Polecane posty

CZY MAMY WPŁYW NA TO JAK POSTRZEGAMY SIEBIE?

JAK POSTRZEGAMY SIEBIE

JEŻELI TAK TO CO NA TO WPŁYWA? TYMBARK POSTANOWIŁ PRZEPROWADZIĆ BADANIE NA TEMAT KOBIECEGO PIĘKNA. JESTEŚCIE CIEKAWE WYNIKÓW? 
Marka Tymbark Vitamini zdecydowała zagłębić się w tematyce postrzegania przez siebie Polek. Przeprowadzone badania pokazały również jak picie soków marchwiowo – owocowych potrafi wpłynąć na samopoczucie i wygląd kobiet.Wiecie, że aż 73% Polek nie jest zadowolona ze swojego wyglądu? Czy znajdujecie się w tej grupie? Są to przede wszystkim kobiety, które deklarują, że gdyby mogły zmieniłyby w swoim wyglądzie chociaż jedną rzecz. Okazuje się, że czym młodsze jesteśmy tym mniej lubimy same siebie i przeszkadza nam to co widzimy w lustrze. Z czego to wynika? W końcu zamiast myśleć co w sobie zmienić powinnyśmy cieszyć się młodością. Tylko jak tego dokonać?

Po przeczytaniu tych badań zastanawiałam się jak możemy zmienić postrzeganie siebie. W badaniu podzielono Polski na cztery typy charakteru:
💙 Choleryczka - bardzo pewna siebie, żywiołowa, lubiąca postawić na swoim. Ten typ charakteru deklaruje 16% Polek. 
💚 Sangwiniczka - żyje chwilą, nie lubi rutyny. Charakteryzuje się też dużym poczuciem humoru, bezpośredniością. Lubi być w centrum uwagi. Okazuje się, że w Polsce mamy, aż 39% sangwiniczek z których połowa to brunetki.
💛 Flegmatyczka - to introwertyczna optymistka, która ceni sobie spokój, rzadko "wychodzi przed szereg", jest spokojna i wyrozumiała. Taki typ osobowości deklaruje 9% Polek (siebie także określiłabym jako flegmatyka).
💜 Melancholiczka - typ wrażliwy, sumienny, typowy domator. Nie lubi być w centrum uwagi. Aż 36% Polek uważa, że jest typem Melancholiczki.A jak to jest z naszym temperamentem?

Temperament stanowi podstawę naszej osobowości. Wpływa na to jak myślimy, jak zachowujemy się względem otoczenia, mówi o tym czy jesteśmy odważne czy wycofane. Decyduje jak postrzegamy same siebie. Na ich podstawie okazuje się, że 50% kobiet o rudych włosach to sangwiniczki. Na drugim miejscu plasują się melancholiczki i są to jasne blondynki 44%. Natomiast na ostatnim są flegmatyczki o siwych włosach 12%.

Kolejnym elementem, który decyduje o tym jak siebie postrzegamy jest wiek. Okazuje się, że najbardziej pozytywnie postrzegają same siebie kobiety powyżej 55 roku życia (30%). Dziewczyny, po co czekać aż do 50-ki na zaakceptowanie siebie? Nie traćmy młodości!

JAK POSTRZEGAMY SIEBIE

Aby zmienić postrzeganie samych siebie nie musimy zmieniać temperamentu, nie widzę też powodu aby czekać, aż będziemy starsze... Możemy zrobić to zaczynając dbać o to by zdrowo odżywiać się wtedy nasza skóra, włosy i paznokcie na pewno nam za to podziękują.Może nawet przy kolejnym takim badaniu, więcej z nas odpowie "Tak!", bo przy obecnej sytuacji tylko 26% z nas jest zadowolona z tego co widzi w lustrze. Od kiedy mam problemy ze zdrowiem i muszę być na specjalnej diecie, bardziej dbam o to co jem i piję, aby dostarczać organizmowi to co najpotrzebniejsze. Moja dieta niestety wyklucza większość mięs, dostarczam więc organizmowi znacznie mniej składników odżywczych niż kiedyś - aby trochę "nadrobić" staram się jeść jak najwięcej owoców, warzyw. Natomiast kiedy nie mam możliwości sięgnąć po świeże produkty stawiam na soki: Tymbark Vitamini. Dzięki nim zaczynam nabierać koloru, moja cera prezentuje się coraz lepiej. Co więcej sama patrząc w lustro jestem z dnia na dzień coraz bardziej zadowolona ze swojego wyglądu.

JAK POSTRZEGAMY SIEBIE

JAK POSTRZEGAMY SIEBIE

Może spróbujecie wziąć ze mnie przykład? A może macie swoje sposoby na piękny, zdrowy wygląd i świetne samopoczucie? Co robicie dla siebie aby poczuć się lepiej w swojej skórze? 

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa