Polecane posty

BLADA TWARZ NA ZDJĘCIACH? POZNAJ PRZYCZYNĘ! | SZKOŁA MAKIJAŻU


makijaż wieczorowy w szczecinie


 
Na pewno oglądając zdjęcia z czerwonego dywanu, nieraz widziałyście gwiazdy z rozbielonymi miejscami na twarzy. Najczęściej zdarza się to pod oczami albo na środku czoła czy brody, gdzie nakładamy odrobinę więcej pudru, ale rozbielona może być też cała twarz. Dlaczego największym gwiazdom, które na pewno stać na usługi najlepszych na świecie wizażystów, zdarzają się takie wpadki? I jak unikać ich w naszych makijażach?

 

EFEKT FLASHBACKWinowajcą jest puder HD oraz podkłady z wysokim SPF (powyżej SPF20), które powodują odbicie światła, czyli tak zwany efekt flashback. Twarz w świetle dziennym, a nawet w mocnym świetle studyjnym wygląda normalnie. Sytuacja zmienia się kiedy błyśnie na nią flesz aparatu. Jeśli mając na twarzy podkład z wysokim filtrem lub używając pudrów HD zrobicie sobie zdjęcie z fleszem (np. telefonem komórkowym w klubie) możecie być pewne, że na zdjęciu twarz będzie wyglądała nienaturalnie blado lub widoczne będą białe placki. Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym oraz pudry HD sprawią, że Wasza twarz zadziała jak blenda i odbije światło z powrotem do aparatu. 
Dlatego pierwsze co możecie zrobić, aby uniknąć takiej fotograficznej wpadki, to nie używać produktów z wysokim filtrem, kiedy wiecie, że będziecie miały robione zdjęcia. Szczególnie jeśli wybieracie się np. na wesele, a nawet zrobić sobie zwykłe zdjęcie do dowodu/ paszportu/ legitymacji u fotografa. Im wyższego SPF użyjecie tym większe będzie odbicie światła i tym Wasza twarz będzie wyglądała na bledszą. 

PUDER Z KRZEMIONKĄ (PUDER HD)
Drugi winowajca, czyli puder HD, sprawia, że twarz na nagraniach, nawet z bardzo bliska, wygląda niezwykle gładko i idealnie. To dzięki wysokiej zawartości drobno zmielonej krzemionki, która perfekcyjnie rozprasza i odbija światło, dając efekt nieskazitelnie wyglądającej skóry.  Taki puder nadaje się do zdjęć ze stałym światłem i do nagrań, niestety robienie zdjęć z fleszem sprawi, że twarz będzie wyglądała na nich jak biała plama. To samo dotyczy innych kosmetyków, które w nazwie mają "HD". Najprawdopodobniej zdjęcia z lampą błyskową zepsują cały efekt i mimo, że na żywo makijaż będzie wyglądał dobrze, każdy zapamięta tylko to co uwieczni się na zdjęciach. W składach kosmetyków krzemionka ukrywa się pod nazwą "Silica". Podobnie może działać też tlenek cynku ("Zinc Oxide") oraz tlenek tytanu ("Titanium Dioxide").

Puder HD powstał przede wszystkim na potrzeby filmu. Zwykły puder na bazie talku, w bardzo dużym zbliżeniu,  potrafi wyglądać bardzo sucho i matowo na twarzy. Potrzebny był więc produkt, który wyglądałby bardziej naturalnie, a jednocześnie mocno utrwalał makijaż. W ten sposób powstał puder HD, który w składzie ma przede wszystkim bardzo drobno zmieloną krzemionkę, o której wspomniałam już wcześniej. Taki puder przepięknie wygląda na nagraniach, krzemionka rozprasza światło w taki sposób, że nasza skóra wydaje się gładsza, bardziej wypoczęta, a zmarszczki są o wiele mniej widoczne. Dlatego nie musicie całkowicie z niego rezygnować, a tylko uważać na niego robiąc sobie zdjęcia z fleszem. W każdej innej sytuacji będzie działał na Waszą korzyść.
 


Nie musicie wyrzucać każdego pudru w którego składzie znajdziecie krzemionkę. Efekt flashback będą dawały przede wszystkim te pudry, które mają ją w składzie na pierwszym miejscu. Pudry, w których jest ona na dalszych miejscach w składzie, mają jedynie dodatek krzemionki i nie będą już działały w ten sposób.

To jak duży będzie efekt flashback w dużym stopniu zależy też od stanu Waszej cery. Skóry bardzo tłuste prawdopodobnie wchłoną cały puder i efekt rozbielenia na zdjęciu nie będzie tak spektakularny. O wiele gorzej wygląda on u osób z cerą suchą albo miejscami przesuszoną, na takiej cerze rozbielenie na zdjęciach będzie o wiele bardziej widoczne.

Zdarzyła się Wam taka makijażowa wpadka? Mam nadzieję, że kiedy wiecie już jak działa krzemionka w pudrach, będziecie używać ich bardziej świadomie i unikniecie podobnych wpadek w przyszłości.

Piszcie jakie były Wasze największe makijażowe wpadki! 
 

 
Komentarze

 1. Ostatnio nie zauwažyłam tego problemu, ale też rzadziej używam puder. Muszę się po prostu w niego zaopatrzyć ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak temat mi dobrze znany, nawet moja mama ma takie moje zdjecie gdzie robie za ducha hahaha :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam o tym że filtry mają znaczenie w zdjęciach to dla mnie nowość :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A może mogłabyś podać jakies przykłady podkładow i pudrów które nie zrobią z nas córek młynarza :)?

  OdpowiedzUsuń
 5. czesto oglaadajac zdjecia z klubow widze te wspomniane duchy :D od flasha :P

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja z innej beczki, ale w temacie do zdjęcia tytułowego... Jakimi cieniami został wykonany makijaż oka? PRZEPIĘKNE <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To cienie z palet BPerfect (na pewno Love Tahiti i chyba Carnival XL Pro) + błyski Pat Mc Grath z palet mini :)

   Usuń
  2. Zanim przeczytałam ten komentarz byłam przekonana, że to Glam Shop paleta "W moro". Identyczne kolory :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa