprawdza się i przedłuża makijaż przy cerze normalnej/ suchej, która gdzieś miejscowo się poci przez zmiany hormonalne albo wyjątkowy upał. 

 


 


PROBLEMY Z MEHRON SKIN PREP PRO 


Jeśli nałożony produktu za dużo, możemy spotkać się z ciekawą reakcją, która polega na tym, że na twarzy pojawi się biały osad. Zupełnie jak wtedy, kiedy na czarnej koszulce osadzi się biały nalot z antyperspirantu. Taki nalot z twarzy na szczęście dość łatwo zdjąć wacikiem, ale trzeba nad tym panować i lepiej uważać na ilość nakładanego na twarz Skin Prep Pro. 


Dla mnie to must have i myślę, że każdy wizażysta powinien mieć Mehron Skin Prep Pro awaryjnie w swoim kufrze (jego termin ważności to 30 miesięcy od otwarcia, więc nawet jeśli nie przyda się ponownie szybko- możecie go używać przez długi czas). W sezonie ślubnym, kiedy mamy do czynienia z największymi upałami bardzo się przydaje. Coraz częściej przydaje mi się też ze względu np. na problemy z tarczycą czy menopauzą u Klientek. 

 

Znałyście ten produkt?

 

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa