Polecane posty

Jak spakować kosmetyczkę na wakacje zagraniczne?

 


Jak spakować kosmetyczkę na wakacje zagraniczne?

Wakacje już za pasem - zaczyna się czas beztroskiego podróżowania. Nie da się ukryć, że prym wiodą w dzisiejszych czasach wakacje zagraniczne, a to zawsze wiąże się z kwestią należytego spakowania walizki. Dla pań jedną z najważniejszych spraw będą oczywiście kosmetyki, ich dobór i ilość. Jak spakować kosmetyczkę z głową, aby nie przekroczyć dopuszczalnych limitów podczas podróży samolotem, ale jednocześnie zabezpieczyć wszystkie newralgiczne tematy związane z dbaniem o kobiecą urodę?    

Czy mogę przewozić perfumy samolotem? 

Od razu uspokajamy - jak najbardziej możesz i to zarówno w bagażu rejestrowanym, jak i podręcznym. Trzeba się tylko trzymać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, w bagażu podręcznym obowiązują ograniczenia objętości tego rodzaju produktów, a mianowicie 100 ml na jeden pojemnik. Większe buteleczki czy pudełeczka nie polecą z Toba na pokładzie. Warto zawczasu umieścić wszystkie perfumy i kosmetyki w jednej kosmetyczce (może być nawet przezroczysty woreczek), aby można je było łatwo wyjąć podczas kontroli bezpieczeństwa. Tak, te produkty też zostaną sumiennie sprawdzone przed wylotem.  

Co do bagażu rejestrowanego, czyli takiego do luku bagażowego (zazwyczaj dodatkowo płatny) to należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu wszelkich pojemników szklanych. Turbulencje podczas lotu samolotem nie są niczym niezwykłym, choć z pewnością niezbyt przyjemnym - także dla perfum. Chyba najlepiej zrezygnować ze szklanych opakowań na rzecz metalowych, czy foliowych. Warto rozejrzeć się po sklepach za takimi produktami.  

Co zabrać ze sobą na pokład samolotu?

Prawdziwa dama dba o urodę nawet podczas lotu samolotem. W ramach bagażu podręcznego powinny zostać tylko najpotrzebniejsze kosmetyki - takie do użytku tutaj i teraz. Na pewno będą to chusteczki nawilżane i krem oraz płyn do dezynfekcji dłoni, a dopełnieniem może być mała szminka i jakiś dyskretny antyperspirant. Czasami lot nieco dłużej trwa, wówczas można do podręcznej kosmetyczki dodać płyn do dezynfekcji jamy ustnej, a także odświeżająca mgiełkę do twarzy. W przypadku naprawdę maratońskich przelotów przyda się szczoteczka i pasta do zębów.  

Jakie kosmetyki spakować na wakacje zagraniczne?

No to jeszcze jeden przepis podczas lotów samolotem. Otóż, całkowita masa netto nieradioaktywnych nie może przekraczać 2 kilogramów. trzymając się tego, nie ma co szarżować z ciężkimi butelczynami płynu do higieny ust czy ogromnymi pudełkami kremu do rąk. Pamiętaj, że wszystko możesz zawsze kupić na miejscu, a podstawowy asortyment znajdziesz w swoim zabukowanym hotelu. Pamiętaj również, że na pokład samolotu nie wniesiesz ostrzy do golarek czy łatwopalnych zmywaczy do paznokci. Bezpieczeństwo przede wszystkim!  

Na wakacje zagraniczne warto ze sobą zabrać ulubione kosmetyki, używane na co dzień. Na takiej liście znajdzie się więc zapewne krem na dzień i na noc, żel do twarzy czy tonik nabłyszczający oraz płyn do higieny intymnej. Do usuwania makijażu, także w trakcie dłuższej podróży, przyda się dobry płyn micelarny. Niechaj wśród tuszów do rzęs i eyelinerów  królują wersje wodoodporne - opłaci się to zwłaszcza w ciepłych krajach. Jeśli szukacie wakacji za granicą szeroką ofertę znajdziecie na stronie ITAKI!

  

Komentarze

instagram @agatawelpa