Polecane posty

Czy warto oszczędzać na zabiegach medycyny estetycznej i wybrać klinikę w Turcji?

 
Czy warto oszczędzać na zabiegach medycyny estetycznej i wybrać klinikę w Turcji?

Zabiegi medycyny estetycznej nie są refundowane przez NFZ, przez co wiele osób szuka tańszej alternatywy. Czy w innych państwach jest niższy koszt operacji z branży beauty? Szczególne znaczenie ma ta kwestia w odniesieniu do najczęściej wybieranych zabiegów z tej dziedziny, do których należy m.in. przeszczep włosów. Ceny mogą w takim przypadku zależeć od różnych czynników. Warto je dokładnie przeanalizować i zadecydować, czy zgłosić się do kliniki w Turcji, czy w Polsce.

Finansowanie zabiegów z medycyny estetycznej

W Polsce zabiegi z zakresu medycyny estetycznej niestety nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z tego powodu wiele osób szuka rozwiązań, które umożliwiłyby im sfinansowanie planowanego zabiegu. Pacjenci poszukują informacji o możliwości rozłożenia zabiegu na raty, ale szukają także alternatyw poza granicami Polski. W przypadku często wykonywanych zabiegów estetycznych, takich jak np. liposukcja czy przeszczep włosów, ceny mogą znacząco się różnić. Należy jednak pamiętać także o innych kosztach związanych z wyjazdem do innego kraju. 

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej - Polska czy Turcja? 

Gdzie wykonać przeszczep włosów i inne operacje estetyczne? W dziedzinie tej dziewiąte miejsce na świecie, a drugie w Europie zajmuje Turcja. Kraj ten nie bez przyczyny nazywany jest kierunkiem turystyki medycznej. Każdego roku wielu pacjentów z różnych państw przemierza daleką drogę, aby to właśnie w Turcji poddać się zabiegowi estetycznemu. Co decyduje o takiej popularności Turcji w tym zakresie? Oprócz zaawansowanych technologii i dobrych specjalistów są to przystępne ceny.

Jednym z zabiegów, na który pacjenci wyjeżdżają do Turcji, jest przeszczep włosów nowoczesną metodą FUE. Warto jednak wiedzieć, że technika ta dostępna jest już także w Polsce. Można więc sprawdzić, jak rozłożą się koszty związane z wyjazdem do innego państwa w porównaniu z wykonaniem tego samego zabiegu na miejscu. 

Przeszczep włosów - ceny

Koszt przeszczepu włosów zależy od wybranej metody, ale też od wielu indywidualnych czynników. Duże znaczenie ma także stopień zaawansowania łysienia wraz z obszarem, jaki musi zostać poddany zabiegowi. Dlatego najlepiej zorientować się, które kliniki oferują bezpłatne konsultacje. W ich trakcie można zapytać dokładnie o swój przypadek, metodę, jaką najlepiej wykonać przeszczep włosów, ceny i o inne szczegóły. Na tej podstawie łatwiej podjąć decyzję, gdzie wykonać planowany zabieg. 

Przeszczep włosów z kredytowaniem

Alternatywą dla wykonania niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Turcji jest możliwość wzięcia specjalnego kredytu. Duże kliniki w Polsce udostępniają taką opcję, w tym z ratami 0%. Dla wielu pacjentów, którzy nie mogą pozwolić sobie na sfinansowanie całego kosztu leczenia w ramach jednorazowej wpłaty, okazuje się to wygodną alternatywą wyjazdu do Turcji.  

*Artykuł sponsorowany

 

 

Komentarze

  1. Na pewno nie warto oszczędzać, jeśli chce się mieć gwarancję udanego zabiegu i zdrowia. To podobnie jak z dentystą. Jeśli nie stać, lepiej nie ryzykować, bo efekty mogą przykro zaskoczyć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa