Polecane posty

KREDKA DO BRWI CZYLI JAK WYKONAĆ PRAWIDŁOWY RYSUNEK WSTĘPNY BRWI...

 

Kredka do brwi raczej kojarzy się z makijażem. Ale! Nie tylko do tego się przydaje. Nawet najzwyklejsza kredka, a dostępne są też też specjalne kredki do tego celu, może posłużyć nam w wyznaczaniu prawidłowego rysunku wstępnego przed makijażem permanentnym lub henną brwi. 

 

Na pewno wiecie, że od jakiegoś czasu, pomiędzy makijażami i pisaniem artykułów, zajmuję się też henną brwi. Nie twierdzę, że jestem w tym najlepsza, ale na pewno wiem jak wyznaczyć prawidłowy kształt brwi, bo jest to coś, czym zajmuję się od wielu lat robiąc makijaże. Większość z Pań, które przychodzą do mnie na indywidualne lekcje makijażu, ma problem z wyznaczeniem swojego kształtu brwi. Naturalne brwi okazują się być za krótkie (przez to, że latami były wyskubywane), za cienkie albo zaczynają się zdecydowanie zbyt blisko siebie, co sprawia, że twarz nabiera srogiego wyrazu. 

Dzisiaj pokażę Wam jak wyznaczyć idealny kształt brwi i narysować prawidłowy rysunek brwi kredką do brwi. Ilość najróżniejszych kredek, których możecie użyć, jest ogromna! Dobra kredka do brwi to już połowa sukcesu, dlatego czy zajmujecie się makijażem, czy henną, czy makijażem permanentnym, powinnyście kupić sobie odpowiednią kredkę. 

 

PRAWIDŁOWY RYSUNEK WSTĘPNY BRWI 

 

Zaczynamy od podstawy: wyznaczamy środek twarzy i malujemy przez środek twarzy pionową kreskę. Ta kreska pozwoli nam wyznaczyć identyczne odległości od środka twarzy, dla obu brwi. Następnie sprawdzamy na jakiej wysokości zaczynają się nasze brwi i wyznaczamy kolejną linię, która jest prostopadła do pierwszej. Jeśli zaczynają się na różnych wysokościach, musimy ocenić na jakiej wysokości chcemy żeby zaczynały się brwi, tak żeby sprowadzić je do jednego poziomu. Tę drugą linię ciągniemy aż za zewnętrzne końce brwi. Dzięki temu wyznaczamy linię na jakiej będą się zaczynały i kończyły obie brwi, co sprawi, że będą jak najbardziej zbliżone do siebie kształtem i rozmiarem.

Teraz sięgamy po naszą kredkę do brwi i nią zaznaczamy sobie początek brwi, który znajdzie się 1-1,5 cm od środka twarzy (trzeba ocenić jak zaczynają rosnąć naturalnie brwi i wybrać jedną odległość dla obu). Musimy wziąć tu pod uwagę umiejscowienie wewnętrznego kącika oka: wyobrażamy sobie (lub malujemy) kreskę, która przechodzi przez wewnętrzny kącik oka i która jest równoległa do linii wyznaczającej środek twarzy. Jeśli wewnętrzne kąciki oczu znajdują się w różnych odległościach od środka twarzy, staramy się znaleźć wspólną odległość do obu brwi. 

 


Kolejny ważny punkt to najwyższy punkt brwi, określany także jako apeks. Wyznaczamy go na przecięciu dwóch linii. Pierwsza przechodzi przez zewnętrzny kącik oka i jest równoległa do linii na środku twarzy, a druga przechodzi przez skrzydełko nosa i środek oka.

Ostatni ważny punkt to koniec brwi. Nie powinien znaleźć się niżej niż początek brwi (po to zaznaczyliśmy prostopadłą do środkowej linie, przechodzącą przez początki brwi), żeby oczy nie wydawały się smutne. Sama końcówka ma znaleźć się na przecięciu tej linii z linią przechodzącą przez skrzydełko nosa i zewnętrzny kącik oka. 

 


 

Kiedy mamy wyznaczone najważniejsze punkty, musimy wyznaczyć grubość brwi. Na początek sprawdzamy jaka jest grubość początków brwi i malujemy tu linie równoległa do tej wyznaczającej ich dolną granicę. Jeśli naturalnie brew jest za szeroka to nieco obniżamy tą linie, ale najlepiej trzymać się naturalnego kształtu. Sprawdzamy jaka jest szerokość i taka sama szerokość wyznaczamy w miejscu apeksu. Dalej brew będzie się już zwężać. Do apeksu brew ma mieć jedną szerokość, tak jak zaznaczone jest to na zdjęciu niżej. Od apeksu brew zwęża się, a obie linie (dolna i górna granica brwi) schodzą się w końcowym punkcie, który wyznaczyliśmy wcześniej. 

 


 

Kiedy wszystkie te linie i punkty mamy wyznaczone: pozostaje obrysować brew kredką. W tym momencie mamy rysunek wstępny, który możemy wykorzystać do wypełnienia brwi henną lub rozpoczęcia makijażu permanentnego. 

Takie ćwiczenie pomoże też w codziennym makijażu: kiedy już raz poznamy nasz idealny kształt brwi, łatwiej będzie szybko wykonać codzienny makijaż, który skoryguje ich kształt. A to wszystko zrobimy z pomocą jednej, jedynej kredki do brwi. Tu możecie dokładnie zobaczyć jak wygląda brew "przed i po":

 


Jakie kredki lubicie najbardziej? Wykonując hennę najczęściej używam kredki odbieranej, którą zaostrza się żyletką. Z kolei do makijażu uwielbiam jak najcieńsze kredki do brwi ze szczoteczką. 


Komentarze

instagram @agatawelpa