Cześć!
Witaj na mojej stronie!
Mam na imię Agata. Z wykształcenia jestem Charakteryzatorem. Na moim blogu znajdziesz wszystko, co dotyczy makijażu i pielęgnacji! Dziękuję, że tu jesteś, to właśnie dzięki Tobie istnieje to miejsce. Jeśli masz jakiekolwiek pytania o makijaż: pisz śmiało. Jestem tu dla Ciebie.

 • MAKIJAŻ
  Wykonuję makijaże okolicznościowe w Szczecinie i najbliższych okolicach. Zapraszam do zapisów! Więcej informacji znajdziesz w zakładce "o mnie".
  Czytaj więcej
 • BEAUTY BLOG
  Od 2013 roku prowadzę bloga o makijażu. Znajdziesz tu recenzje kosmetyków, porady dotyczące makijażu i najnowsze triki. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie!
  Czytaj więcej
 • KONTAKT
  Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania, albo po prostu chcesz zapytać o coś związanego z makijażem napisz do mnie.
  Czytaj więcej

OLEJ KOKOSOWY CZYLI O TYM JAK DBAM O WŁOSY | PIĘKNA JESIENIĄ #5

OLEJ KOKOSOWY OLEJOWANIE WŁOSÓW

Włosy to mój największy problem. Czasami mam wrażenie, że najlepiej zrobiłoby im ścięcie na zero i pozwolenie na spokojne odrastanie. Ale kto wie, może nadal byłyby słabe, łamliwe i cienkie a moje poświęcenie poszłoby na marne? Nie dowiemy się tego bo prawdopodobieństwo żebym ścięła włosy jest bardzo małe. Muszę więc dbać o to co mam i dzisiaj pokażę Wam w jaki sposób pielęgnuje moje włosy. 


OLEJOWANIE WŁOSÓW


Całkiem niedawno odkryłam olejowanie włosów. Kondycja moich włosów zaczęła mi przeszkadzać a jedynym rozwiązaniem wydawało mi się zastosowanie w ich pielęgnacji czegoś nowego (po setkach przetestowanych szamponów i odżywek). W taki sposób w sklepie z produktami Eko odkryłam olej kokosowy, który może służyć mi w kuchni, w pielęgnacji włosów, do zmywania makijażu... Może w najbliższym czasie uda mi się napisać post o wszystkich sposobach używania tego oleju. Póki co wróćmy do włosów. 

OLEJ KOKOSOWY OLEJOWANIE WŁOSÓW


OLEJ KOKOSOWY, OLEJOWANIE WŁOSÓW


Olej kokosowy nakładam wieczorem na około pół godziny. Po tym czasie zmywam go z włosów i myję głowę. Olej nakładam na całą długość włosów i na skórę głowy. Moje włosy są całkiem długie, nakładam na nie około 3-4 łyżki oleju. Olej kokosowy w słoiczku ma konsystencje stałą, jak dopiero wyjęte z lodówki masło. Zanim nałożę go na włosy chwilę rozgrzewam go w dłoniach, po kilku chwilach olej ma już konsystencje płynną. 

Olejowanie pojawiło się w pielęgnacji moich włosów po lecie, moje włosy po latach farbowania, prostowania i kręcenia są suche, łamliwe i matowe, nie spodziewałam się więc efektów natychmiast. Jednak po dwóch miesiącach olejowania i regularnego podcinania końcówek włosy są w coraz lepszej kondycji i mam nadzieje, że niedługo będę mogła pochwalić się Wam moimi "nowymi" włosami.
OLEJ KOKOSOWY OLEJOWANIE WŁOSÓW

Jakie są Wasze sposoby na pielęgnacje włosów jesienią? Bierzecie udział w akcji Piękna Jesienią? Możecie dołączyć w każdym momencie więc może jeszcze opowiecie o swoich jesiennych rytuałach?