Polecane posty

MYCIE PĘDZLI: PODKŁADKA FOR YOUR BEAUTY Z ROSSMANNA

rossmann podkładka do mycia pędzliJestem trochę gadżeciarą, a na dodatek nie przepadam za myciem pędzli. Nie mogłam więc nie wypróbować najnowszej podkładki do mycia pędzli z Rossmanna. Jeżeli tak jak ja szukacie sposobów na usprawnienie tego procesu, musicie ją poznać!


ROSSMANN PODKŁADKA DO MYCIA PĘDZLI


Kiedy ją kupiłam nie wszędzie można było je znaleźć, podejrzewam, że teraz są już w każdym Rossmannie. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne- różowa i miętowa. Na większości blogów widzę różową, jednak mi bardziej spodobała się miętowa. Niestety nigdy wcześniej nie skusiłam się na BrushEgg ani żadną inną podkładkę do mycia pędzli, nie mam więc żadnego porównania. 

Wcześniej myłam pędzle pocierając włosiem i dłoń, lub o antybakteryjne mydło w kostce, jednak po kilku myciach z płytką For Your Beauty zauważyłam, że włosie jest znacznie lepiej i szybciej domyte. Kiedyś męczyłam się z dopraniem pędzli po podkładach i innych płynnych kosmetykach, teraz są one czyste już po kilku ruchach. Wypustki w takiej płytce wchodzą między włosie i bardzo pomagają w usunięciu wszystkich zanieczyszczeń.

rossmann podkładka do mycia pędzli

Podkładka z Rossmanna ma trzy "strefy"

  • małe wypustki idealne do mycia małych pędzli
  • duże wypustki świetne do mycia wszystkich pędzli
  • rowki, które mają pomóc dobrze wypłukać pędzel 
Oprócz nich w płytce są dwa zagłębienia, mniejsze i większe, które mają wycisnąć z pędzla wodę.

Płytka wykonana jest z silikonu, jest wystarczająco gruba, nie wygina się w trakcie używania. Z tyłu ma uchwyt dzięki któremu w trakcie mycia dobrze trzyma się dłoni.  


Co zaleca producent: 


Zwilż pędzel i nałóż na niego odpowiedni płyn lub żel do mycia. Przesuwaj i obracaj go na grubych pęczkach, by, w pierwszej kolejności, pozbyć się największych zanieczyszczeń. Następnie, na rowkowanej teksturze, szybko i łatwo można wypłukać pędzel pod bieżącą wodą. Do szczególnie dokładnego czyszczenia można wykorzystać drobne pęczki, które wnikają we włosie pędzla. Po umyciu należy odcisnąć z pędzli wodę, przeciągając je w kierunku czubka przez specjalne, okrągłe wyżłobienia. Na koniec odłożyć na płasko do całkowitego wyschnięcia.

Myje pędzle dokładnie w ten sposób i za każdym razem jestem coraz bardziej zadowolona, że zdecydowałam się na tą podkładkę. Szczególnie, że nie jest to drogi gadżet, kupicie ją za około 15 złotych. Plusem takich podkładek jest też to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Kiedy podkładka wyschnie możecie spryskać ją płynem do dezynfekcji albo wyparzyć gorącą wodą.

rossmann podkładka do mycia pędzli

Jestem ciekawa, czy też korzystacie już z płytki z Rossmanna. Lubicie tego typu gadżety ułatwiające życie? 


Komentarze

instagram @agatawelpa