Polecane posty

Jak dobierać perfumy? Poradnik

 


Jak dobierać perfumy? Poradnik

Perfumy to nieodłączny element stylizacji, który nadaje mu wyjątkowego charakteru. Zapach może odzwierciedlać nastrój, styl życia lub klimat wieczoru. Sprawdź, w jaki sposób dobierać perfumy do indywidualnego stylu. 
 

Czy idealne perfumy istnieją?

Świat perfum obfituje w różne kombinacje zapachowe, zatem nie trać nadziei, jeśli jeszcze nie trafiłaś na odpowiednią kompozycję. Na każdego czeka gdzieś jego idealny flakonik perfum, wystarczy go tylko znaleźć. Do tego jednak potrzeba cierpliwości, czasu oraz wiedzy na temat składników rozmaitych wód toaletowych. Warto wspomnieć, ze każdy ma swoja indywidualną mieszankę z wielu względów. Oznacza to, że nie zawsze będą pasowały Ci perfumy Twojej mamy czy przyjaciółki.

Jeżeli chcesz zacząć poszukiwania idealnych zapachów, pamiętaj o kilku czynnikach usprawniających ten proces. Po pierwsze zwróć uwagę na swoje preferencje i prowadzony styl życia. Jeżeli na co dzień otaczasz się roślinami, czy spacery po lesie sprawiają Ci przyjemność, już wiesz, jakie kompozycje wypróbować. Po drugie staraj się eksperymentować. Może okazać się, że zapach, który nigdy nie trafiłby do Twojego koszyka, właśnie zdobędzie wszystkie wymagane punkty.

Nuty i kompozycje – muzyka, a może zapachy?

W skład perfum wchodzą rozmaite mieszanki zapachów, które możesz kojarzyć indywidualnie. Przykładowo bardzo często francuskie marki perfum wykorzystują słodkie nuty kwiatu róży czy jaśminu. W przypadku męskich perfum nie brakuje kompozycji drzewnych. Zdarza się również, że pojawią się akcenty określonych trunków. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, co pasuje do danej sytuacji czy prowadzonego stylu życia.

Zatem przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych perfum zwróć uwagę na najczęściej spotykane nuty zapachowe. Do ich grona w szczególności należy zaliczyć akcenty lekkie, takie jak kwiatowe czy owocowe. Oczywiście nie brakuje także ciepłych, przyjemnych kompozycji, gdzie pojawiają się nuty drzewne oraz balsamiczne. Jeżeli natomiast należy Ci na czymś ostrym, co będzie pasowało do Twoich charakternych stylizacji wieczorowych, to nie możesz minąć obojętnie aromatów korzennych i orientalnych.

Jak unikać niedopasowanych perfum?

Niedopasowane perfumy to problem, z którym spotyka się wiele osób. Pojawia się pytanie, jak zatem wyrwać się z tego błędnego koła nietrafnych zapachów? Podstawową zasadą jest eksperymentowanie i niepozostawania przy jednej kompozycji. Przed zakupem warto również wypróbować określony produkt jeszcze w sklepie. W przypadku perfum bardzo często można uzyskać także perfumetki, które wykorzystasz podczas kilku wyjść. W ten sposób nawet zamawiając online, masz szansę wypróbować dany produkt. Taka możliwość jest w perfumerii niszowej Amisell.

Znalezienie idealnych perfum nie musi być trudnym zadaniem. Aby zakończyć ten czasochłonny proces sukcesem, należy kierować się określonymi zasadami. Nie pozostawaj przy jednym zapachu, gdy nie masz pewności względem ich dopasowania. Pamiętaj, że warto mieć w szafie kilka różnych kompozycji zapachowych, dzięki czemu za każdym razem będzie zachwycać inną aurą.

*Artykuł sponsorowany

 

 

Komentarze

instagram @agatawelpa