Masaż kobido, czyli japoński lifting twarzy bez skalpela
Masaż kobido, czyli japoński lifting twarzy
Masaż twarzy kobido zyskuje coraz większą popularność wśród osób świadomie dbających o swoją skórę. Efekty, które można znaleźć w internecie, są zachęcające, a obietnica "liftingu bez skalpela" sprawia, że decydują się na niego nawet osoby stroniące od zabiegów medycyny estetycznej. Jesteś ciekawa, jakich rezultatów możesz się po nim spodziewać? Czytaj do końca i sprawdź, czy to coś dla Ciebie!
Czym jest masaż twarzy kobido?
Kobido to sztuka masażu, wywodząca się z Japonii. Legenda mówi, że został on opracowany przez mistrzów "omma", czyli sztuki profesjonalnego naciskania i pocierania ciała, zgodnie ze ściśle określonym rytuałem. Masaż kobido rzeczywiście jest bardzo złożony, a nauczenie się go zajmuje sporo czasu. Wykonuje się w nim wiele ruchów o różnej sile nacisku i w odpowiednim tempie.
Masaż składa się z kilku etapów, które muszą być wykonane w odpowiedniej, stałej kolejności. Dzięki temu zapewnia on nie tylko intensywne wsparcie pielęgnacji skóry, ale i relaks. Masowanie twarzy dłońmi może wydawać się banalnie proste, jednak pod względem trudności masaż kobido odbiega od innych form masażu. Technikę tą uważa się za najtrudniejszą i najstarszą formę pobudzania skóry.
Jakie efekty daje masaż kobido?
Japoński masaż potrafi zapewnić efekty zbliżone do tych zarezerwowanych dla zabiegów medycyny estetycznej. Dlatego czasami określa się go mianem "naturalnego liftingu". Dzięki właściwej technice masażu skóra staje się lepiej napięta i zagęszczona, a to prowadzi do uniesienia tkanek i wspomnianego efektu liftingu.
Masaż kobido jest zabiegiem złożonym i intensywnym, dlatego nie działa tylko na powierzchnię skóry, ale pobudza do pracy także głębokie mięśnie twarzy. Odpowiednie sekwencje ruchów prowadzą do zwiększenia przepływu energii w tkankach, a także poprawiają krążenie krwi i limfy. Po kilku zabiegach można zauważyć zdecydowaną poprawę kondycji skóry.
Dlaczego warto zdecydować się na masaż kobido?
Kobido to masaż bardzo wszechstronny, składający się z naprzemiennych relaksacyjnych, uciskowych i pocierających. Dzięki temu masaż ten:
stymuluje - tkanki zostają pobudzone do produkcji kolagenu oraz elastyny, co skutkuje zagęszczeniem i odmłodzeniem skóry,
oczyszcza - masaż kobido to jednocześnie rodzaj drenażu limfatycznego, który usprawnia usuwanie toksyn i zastojów limfatycznych, a dzięki temu twarz jest mniej opuchnięta
poprawia krążenie - pobudza transport tlenu i substancji odżywczych do tkanek, co sprawia, że cera odzyskuje ładny koloryt
relaksuje - jest intensywny, ale pomaga odprężyć się i rozluźnić mięśnie
Masaż kobido to doskonały pomysł dla osób, które chcą opóźnić proces starzenia się skóry, jak i dla tych z cerą dojrzałą, z widocznymi już zmarszczkami.
Przeciwwskazania do masażu kobido:
ostre stany zapalne organizmu
przerwana ciągłość naskórka
stany zapalne skóry
nadciśnienie
ekstrakcja zęba
stany ropne zęba
implanty zębów
trądzik różowaty (w fazie aktywnej)
Czy można wykonać masaż kobido samodzielnie w domu?
Specjaliści uczą się masażu kobido miesiącami, a czasami i latami, dlatego wykonanie go samodzielnie nie jest łatwe. Podczas domowych rytuałów można jednak zdecydować się na łatwiejsze techniki masażu. Świetnym rozwiązaniem w codziennej pielęgnacji jest masaż kamieniem Gua Sha albo specjalnym rollerem do twarzy.
Czy znasz już masaż kobido? A może stawiasz na samodzielny masaż w domu?
Komentarze
Prześlij komentarz
Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤
Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com