Polecane posty

NAJLEPSZE PODKŁADY NA LATO | PRZEGLĄD PODKŁADÓW NA BAZIE WODY

 


Jest środek lata, dlatego ostatnie o czym myśli większość z nas to nakładanie na twarz ciężkich, mocno kryjących podkładów. Czy i Wy tak macie? Żeby ułatwić Wam odnalezienie idealnego, lekkiego jak piórko podkładu, przygotowałam krótkie zestawienie moim zdaniem najlepszych. 


Podkłady, które wybrałam to podkłady na bazie wody, o bardzo rzadkiej konsystencji. Większość z nich rzeczywiście wygląda jak zabarwiona lekko pigmentem woda, a na skórze daje efekt „drugiej skory”. Takie rozwiązanie jest idealne na lato, na dni kiedy potrzebujemy nałożyć makijaż, żeby wyglądać i czuć się po prostu lepiej, a jednocześnie każda warstwa makijażu niemal boli. 

 

PODKŁADY NA BAZIE WODY, DLA KOGO? 

Podkłady na bazie wody mogą być używane przez osoby z każdym typem cery, ale najbardziej polecane są przy cerze wrażliwej i suchej, które zazwyczaj nie mają dużych niedoskonałości. Podkłady wodne są praktycznie niewyczuwalne na skórze, ujednolicają koloryt cery, ale nie ukryją większych niedoskonałości. Ich krycie można budować dokładając kolejne warstwy kosmetyku, ale nadal nie poradzą sobie z dużym trądzikiem. 

Konsystencja tych podkładów zazwyczaj jest bardzo płynna i często w roli aplikatora występuje w nich pipeta. Jeśli chodzi o wykończenie może być ono rozświetlające albo satynowo-matowe. Tego typu podkłady zazwyczaj prezentują się na skórze bardzo naturalnie, dają złudzenie jakby na twarzy wcale nie było makijażu. Przez ich formułę lepiej nie nakładać ich gąbeczką Beauty Blender (może ona "wchłonąć" podkład praktycznie jak wodę), lepiej rozprowadzić podkład palcami lub pędzlem i ewentualnie "doklepać" go gąbeczką. 

Trzeba pamiętać, że podkład na bazie wody będzie bardzo źle wyglądał na bazie o tłustej formule. Jeśli w używanym kremie/bazie jest duża ilość olejków, lepiej nie nakładać na tak przygotowaną skórę podkładu na bazie wody.  


LEKKIE PODKŁADY NA LATO (I NIE TYLKO):

 

1. DIOR BACKSTAGE FACE&BODY

 

Jeden z moich ulubionych lekkich podkładów. Jego formuła jest wodnista, na skórze podkład zastyga i staje się całkowicie wodoodporny, a przy okazji jest mocno odporny na ścieranie. Jego wykończenie jest satynowe, wygląda bardzo naturalnie. Krycie jest całkiem duże, jak na podkład na bazie wody i określiłabym je jako średnie+. 

KUP PODKŁAD DIOR BACKSTAGE 

Świetnie sprawdza się do makijaży ślubnych, ponieważ utrzymuje się bardzo długo (nawet w trakcie największych upałów!), a jednocześnie nie robi efektu maski.  


DIOR BACKSTAGE FACE & BODY

 

Krycie: lekkie/średnie

Formuła: bardzo lejąca

Utrzymywanie: długotrwały

Wykończenie: satynowo- matowe

 


2. MAC FACE&BODY

 

Kolejny podkład to MAC Face&Body, który od lat jest uwielbiany przez wizażystów. Klasyczny podkład Face&Body ma satynowe wykończenie, a niedawno pojawiła się jego nowa wersja Radiant Sheer, która ma być bardziej rozświetlająca. Ten podkład to totalnie woda. Jego krycie jest niesamowicie lekkie i idealnie sprawdza się u osób z idealną cerą, które nie potrzebują dużego krycia, a jedynie lekkie ujednolicenie. Podkład MAC Face&Body jest całkowicie wodoodporny, potoodporny, pocieranioodporny. Utrzymuje się na twarzy cały dzień.  

KUP PODKŁAD MAC FACE&BODY 

MAC Face&Body najlepiej nakłada mi się palcami, pod wpływem ciepła dłoni, podczas rozprowadzania staje się mniej wodnisty i bardziej plastyczny, a jego krycie delikatnie wzrasta (ale nie, nie staje się kryjący).  


Krycie: lekkie

Formuła: wodnista

Utrzymywanie: długotrwały
 
Wykończenie: satynowo- matowe 
 

 


3. MAKEUP FOREVER WATER BLEND

Podkład, który był hitem jakieś 3-4 lata temu. Bardzo lekki, bardzo wodnisty, praktycznie nie kryjący, ale "wyrównujący" cerę. Świetnie sprawdza się na idealnych cerach, bez żadnych niedoskonałości. Jego wykończenie jest naturalne, satynowe. Podkład MUFE Water Blend zastyga na skórze i utrzymuje się cały dzień. Najlepiej wygląda nakładany palcami.   
 

Krycie: lekkie

Formuła: wodnista

Utrzymywanie: długotrwały
 
Wykończenie: satynowo- matowe  

4. MAKEUP FOREVER WATERTONE 

Młodszy brat podkładu Water Blend czyli Watertone to (podobnie jak w przypadku MAC Face&Body i MAC Face&Body Radiant Sheer) jego bardziej rozświetlająca wersja. Jego wykończenie ma być naturalne, ale z blaskiem. Konsystencja jest wodnista, bardzo mało kryjąca. Podkład zastyga i jest odporny na wodę, pot czy ścieranie. W jego recepturze znajduje się aż 94% składników pochodzenia naturalnego.  

 

Krycie: lekkie

Formuła: wodnista

Utrzymywanie: długotrwały 

Wykończenie: rozświetlające

 

 


5. FENTY BEAUTY EAZE DROP

 

Podkład Fenty Beauty Eaze Drop ma wodnistą formułę i pięknie stapia się ze skórą. Jego wykończenie jest naturalne, lekko matowe. Dodatkowo podkład daje efekt rozmycia na skórze, dzięki czemu pory stają się praktycznie niewidoczne. Jego formuła jest wodoodporna, podkład utrzymuje się nawet w największe upały, nie straszny mu pot i łzy. Krycie jest bardzo delikatne, podkład daje efekt "makeup no makeup". 


Krycie: lekkie

Formuła: wodnista

Utrzymywanie: długotrwały

Wykończenie: satynowo- matowe  


KUP PODKŁAD FENTY EAZE DROP


6. NYX STAY MATT BUT NOT FLAT

 

Podkład ma średnie krycie i długo utrzymuje się na skórze. W porównaniu do pozostałych podkładów jest bardziej kremowy, dobrze rozprowadza się po skórze. Nałożony delikatnie zastyga, a jego wykończenie jest satynowo- matowe. 

 

Krycie: lekkie/ średnie

Formuła: średnio gęsta

Utrzymywanie: długotrwały

Wykończenie: satynowo- matowe 


KUP PODKŁAD NYX STAY MATT BUT NOT FLAT 
7. NYX TOTAL CONTROL DROP FOUNDATION

NYX Total Control Drop Foundation ma wodnistą formułę, a jego krycie można stopniować od bardzo naturalnego, do średniego. Podkład zamknięty jest w buteleczce z pipetą, którą możemy go dozować. Jego wykończenie jest satynowo-matowe, naturalne. Zastyga na skórze, jest wodo- i potoodpony. Utrzymuje się w największe upały, jest odporny nawet na pocieranie. 

 

Krycie: lekkie/średnie+

Formuła: wodnista

Utrzymywanie: długotrwały
 
Wykończenie: satynowo- matowe 
 

Jakie jeszcze lekkie i długotrwałe podkłady możecie polecić?   Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa