Polecane posty

NIEZBĘDNIK: NIEWIDZIALNE KOSMETYKI

Są takie kosmetyki bez których nie ma dla mnie makijażu. O dziwo są to kosmetyki, których nie widać. I wcale nie ma być ich widać bo taka już ich rola- dbać o trwałość, ale nie pojawiać się na pierwszym planie. Dzisiaj pokażę Wam pięć kosmetyków, które zawsze muszę mieć pod ręką. 

kosmetyki transparentne


NIEWIDZIALNE KOSMETYKI

BAZA POD PODKŁAD


Moim zdaniem, bez dobrej bazy nie ma dobrego makijażu. Tak jak pisałam tutaj nie musi to być kosmetyk, który producent nazwał bazą pod makijaż. Może to być ulubiony krem, dobrze współgrający z podkładem, a może być właśnie taka typowa baza-baza. Moją ulubioną jest różowa baza rozświetlająca Inglot HD.


PUDER TRANSPARENTNY


Kiedy już nałożę moją bazę, podkład i korektor trzeba to dobrze utrwalić. I tu pojawia się kolejny niewidzialny bohater- puder transparentny. Nie doda on nowego koloru do makijażu, nie zmieni koloru podkładu a utrwali makijaż twarzy na wiele godzin. Ewentualnie może to być nawet puder z lekkim kolorem, chodzi jednak o to aby ostatecznie nie był on widoczny.

kosmetyki transparentne
kosmetyki transparentne


ŻEL DO BRWI


Nie wyobrażam sobie namęczyć się nad makijażem brwi a później... nie utrwalić go. Kiedy już ładnie ułożę włoski lubię utrwalić je żelem do brwi, koniecznie bez koloru. Z tymi kolorowymi mam pewien problem, zazwyczaj są dla mnie za jasne, zbyt ciemne, albo zbyt ciepłe. Wybieram więc przezroczyste. Nawet jeżeli nie robię pełnego makijażu lubię kiedy włoski są ułożone zamiast sterczeć na wszystkie strony jak mają w zwyczaju kiedy wstaje rano.


BAZA POD CIENIE


Makijaż oczu zawsze zaczynam od bazy. Czasami jest to klasyczna baza, czasami dobra kredka do oczu, jednak ostatecznie musi być coś co dobrze trzyma moje cienie w ryzach i sprawia, że nie rolują się one w załamaniu powieki (kto ma opadającą powiekę na pewno wie o czym mówię).

kosmetyki transparentne

kosmetyki transparentne


UTRWALACZ MAKIJAŻU


Mało kto go używa, a jednak warto po niego sięgnąć nawet przy codziennym makijażu. Kiedy planuje większe wyjście używam tych w sprayu, które wydają mi się nieco mocniejsze a jednocześnie potrafiące lekko wysuszyć skórę. Przy makijażu dziennym częściej sięgam po mgiełki, jak nawilżająca mgiełka Inglot albo rozświetlający utrwalacz NYX.

kosmetyki transparentne

 
 

Komentarze

instagram @agatawelpa