Polecane posty

Zabiegi medycyny estetycznej- na czym polega medycyna estetyczna? Sprawdź popularne zabiegi na twarz!

 


 

Zabiegi medycyny estetycznej- na czym polega medycyna estetyczna? Sprawdź popularne zabiegi na twarz!

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Korekcja powiek, modelowanie twarzy wypełniaczami, korekta zmarszczek toksyną botulinową, lifting, nici liftingujące, mezoterapia igłowa. Można zmienić swój wygląd podczas jednej wizyty w klinice! Zobacz, jakie rodzaje zabiegów są najpopularniejsze w gabinetach kosmetycznych i  dowiedz się o nich więcej!

Na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej? 

Historia poprawiania wyglądu sięga czasów starożytnych. Dzięki zabiegom można wręcz zatrzymać czas, dlatego korzystanie z nowoczesnych technik medycyny estetycznej cieszy się coraz większą popularnością. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dają coraz większe możliwości zapobiegania starzeniu się skóry oraz niwelowania niedoskonałości, pojawiających się z wiekiem na twarzy. I nie tylko na twarzy. Zabiegi pomagają opóźnić procesy starzenia, odmłodzić skórę, poprawić jej jędrność, udoskonalić owal twarzy. Możliwości są nieskończone. 

Zabiegi estetyczne wykonywane są w specjalnych klinikach, przez wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej. Korzystanie z usług miejsc, które cieszą się dobrą opinią, sprawia, że możemy mieć stuprocentową pewność tego, że efekty będą spektakularne. W najlepszych klinikach zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach, przez osoby doświadczone, którym możemy w stu procentach zaufać. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zabieg, sprawdzić opinie o miejscu, jak i o samym lekarzu przeprowadzającym zabieg. Medycyna estetyczna to jeszcze nie chirurgia plastyczna, ale z jej pomocą także można uzyskać dużą zmianę wyglądu różnych części twarzy.

Popularne zabiegi na twarz: wypełniacze, botox, stymulatory 

Wybór zabiegów, na które możemy się zdecydować, jest olbrzymi. Do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej zaliczyć można takie, po których pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Należą do nich np. wypełniacze. Modelowanie twarzy przy ich użyciu jest szybkie i prawie bezbolesne. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego, przezroczystego żelu. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego zawierają usieciowiony kwas hialuronowy i stosuje się je w celu poprawienia owalu twarzy oraz spłycenia zmarszczek. Efekty w postaci spłaszczenia bruzd i zmarszczek widać zaraz po zabiegu. Po tym zabiegu można uzyskać efekt spłycenia bruzd nosowo-wargowych, zmniejszenia zmarszczek mimicznych, wymodelowania policzków, nosa albo żuchwy. Można także wypełnić i powiększyć usta. Efekty zabiegów z użyciem żelu na bazie kwasu hialuronowego są widoczne od razu, a sam zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, jednak z wiekiem jego ilość zmniejsza się. To najskuteczniejszy składnik nawilżający dlatego po zabiegu z nim, można spodziewać się także efektów w postaci lepiej nawilżonej skóry twarzy. 

Stymulatory tkankowe- zabiegi dostępne w Botox Bochnia

Popularnością cieszą się także zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Jest to grupa preparatów, których używać można w celu odbudowy i regeneracji skóry. Naturalny efekt w postaci odmłodzenia skóry widoczny jest właściwie zaraz po zabiegu. Po serii zabiegów uzyskujemy poprawę wyglądu skóry, ujędrnienie jej oraz spłycenie zmarszczek. Na stronie gabinetu Botox Bochnia znajdziesz takie zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych, jak Nucleofill, Profhilo, Linerase oraz Sunekos. Są to nowoczesne zabiegi, po których efekty widoczne są od razu. 

Botox- jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających

Do najpopularniejszych zabiegów na twarz należy botox. W zabiegach z użyciem toksyny botulinowej wstrzyknięta zostaje ona do mięśnia, co powoduje jego rozluźnienie. Botox działa relaksująco na mięśnie, które pod jego wpływem wygładzają się, a przez to dochodzi do spłycenia zmarszczek na powierzchni skóry.

Efekty w postaci redukcji zmarszczek, widoczne są po 3-4 dniach od wykonania zabiegu i utrzymują się około pół roku. Po tym czasie zmarszczki mogą stopniowo wracać. 

Toksyna botulinowa jest stosowana, aby:

  • usunąć zmarszczki poprzeczne czoła
  • usunąć zmarszczki między brwiami, a także wokół oczu
  • usunąć zmarszczki mimiczne
  • usunąć zmarszczki wokół ust
  • usunąć zmarszczki na brodzie
  • unieść kąciki ust

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy spowolnić starzenie się skóry, spłycić zmarszczki i sprawić, że twarz nabierze bardziej młodzieńczego wyglądu. To niesamowicie pozytywnie wpływa nie tylko na to jak się prezentujemy, ale i na samopoczucie. Dlatego warto korzystać z najnowszych możliwości, ale tylko w miejscach cieszących się dobrą opinią, w których zabiegi estetyczne wykonują profesjonaliści.

 

 

 

 

Komentarze

  1. Nie widzę potrzeby tego robić u siebie. Wystarczająco dużo bólu sprawiają innego typu zabiegi. Sobie się podobam, innym nie muszę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa