Polecane posty

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

 


Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością wśród osób pragnących podkreślić swoje naturalne piękno i zaoszczędzić czas na codziennym makijażu. Aby jednak zabieg był efektywny i bezpieczny, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. W niniejszym artykule przedstawiam kompleksowy poradnik, jak przygotować się do makijażu permanentnego, z uwzględnieniem różnych obszarów twarzy, takich jak brwi, usta i powieki. 
 

Przygotowanie skóry

Kluczowym elementem przed zabiegiem mikropigmentacji jest odpowiednia kondycja skóry. Zaleca się rozpoczęcie przygotowań 2-3 tygodnie przed zabiegiem, co obejmuje regularne oczyszczanie, nawilżanie i delikatne złuszczanie skóry. Unikaj ekspozycji na słońce, solarium oraz intensywnych zabiegów złuszczających. Warto również wyeliminować z codziennej pielęgnacji substancje takie jak kwasy AHA, BHA, retinol czy witamina C w dużych dawkach.

Przygotowanie do makijażu permanentnego brwi

Optymalne przygotowanie brwi do makijażu permanentnego wymaga kilku kroków. Unikaj depilacji brwi na dwa tygodnie przed zabiegiem, aby umożliwić idealny dobór kształtu. Zrezygnuj z henny na brwi na miesiąc przed zabiegiem, aby uwidocznić naturalny odcień włosków. Dodatkowo, 24 godziny przed zabiegiem unikaj alkoholu i aspiryny, które mogą wpływać na proces gojenia.

Przygotowanie do makijażu permanentnego ust

W przypadku ust, szczególną uwagę należy zwrócić na ich nawilżenie i wygładzenie. Popękane wargi mogą negatywnie wpływać na trwałość efektu. Przed zabiegiem wykonaj delikatny peeling ust, używając naturalnych składników lub gotowej mieszanki. W przypadku skłonności do opryszczki, rozważ przyjmowanie leków przeciwwirusowych na około 3 dni przed zabiegiem.

 

 

Przygotowanie do makijażu permanentnego powiek

Pielęgnacja okolic oczu przed zabiegiem makijażu permanentnego powinna obejmować wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz nawilżenie skóry. Miesiąc przed zabiegiem odstaw odżywki do rzęs i hennę. W dniu zabiegu nie zakładaj soczewek kontaktowych. Dla osób z wrażliwymi powiekami zaleca się przyjmowanie kapsułek z arniki.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Bez względu na obszar zabiegu, niezbędne jest zachowanie pełnego zdrowia. Nie przychodź na zabieg z aktywną infekcją (np. katarem, kaszlem czy opryszczką) i unikaj spożywania alkoholu oraz przyjmowania leków przeciwbólowych w dniu zabiegu. Ponadto, należy poinformować specjalistę o wszelkich wątpliwościach oraz zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Podsumowanie

Odpowiednie przygotowanie do makijażu permanentnego jest kluczem do osiągnięcia satysfakcjonującego i trwałego efektu. Pamiętaj, aby zadbać o kondycję skóry, unikać pewnych substancji i zabiegów, a także zachować zdrowie i bezpieczeństwo. Dzięki temu zabieg będzie nie tylko efektywny, ale również komfortowy.

 

Komentarze

instagram @agatawelpa