Polecane posty

JAK OSZCZĘDZAĆ NA KOSMETYKACH? MOJE SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE

jak zaoszczędzić na kosmetykachKto nie chciałby zaoszczędzić paru złotych na ulubionych kosmetykach? Albo kupić taniej coś nad czym zastanawiał się od dawna? To oczywiste, że możliwość zaoszczędzenia skłania nas do szybszego podjęcia decyzji o zakupie. Wydając dużo pieniędzy spontanicznie zaczęłam zastanawiać się co mogę zrobić aby zaoszczędzić. Co najczęściej robię kiedy staram się wydawać z głową? 


JAK OSZCZĘDZAĆ NA KOSMETYKACH?


MOJE SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE

W ograniczeniu codziennych wydatków bardzo pomaga mi tworzenie listy zakupów. To jasne, że zawsze kupię coś spoza listy, ale dzięki niej... jestem tego świadoma i mogę przemyśleć ten zakup. Chodzi o to, żeby wiedzieć co miałyście kupić i przemyśleć, czy na prawdę potrzebujecie rzeczy, których na liście nie było. Sporządzenie list zakupów pomoże kontrolować wydatki i ograniczyć je do minimum. W przypadku kosmetyków pomaga także tworzenie od czasu do czasu "Wishlisty", czyli listy kosmetyków, które chciałoby się mieć. Po przeczytaniu recenzji kosmetyku na jakimś blogu zamiast gorączkowo szukać go przez google i na stronie pierwszej drogerii, której strona się załaduje klikać "kup!", zapisuje, że chciałabym go kupić na mojej liście. Co mi to daje? Kiedy zajrzę na listę kolejnym razem może okazać się, że... przemyślałam to  i jednak nie jest mi potrzebny. W taki sposób zrezygnowałam z bardzo wielu zakupów.

Bardzo pomaga też branie próbek. Może okazać się, że kosmetyk, którym zachwyciłyście się czytając jego recenzje na blogach, albo w magazynie, zwyczajnie nie nadaje się do cery suchej, nie możecie znieść jego zapachu albo żaden z dostępnych kolorów tego podkładu zwyczajnie nie pasuje do odcienia waszej skóry. Aby zapobiec piętrzeniu się kosmetyków, które nie sprawdziły się- zawsze starajcie się wziąć próbkę i po prostu sprawdzić czy to kosmetyk o jaki rzeczywiście wam chodziło. 

jak zaoszczędzić na kosmetykach


KODY RABATOWE- CZY POMAGAJĄ OSZCZĘDZAĆ?


A co jeśli moja wishlista zamiast pomóc mi ograniczyć ilość kosmetyków tylko się rozrasta, nie pomogły także próbki i wszystko co testowałam na prawdę jest tak idealne jak miało być...? Czas przemyśleć jak kupić więcej wydając mniej. Tu pomogą strony z kuponami, jak na przykład Kupon.pl. Na tej stronie znajdziemy na przykład kod rabatowy Douglas, zniżki do Sephory, AVON a nawet na zakupy na Aliexpress. Skoro jesteśmy już przy kuponach rabatowych warto wspomnieć, że te same kosmetyki kupimy bardzo często taniej w sklepie internetowym niż stacjonarnym. Zdarza się tak nawet w przypadku sklepów, które mają i taką i taką wersje sklepu. Warto więc zaglądać na strony, zamiast robić spontaniczne zakupy w drodze do domu. Kupując przez internet mamy też więcej czasu na przemyślenie zakupu i poszukanie odpowiednich kuponów.

Warto szukać sposobów na tańsze zakupy, dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze, które możemy przeznaczyć na... więcej kosmetyków! Albo inne wydatki oczywiście.

Macie swoje sposoby na tańsze zakupy? Co robicie aby wydawać mniej? 


Komentarze

instagram @agatawelpa