Polecane posty

Najlepsze kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn!

 


Najlepsze kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn!

Panowie coraz chętniej sięgają po profesjonalne produkty do stylizacji włosów. Zaczynają coraz częściej eksperymentować ze swoimi fryzurami, a lakier do włosów, puder czy wosk, który utrwali ułożenie włosów, coraz śmielej pojawiają się na ich łazienkowych półkach. Sprawdziłam i powiem Wam, jakie są najlepsze kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn.

 

Jakich kosmetyków do stylizacji włosów najczęściej używają Panowie? 

W internecie można znaleźć coraz więcej porad dotyczących pielęgnacji i układania włosów, skierowanych do mężczyzn. I, mimo że kosmetyki dla mężczyzn niczym nie różnią się od tych dla kobiet, to istnieje grupa produktów do stylizacji, po które zdecydowanie częściej sięgają Panowie.

Wśród męskich produktów zdecydowanie królują kosmetyki do pielęgnacji i układania brody, które kupić można w salonach fryzjerskich lub u barberów. Tak samo chętnie, jak w przypadku kosmetyków do pielęgnacji brody, Panowie wybierają profesjonalne produkty fryzjerskie, które można kupić w hurtowniach lub u fryzjerów. Mężczyźni chętnie sięgają po dobrej jakości kosmetyki do włosów, które pozwolą im uzyskać konkretny efekt. 

 

Znajdź idealny produkt dla siebie! Profesjonalne kosmetyki do utrwalania fryzury

 

Odpowiedni produkt do stylizacji włosów trzeba dobrać do swoich potrzeb i rodzaju włosów. Możemy wybierać produkty, które dają efekt połysku, większego skrętu włosów, wygładzenia, zwiększenia objętości lub nadające teksturę. Przy układaniu włosów, które są krótkie bardzo dobrze sprawdzą się:

  • żele,
  • pasty,
  • woski,
  • gumy, 
  • glinki.

Stosując je, możemy wyczarować efekt wygładzonych włosów lub nadać im dowolny kształt, zwiększyć ich objętość lub ułożyć "do góry". Wiele kosmetyków możemy kupić także w różnych wykończeniach. Niektóre będą dawać efekt błyszczących włosów, a w przypadku innych wykończenie będzie całkowicie matowe. 

Bardzo ważną grupą produktów są te o działaniu utrwalającym: spraye definiujące oraz lakiery. Nowoczesne produkty nie sklejają włosów i nie obciążają ich. Wiele dobrych marek oferuje produkty, które dodatkowo pielęgnują włosy i odpowiednio je odżywiają. 

Kolejną grupą produktów są kosmetyki, które dają efekt wygładzenia włosów. Są one szczególnie lubiane przez osoby, które mają włosy o średniej długości lub długie i puszące się. Wygładzenie włosów uzyskamy, stosując serum, mleczko lub krem do włosów. 

Ostatnia grupa kosmetyków to preparaty do stylizacji z użyciem ciepła. Chronią one włosy przed wysoką temperaturą np. lokówki, prostownicy, falownicy czy suszarki. 

 

Jak używać pianki do włosów?

Pianka do włosów będzie przydatna do układania włosów o średniej długości lub długich, świetnie sprawdzi się do cienkich włosów. Nałożona pomoże unieść włosy, nadać im objętości i utrwali fryzurę. Dobrze dobrana pianka nie sklei, ale odbije włosy u nasady i wygładzi je. Piankę można nałożyć na mokre włosy i użyć jej do stylizowania włosów, podczas suszenia ich suszarką. Niektóre pianki mają także filtr UV i chronią włosy przed słońcem. 

Przed użyciem pianki, należy mocno wstrząsnąć pojemnikiem. Następnie nabieramy porcję pianki i nakładamy ją na mokre jeszcze włosy. Możemy nałożyć ją rękami lub wczesać we włosy grzebieniem. Trzeba pamiętać o nakładaniu jej partiami na kolejne pasma włosów, nie w jednym miejscu. Kiedy pianka jest już rozprowadzona na całych włosach, suszymy je suszarką, przeczesując włosy dłonią. Suszoną partię włosów unosimy do góry, aby uzyskać efekt większej objętości. Po takiej stylizacji cienkie włosy będą wydawały się grubsze. Pianka nabłyszczy je i wygładzi. Utrwalenie fryzury w przypadku większości pianek jest zbliżone do użycia mocnego lakieru. 

 

Czy pasta do włosów to najlepszy kosmetyk dla Ciebie?

Bardzo uniwersalnymi kosmetykami do stylizacji krótkich, męskich włosów są pomady i pasty do włosów. Trzeba tylko zorientować się, jakie są ich rodzaje. Pasta do włosów może być woskowa lub wodna, dostępne są pasty i pomady o różnych zapachach, mocy utrwalenia fryzury oraz różnych wykończeniach. 

Pasty do włosów:

  • woskowe- na bazie wosku pszczelego, po nałożeniu na włosy zastygają, a mimo to włosy pozostają elastyczne i w ciągu dnia można je przeczesać grzebieniem. Trzeba uważać z ich ilością, ponieważ ciężko je zmyć. Nie poleca się ich do włosów rzadkich i cienkich. 
  • wodne- na bazie wody, bywają też nazywane pomadami żelowymi, zastygają na włosach, tworząc lekką skorupę. Warto postawić na pomadę wodną, kiedy zależy nam na trwałej fryzurze. Taka pomada nie pozwala na poprawki w ciągu dnia, ale łatwo ją zmyć myjąc włosy. 

Pomad i past używa się w bardzo małych ilościach, dlatego są to produkty bardzo wydajne. 

 

Najpopularniejszy kosmetyk wśród Panów: żel do włosów 

Ostatni, chyba najpopularniejszy wśród mężczyzn, produkt, który może odmienić wygląd krótkich włosów to żel do włosów. Żele kiedyś były najważniejszym męskim kosmetykiem, z czasem ich popularność zmalała, przyjęło się, że wyszły z mody, ale teraz wracają! Nowoczesne żele do włosów najczęściej są pozbawione alkoholu, a w ich składzie królują naturalne ekstrakty. Żel to "kosmetyk z pamięcią", oznacza to w skrócie, że zapamiętuje kształt i formę fryzury, dzięki czemu w ciągu dnia można odświeżyć ją, używając zwilżonego wodą grzebienia. Żele dobrze utrwalają ułożenie włosów, ale łatwo je zmyć. 

Warto spróbować nowoczesnych żeli i przekonać się, że przeszły one wielką przemianę na przestrzeni lat. Bardzo dobrze sprawdzą się u osób, które nie mają jeszcze dużej wprawy w układaniu włosów. To produkt łatwy w aplikacji, bardzo wydajny i mocno utrwalający. 

 

Dajcie znać jakich produktów używacie, układając swoje włosy!

 

 

 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

instagram @agatawelpa