Polecane posty

Jak odbudować zniszczone włosy?

 

Jak odbudować zniszczone włosy?

Farbowanie, rozjaśnianie, zabiegi stylizujące z wykorzystaniem wysokiej temperatury… Nasze włosy znoszą wiele, jednakże czasami negatywnie odbija się to na ich kondycji. Suche, łamliwe i osłabione pasma to powód do zmartwień niejednej kobiety, której marzą się imponująca fryzura. Czy jedynym ratunkiem dla zniszczonych włosów jest drastyczne cięcie u fryzjera, a następnie – wielomiesięczne zapuszczanie? Niekonieczne! Zniszczone włosy w pewnym zakresie można zregenerować, należy jednak zaopatrzyć się w profesjonalne produkty pielęgnacyjne.

Zniszczone włosy – koszmar każdej kobiety!

Mawia się, że włosy są wizytówką kobiety. Piękna fryzura, lśniące i sprężyste pasma są marzeniem każdej z nas. Niestety, wiele osób boryka się z różnymi problemami, które negatywnie wpływają na wygląd fryzury. Nadmierne wypadanie lub łamanie się włosów, suche i matowe pasma, które nie chcą się układać, rozdwojone końcówki… Wbrew pozorom są to dość częste problemy. Mamy jednak dobre wieści – mocne cięcie u fryzjera wcale nie jest jedynym rozwiązaniem. I choć owszem – czasami ścięcie włosów będzie potrzebne, to właściwa pielęgnacja również potrafi zauważanie wzmocnić i zregenerować pasma!

 

 

Krok pierwszy: zadbaj o skórę głowy!

Mówiąc o pielęgnacji i regeneracji włosów, zazwyczaj myślimy o samych pasmach. Tymczasem ich wzmacnianie i dbanie o zdrową kondycję powinno się zacząć od skóry głowy! To właśnie ona w dużej mierze odpowiada za kondycję włosów i gęstość fryzury, a więc wniosek jest jeden: zdrowa skóra głowy, to zdrowe i piękne włosy!

A zatem jak właściwie pielęgnować skórę głowy? Przede wszystkim, potrzebne jest jej właściwe oczyszczanie. Jeśli borykasz się nie tylko ze zniszczonymi pasmami, ale i nadmiernym wypadaniem, to przyczyna może tkwić w osłabionych mieszkach włosowych. Zaopatrz się w dobry szampon wzmacniający i pamiętaj, aby zawsze umyć skórę głowy dwukrotnie! Jednorazowe mycie może właściwie nie usunąć wszystkich martwych komórek i łojotoku, a te blokują i osłabiają cebulki włosa! Warto także raz na 1-2 tygodnie stosować peeling enzymatyczny skóry głowy, który oczyści cebulki i pobudzi krążenie. Pomocne mogą się okazać również ziołowe wcierki – pamiętaj jednak, aby stosować je na oczyszczonej skórze głowy (najlepiej zaraz po myciu) wykonując delikatny, kilkuminutowy masaż, który pobudzi krążenie.

 

 

Jakie kosmetyki na odbudowę włosów?

Jeśli Twoje pasma są suche, łamliwe, osłabione to dobierz delikatny szampon regenerujący. Nadal oczyści on właściwie skórę głowy, a jednocześnie nie obciąży nadmiernie Twoich pasm. Mocne szampony mogą jeszcze bardziej wysuszać i tak już osłabione kosmyki. Delikatny szampon regenerujący, przy prawidłowej technice mycia, skutecznie oczyści zanieczyszczenia i jednocześnie zadba o wstępną pielęgnację pasm przed nałożeniem odżywki.

A jakie pozostałe produkty warto kupić? Jeśli zależy Ci na skutecznej regeneracji włosów, to zainwestuj w profesjonalne produkty pielęgnacyjne. Dobrym przykładem mogą być fryzjerskie kosmetyki regenerujące marki Olaplex. Ich formuła opiera się na innowacyjnym działaniu naprawiającym wiązania dwusiarczkowe w strukturze włosa, co przekłada się na ich odbudowę i wzmocnienie. W ofercie marki znajdziesz zarówno pojedyncze produkty, jak i całe zestawy kosmetyków. Pamiętaj też, że nic nie wydarzy się natychmiast: kuracja regenerująca wymaga cierpliwości i systematyczności, jednakże już po kilku tygodniach możesz zauważyć poprawę stanu włosów.

 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

instagram @agatawelpa