Polecane posty

Jak sprawnie i bezpiecznie usunąć lakier removerem do hybryd?

 


Jak sprawnie i bezpiecznie usunąć lakier removerem do hybryd?

Jeśli zastanawiasz się, czy lepszy do hybryd będzie remover, czy aceton, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, w jakiej sytuacji ten pierwszy produkt jest bezpieczniejszy oraz jak prawidłowo go używać. 
 

Remover do hybryd – alternatywa dla frezarki i acetonu

Remover czy aceton do hybryd – przed takim pytaniem staje wiele kobiet wykonujących manicure hybrydowy. Oczywiście jest to możliwe również przy użyciu frezarki. Jednak w przypadku pań, które zaczynają swoją przygodę z hybrydami, to ostatnie rozwiązanie bywa sporym wyzwaniem. Potrzeba bowiem pewnej ręki i niemałej wprawy, żeby pozbyć się niechcianej warstwy lakieru bez uszkodzenia paznokcia bądź naruszenia skórek. Nie dziwi więc fakt, że kobiety wykonujące swój manicure raz w miesiącu nie chcą inwestować całkiem sporej kwoty w urządzenie, które będzie używane tak rzadko.

Właśnie dlatego w przypadku samodzielnego przygotowywania manicure w zaciszu domowym zdecydowanie lepiej sięgnąć po aceton lub remover do hybryd. Decyzja o wyborze między tymi produktami zależy od kilku czynników. Aceton działa szybko i silnie, ale może wysuszać paznokcie. Remover jest łagodniejszy i zawiera substancje pielęgnujące. Aceton nadaje się do szybkich zabiegów na mocnych paznokciach, a remover jest polecany zwłaszcza do wrażliwych płytek.

Jak bezpiecznie używać removera do paznokci?

Przede wszystkim – nie stosuj preparatu na uszkodzoną skórę bądź paznokcie. Jak w przypadku każdego produktu – nakładaj go zgodnie z zaleceniami producenta. Dbaj o to, by remover do hybryd nie dostał się do oczu oraz żeby miał jak najmniejszy i najkrótszy kontakt ze skórą. Najlepiej aplikować go w odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu. Dobrze na czas używania założyć jednorazowe rękawiczki, by zminimalizować możliwość kontaktu preparatu ze skórą. Istotne jest także prawidłowe nakładanie produktu – więcej o tym przeczytasz w kolejnym akapicie.

Instrukcja korzystania z removera do hybryd krok po kroku

Jak używać remover do paznokci? Przede wszystkim musisz zastosować się do naszych porad, które opisaliśmy powyżej. Niezbędne będzie także przygotowanie następujących produktów: pilnik o gradacji 100/180, waciki bezpyłowe, klipsy do usuwania hybryd lub folia aluminiowa, drewniany patyczek, bloczek polerski oraz oliwka do skórek. Zadbaj także o dobry remover do paznokci. Zdecyduj się np. na ten z firmy Claresa. 500 ml kupisz za kilkanaście złotych, a wystarczy Ci to na naprawdę długo.

Instrukcja usuwania lakieru przy użyciu removera do paznokci

  1. Spiłuj pilnikiem wierzchnią warstwę. Uważaj, żeby nie uszkodzić płytki paznokcia.
  2. Namocz wacik w removerze. Owiń nim paznokieć. Możesz do tego użyć specjalnych klipsów lub folii aluminiowej.
  3. Odczekaj 5-10 minut aż lakier się rozpuści.
  4. Usuń lakier drewnianym patyczkiem. Kieruj się od macierzy paznokcia do wolnego brzegu.
  5. Wygładź płytkę bloczkiem polerskim.
  6. Nałóż na skórki oliwkę i wmasuj ją delikatnie.

Jak widzisz, remover stosuje się podobnie jak aceton. Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi preparatami jest fakt, że remover jest zdecydowanie bardziej polecany dla osób z delikatnymi oraz łamliwymi paznokciami.

Komentarze

instagram @agatawelpa