Polecane posty

Nude czy Nudna? Paleta cieni Affect x Ruda Maluje Day to Night

 


Nude czy Nudna? Paleta cieni Affect x Ruda Maluje Day to Night

Ruda Maluje to zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu Best Makeup Affect Awards w kategorii Creative Star, w którym nagrodą było stworzenie własnego produktu z marką. Owocem tego zwycięstwa jest paleta Day to Night, która (jak sama nazwa wskazuje) jest paletą na każdą okazję. Czy potrzebujemy takich palet? A może rynek beauty przesycił się już bezpiecznymi paletami nude? 

Affect x RudaMaluje Day To Night

Współprace marek z wizażystami, szczególnie tymi, którzy nadal pracują, wykonując makijaże okolicznościowe, kończą się zazwyczaj stworzeniem produktu, który jest dobry właśnie do codziennej pracy z klientkami. Widzicie już zdjęcia palety, więc nie ma sensu ukrywać, że nowa paleta Affect to właśnie typowo użytkowe, neutralne kolory. 

SPRAWDŹ CENĘ PALETY AFFECT DAY TO NIGHT

Paleta jest tekturowa, jak wszystkie pozostałe palety Affect, i zamyka się na magnes. W środku znalazło się miejsca na spore lusterko. Paleta Day to Night jest mniejsza, niż standardowe palety tej marki. Znalazło się w niej 8 cieni, kiedy pozostałe palety mają ich 10 lub 12. Na wierzchu palety jest ładna brązowo- złota grafika. Całość prezentuje się elegancko i ciekawie. 

 


Kolory w palecie Affect Day to Night

Paleta Affect x RudaMaluje jest neutralna i bardzo uniwersalna. To paleta do wieczorowych i codziennych makijaży dla każdego. Cienie są neutralne, sprawdzą się u większości typów urody i można nimi tworzyć bardzo użytkowe makijaże. To piękna paleta, ale jednocześnie trochę nudna. Po konkursie, w którym chodziło o mocno wyróżniający się content, wyrazistość i element zaskoczenia, spodziewałam się stworzenia z laureatem właśnie takiej palety (wyrazistej, wyróżniającej się i zaskakującej). 

W palecie znalazły się dwa cienie błyszczące i sześć matowych:

 • sunrise- różowy, foliowy błysk ze srebrnymi drobinkami
 • evening- delikatniejszy błysk o beżowym, ciepłym odcieniu
 • morning- matowy, jasny beż
 • dusk- matowy, ciepły, jasny brąz
 • daily- matowy, chłodny, szary, bardzo jasny brąz
 • night- matowy, bardzo ciemny, chłodny brąz
 • sunset- matowy, ciepły, średni brąz
 • midnight- matowy, bardzo ciemny, prawie czarny brąz

Kolorystyka jest bardzo użytkowa i ciężko z nią poszaleć. Wiem, że nie każdy szuka w paletach cieni nietypowych kolorów, ale... Poprzednią paletą Affect, która ukazała się przed Day to Night była paleta Timeless Moments. Przepiękna, nudziakowa paleta, idealna do delikatnych makijaży wieczorowych. Do dziś ją lubię i pewnie po Day to Night także będę sięgać często. Jednak te palety są utrzymane w tym samym stylu, nawet okładka jest podobna i głównie dlatego czuje w przypadku tej nowości pewien niedosyt. 

 


 

 

Jakość cieni Affect x RudaMaluje

Z jakości cieni Affect zawsze jestem zadowolona i tym razem nie jest inaczej. Mamy tu mocno napigmentowane formuły oraz aksamitną konsystencję cieni, które zostały zamknięte w eleganckim opakowaniu. Cienie matowe mają aksamitną, miękką formułę i bardzo dobrze się blendują. Można też z łatwością rozetrzeć ich granice między sobą. Błyski najlepiej wyglądają nałożone palcem, na bazę pod pigmenty (np. NYX Glitter Primer). 

Cienie dobrze się utrzymują, nałożone na bazę nie zbierają się w załamaniu powieki, a ich pigmentacja jest bardzo wysoka. W ciągu dnia kolory nie bledną, a błyski są cały czas tak samo intensywne. Podczas nakładania cienie osypują się, ale przy tak dobrej pigmentacji nie jest to nic zaskakującego. 

Paleta Affect Day to Night jest przepiękna i z pewnością spodoba się każdemu, kto szuka akurat ładnej, neutralnej palety do użytkowych makijaży. Mimo to nie mogę pozbyć się wrażenia, że powstała ona nie z inicjatywy kreatywnej wizażystki, a marki, która wie, że na takie palety jest aktualnie duży popyt. 

Jaka jest moja ostateczna opinia? Palety Timeless Moments i Day to Night są bardzo podobne i obie piękne. W palecie Timeless Moments znalazło się więcej cieni, dlatego jest ona nieco droższa, ale są one mało zróżnicowane, dlatego gdybym miała wybrać jedną paletę nude z tych dwóch, wybrałabym tańszą Day to Night. Obiema można stworzyć dość zbliżone makijaże nude. 

A co Ty myślisz o palecie Day to Night? Potrzebujesz jeszcze neutralnej palety? 


 

 

 

 

 

Komentarze

 1. Lubię maty Affectu, ale błyski mi nie podchodzą - są grubo zmielone i osypują się na policzki w ciągu dnia...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa