Polecane posty

JAK PRZECHOWYWAĆ BIŻUTERIĘ?

 


 

Podobnie jak kosmetyki czy perfumy, właściwego przechowywania potrzebuje nasza biżuteria. Macie problem ze splątanymi łańcuszkami, bransoletkami, porysowanymi pierścionkami, a może zawsze brakuje Wam jednego kolczyka? 

 

Jeśli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedzieliście "tak", to ten post jest dla Was. Każda, nawet najmniejsza, kolekcja biżuterii zasługuje na to żeby odpowiednio o nią zadbać. Zostawianie biżuterii w przypadkowych miejscach np. na komodzie czy blacie w kuchni, grozi jej zgubieniem lub zniszczeniem. Biżuterię trzeba chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi.

Odpowiednie przechowywanie biżuterii ma olbrzymi wpływ na jej wygląd oraz kondycję. A przecież chcemy żeby służyła nam ona latami. Zanieczyszczone powietrze oraz wilgoć mogą sprawić, że biżuteria pozostawiona w takim miejscu pokryje się ciemnym nalotem. Dlatego najlepiej przechowywać ją w ciemnym i suchym miejscu (zupełnie jak perfumy!). Dobrze jeśli można ją dodatkowo posegregować i oddzielić od siebie różne rodzaje ozdób, aby zapobiec ich plątaniu. Biżuterii nie służy też dłuższy kontakt z promieniami słonecznymi oraz wodą czy chemikaliami. Bardzo złym miejscem do przechowywania złota i srebra jest łazienka, nie sprawdzi się też parapet. 

Gdzie więc przechowywać biżuterię? Najlepszym wyborem będzie odpowiednio duża szkatułka/ kuferek na biżuterię, który zamkniemy w szafie lub położymy w garderobie. Takie szkatułki mają specjalne miejsca na pierścionki, kolczyki, łańcuszki oraz bransoletki, które zdecydowanie ułatwiają ich segregowanie. Kiedy chcemy odnaleźć dawno nienoszoną biżuterię, w takim kuferku sprawa jest o wiele łatwiejsza. Wystarczy wybrać odpowiednio duży rozmiar, aby pomieścić całą swoją kolekcję i wszystko ładnie poukładać. 

Różne stojaki czy wieszaki na łańcuszki mogą dobrze się sprawdzić, jeśli przechowujemy je w garderobie, gdzie biżuteria nie będzie wystawiona cały czas na słońce. A jeśli chcemy przechowywać w ten sposób bransoletki i łańcuszki, które nosimy codziennie: stojak możemy ustawić gdziekolwiek "pod ręką". Kolejnym rozwiązaniem są organizery do szuflady, które będą super opcją do przechowywania mniejszej ilości biżuterii i pomogą zaoszczędzić miejsce, jeśli mamy np. małą sypialnię i brak miejsca na kuferek/ szkatułkę w szafie.

Ciekawe szkatułki do przechowywania biżuterii znajdziecie na stronie favi.pl, która jest partnerem dzisiejszego wpisu. 


Jak przechowujecie swoją biżuterię? Dajcie znać w komentarzach!


 

 

Komentarze

  1. Bardzo przydatny post, właśnie myślę nad kuferkiem na swoją biżuterię :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa