Polecane posty

ABC MAKIJAŻU: KOREKTORY

ABC MAKIJAŻU KOREKTOR

W cyklu ABC Makijażu podpowiadałam jużjak dobrać właściwy odcień podkładu, jak używać kolorowych korektorów oraz co najważniejsze, jak przygotować cerę przed nałożeniem makijażu- czyli ➥o bazach pod makijaż. Dzisiaj temat równie ważny, porozmawiamy o korektorach pod oczy i na niedoskonałości. O tym spośród jakich wykończeń możemy wybierać, na jakie krycie postawić i jak dobrać kolor.KOREKTORY- JAK ICH UŻYWAĆ?


Korektory, których możemy używać mogą dzielić się na korektory pod oczy i na niedoskonałości, niektóre są też dobre na jeden i drugi problem. Korektory, nazywane korektorami pod oczy to bardzo często korektory rozświetlające, często w pędzelku. Korektory na niedoskonałości są cięższe, mogą to być korektory w kremie, kamuflaże, korektory w sztyfcie. Tak wygląda z reguły podział korektorów w drogeriach, nie musicie trzymać się go, jednak dobrze o wiedzieć, że najczęściej tak widzą to producenci.


Korektory w pędzelku 

To zawsze korektory lekkie, półtransparentne, lekko rozświetlające. Nadają się pod oczy, jeżeli nie mamy dużego problemu z zasinieniami. Można je także nakładać na te miejsca, które chcemy rozświetlić (środek nosa, broda, czoło, kości policzkowe). W drogeriach bardzo duży jest wybór tego typu korektorów.


Korektory z gąbeczkowym aplikatorem/ w tubce

To korektory o najróżniejszym kryciu, najczęściej są to korektory bez drobinek, bardzo często zastygające na skórze. Możecie ich używać zarówno pod oczy jak i na wszelkie zmiany na skórze.


Kremowe kamuflaże

To korektory cięższe, które nie zawsze nadają się do nakładania na okolice pod oczami. Bardzo dobrze za to kamuflują niedoskonałości. Najczęściej ich krycie jest bardzo duże.

ABC MAKIJAŻU KOREKTOR
ABC MAKIJAŻU KOREKTOR


TUSZOWANIE CIENI POD OCZAMI


Niby większość kobiet robi to na co dzień (chociaż nie, znam takie, które tego nie robią), jednak nie zawsze robią to dobrze. Tu trzeba pamiętać o takich sprawach jak kolor, ilość oraz krycie. Jeżeli chcemy zatuszować zasinienia pod oczami nie można nakładać na nie korektorów wpadających w różowe tony, trzeba sięgnąć po te mające w sobie odrobinę żółtego pigmentu. Korektor pod oczy może być w odcieniu identycznym jak odcień podkładu, może też być jaśniejszy od odcienia podkładu, jednak nie za jasny, ma to być różnica dosłownie jednego tonu.

Ilość. Każdy korektor zbierze się w zmarszczkach pod oczami, po kilku godzinach będzie to zauważalne nawet jeżeli nie nałożycie go za dużo. Aby zminimalizować ten efekt trzeba po pierwsze: nakładać korektora odrobinę mniej (może wybrać ten o większym kryciu?) i po drugie: utrwalić go pudrem. To szczególnie ważne, a bardzo niewiele kobiet o tym pamięta.

Korektor pod oczami najlepiej jest delikatnie wklepać, wtedy uzyskamy największe jego krycie. Możecie to zrobić palcami, pędzlem lub gąbeczką Beauty Blender.

I jeszcze jeden fajny trik: nie nakładajcie korektora pod oczy tylko pod same oczy. Najlepiej rozetrzeć go na cały trójkąt jaki tworzą kąciku oczu i skrzydełko nosa. 

ABC MAKIJAŻU KOREKTOR

ABC MAKIJAŻU KOREKTOR
ABC MAKIJAŻU KOREKTOR
 

TUSZOWANIE NIEDOSKONAŁOŚCI


Jeżeli chcecie ukryć pryszcze, blizny po trądziku, wszelkie niedoskonałości musicie sięgnąć po dobrze kryjące korektory w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do odcienia podkładu. Najlepiej oczywiście, jeżeli idealnie dopasujecie korektor do podkładu, tak, aby nie odcinał się on na twarzy. Nigdy nie może być on ciemniejszy ani jaśniejszy od odcienia podkładu! Dobrze też aby nie wpadał w różowe tony bo może dodatkowo podkreślić zmianę na skórze.

Bardzo często widzę, że dziewczyny chcąc zakryć np pryszcze nakładają najpierw na zmianę tonę korektora a dopiero później lekki rozświetlający podkład. To duży błąd. Warto zmienić przyzwyczajenia i zacząć od nałożenia podkładu na całą twarz (ABC Makijażu: Jak wybrać podkład?), wtedy możemy zobaczyć ile udało się przykryć podkładem i dodać, być może już tylko odrobinę, korektora na miejsce, które chcemy ukryć. Ok, teraz nakładamy korektor. Idealny kolor, pożądane krycie już wybrane więc nakładamy. Tu bardzo ważne jest aby korektor wklepać w wybrane miejsce. Dzięki temu po pierwsze uzyskamy największe krycie, po drugie korektor będzie wyglądał bardziej naturalnie i ładnie stopi się z podkładem.

ABC MAKIJAŻU KOREKTOR

Mam nadzieje, że jeśli jesteście początkujące będziecie już teraz wiedzieć jak zabrać się do nakładania korektora i tuszowania niedoskonałości.

Jakich korektorów używacie na co dzień?  

Komentarze

instagram @agatawelpa