Polecane posty

Ładne imię dla chłopca - jak je wybrać?


 

 

Ładne imię dla chłopca - jak je wybrać?

 

Kiedy spodziewamy się przyjścia na świat własnej pociechy stajemy przed bardzo ważną decyzją, jaką jest wybór imienia. Od tego, jakie imię wybierzemy zależy naprawdę wiele - może ono bowiem wpływać na tożsamość i życie dziecka przez wiele lat. Warto więc podejść do tej decyzji odpowiedzialnie. Wiedząc o tym, przygotowaliśmy krótki artykuł, który podpowie ci jak wybrać ładne imię dla chłopca.
 

Znaczenie imienia

 

Wybierając imię dla synka warto mieć świadomość, że większość imion męskich pochodzi z dawnych kultur i ma swoje ukryte znaczenie. Część związana jest z historiami świętych, inne z bohaterskimi wojownikami. Wybierając imię warto więc zapoznać się z jego znaczeniem. Niektórzy wierzą, że za imieniem stoją pozytywne cechy charakteru, którymi będzie w przyszłości wykazywała się nosząca dane imię osoba.
 

Brzmienie imienia w połączeniu z nazwiskiem

 

Poszukując imienia dla chłopca warto zestawić je ze swoim nazwiskiem by sprawdzić, czy połączenie to będzie brzmiało i wyglądało dobrze. Bardzo często bowiem okazuje się, że imię które nam się podoba nie koniecznie pasuje do nazwiska jakie będzie nosiło dziecko. W przypadku chłopców jest to szczególnie ważne, ponieważ w większości przypadków noszą oni swoje nazwisko przez całe życie. Warto osłuchać się z brzmieniem imienia zwracając się nim gdy mówimy do nienarodzonego malucha.
 

Popularność imienia

 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić baczniejszą uwagę jest popularność danego imienia. W sieci możemy znaleźć rankingi, które pokazują nam jakie imiona męskie cieszyły się największą popularnością w danym roku. Czy jednak warto postawić na jedną z najpopularniejszych propozycji? Część osób uważa, że tak, ponieważ popularne imiona nigdy nie są ośmieszające czy źle kojarzone. Inni rodzice decydują się zaś na rzadkie imiona dla chłopców uważając, że będzie oryginalne i wyjątkowe. Co więcej, wybór rzadkiego imienia pozwala uniknąć sytuacji, gdzie w danej klasie lub grupie zdarza się być nawet kilku imienników. Sporo propozycji rzadkkich imion dla chłopców znajdziesz na blogu dla kobiet Kobietamawplyw.pl.


Pomyśl o skojarzeniach 

Każdy z nas ma wśród bliskich i znajomych osoby, za którymi nie przepada oraz imiona, które źle się nam kojarzą. Wybierając imię dla chłopca porozmawiajmy z najbliższymi z czym kojarzą się im poszczególne propozycje. Wybierając imię wolne od negatywnych emocji i skojarzeń sprawimy, że nieprzyjemne emocje nie zostaną przeniesione przez bliskich na dziecko. Ponadto warto porozmawiać ze starszymi członkami rodziny o tym, czy istnieją jakieś tradycje związane z nadawaniem imion w rodzinie. Jeśli tak, może być to dobrym tropem do poszukiwania właściwego imienia dla chłopca.


Pamiętaj o przyszłości


Wybierając imię dla dziecka pamiętaj o tym, że będzie towarzyszyło mu przez całe jego życie. Dlatego też imię dla chłopca powinno być również odpowiednie dla dorosłego mężczyzny. Zastanów się więc, czy wybrana przez ciebie propozycja nie brzmi dziecinnie lub ośmieszająco.
Podsumowując wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja, której nie warto podejmować pochopnie. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty uda się jednak znaleźć takie, które będzie pasowało do malucha i będzie noszone przez dziecko z dumą.

Komentarze

instagram @agatawelpa