poniedziałek, lipca 18, 2016 0

NIVEA: KREM DO OCZYSZCZENIA TWARZY

Kto choć raz nie używał słynnego kremu Nivea? Chyba każdy zna ten zapach i konsystencje. Jedni nie wyobrażają sobie zimy bez nakładania go grubą warstwą na usta, inni smarują nim uszczelki w samochodzie aby drzwi nie przymarzły, albo czyszczą nim buty. Mi zdarza się zmywać nim makijaż. Nie znam ani jednej osoby, która nie miałaby nigdy w rękach kremu Nivea. Może to ktoś z Was?
Tym razem jednak nie o najsłynniejszym kremie a o innym kremie Nivea- kremie do oczyszczania twarzy. Pierwsza ważna sprawa to to, że krem ten mylnie postrzegany jest jako produkt, który ma zmywać makijaż i często pod tym kątem jest oceniany. To nie jest produkt do demakijażu, ale do oczyszczania twarzy po nim. 


Co ma robić krem oczyszczający Nivea Creme Care:
  • oczyszczać skórę z zanieczyszczeń (nie z makijażu)
  • utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry
Krem z założenia przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich typów skóry. Nie przepadam za kosmetykami, które są "do wszystkiego" i "dla wszystkich", zwykle w rezultacie nie nadają się do niczego i moja przygoda z nimi szybko się kończy. 

Opakowanie kremu do oczyszczania twarzy to tubka, która ma pomóc wygodnie dozować produkt. Tubka jest miękka, możemy wycisnąć z niej taką ilość kremu jaką chcemy. Jego konsystencja jest kremowa (jak to w przypadku kremu), gęsta, przyjemnie się rozsmarowuje. I zapach! Dokładnie taki sam jak tego klasycznego, starego kremu Nivea.


Najważniejsze jest tu jednak działanie. Krem ma pomóc usunąć z twarzy wszelkie zanieczyszczenia i utrzymać nawilżenie skóry. O ile nie jestem w stanie zweryfikować poziomu oczyszczenia mojej twarzy (zwykle myję twarz, po demakijażu olejkami więc skóra i tak jest już oczyszczona) to z nawilżenia nie jestem zadowolona wcale. Skóra po umyciu kremem Nivea jest ściągnięta i bardzo sucha.

Producent zaleca naniesienie niewielkiej ilości kremu na zwilżoną skórę, delikatne wmasowanie go i spłukanie. I tak też robię, moim zdaniem ten krem nie robi nic.


Może któraś z was używała tego kremu? Jak się sprawdził? Jeżeli trafiłyście tu szukając opinii, zastanawiając się nad zakupem, dla mnie to kompletny bubel. Dawno nie trafiłam na kosmetyk z którego byłabym aż tak niezadowolona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz