Polecane posty

ZŁOTE PIERŚCIONKI DLA MĘŻCZYZN I KOBIET

 


Noszenie złotej biżuterii, a zwłaszcza pierścionków, jest niesłusznie uważane wyłącznie za domenę kobiet. Tymczasem może być to bardzo mylące ponieważ złote pierścionki próby 585, mogą być noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. W sieci jest bardzo mało informacji na temat etykiety noszenia biżuterii, zwłaszcza pierścionków. 

 

Na szczęście istnieją pewne tradycyjne zasady, jakimi warto kierować się przy noszeniu złotych pierścionków. Te zasady nie są oczywiście sztywne i można je dowolnie modyfikować pod siebie ponieważ noszenie biżuterii zawsze jest osobistym wyborem. Męska złota biżuteria często ogranicza się jedynie do zegarka lub zwykłej obrączki, pomimo tego, że dostępnych jest coraz więcej rozwiązań biżuteryjnych i kolekcji dla mężczyzn.

Na jakiej ręce i palcu należy nosić złoty pierścionek?

Tak naprawdę nie ma sztywnych reguł na jakim palcu należy nosić pierścionek, jednak na każdy palec można założyć inny rodzaj pierścionka. Na małym palcu świetnie wyglądają węższe złote pierścionki 585 z prostymi wzorami, najlepiej bez żadnych kamieni szlachetnych. Na serdecznym palcu można nosić zarówno obrączkę, pierścionek zaręczynowy oraz inne pierścionki, szczególnie te z delikatnym wzorem. 

W przypadku środkowego palca najlepiej sprawdzą się grube, złote pierścionki z kamieniami szlachetnymi lub spersonalizowane pierścionki. Na palcu wskazującym wspaniale wyglądają cienkie złote pierścionki, a szczególnie dobrze komponują się złote pierścienie o geometrycznych kształtach. Niezależnie od tego jaki masz styl ubioru, warto wybierać wyraziste projekty, które pomogą Ci się wyróżnić i podkreślą charakter.

Rozmiar pierścionków i dopasowanie

Podczas wybierania odpowiedniego wymiaru złotego pierścionka próby 585, należy najpierw skupić się na zachowaniu proporcji pierścionka do dłoni. Warto pamięta że jeśli chcemy znaleźć idealny pierścionek, musi on przesuwać się po palcu dłoni z niedużym tarciem i komfortowo przylegać. Przede wszystkim powinien ładnie prezentować się na palcu. Złoty pierścionek nie powinien być również ani zbyt luźny, ani za ciasny.

Jednak znalezienie idealnego rozmiaru pierścionka może wydawać się trudne. Przed wyborem rozmiaru należy sprawdzić tabele z wymiarami podaną na stronie, aby upewnić się, że dany rozmiar na pewno będzie do nas pasował. Jeśli nie chcemy działać na własną rękę, możemy udać się do pobliskiego jubilera. Pod okiem specjalistów, na pewno uda dobrać idealny rozmiar pierścionka lub sygnetu.

Komentarze

instagram @agatawelpa