Polecane posty

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Jakie taka pielęgnacja daje efekty? {nowe produkty Basiclab do oczyszczania twarzy}

 

kosmetyki basiclab do dwuetapowego oczyszczania twarzy

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Jakie taka pielęgnacja daje efekty?

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Trzeba pamiętać o nim rano, a już na pewno wieczorem. Po całym dniu mamy na twarzy najróżniejsze zanieczyszczenia: makijaż, resztki SPF, pot, sebum, a nawet drobnoustroje, które przenieśliśmy na twarz, np. odbierając telefon czy dotykając jej brudnymi rękami. To wszystko musimy usunąć ze skóry, aby przejść do nakładania serum czy kremu. Nałożenie pielęgnacji na brudną skórę nie jest dobrym pomysłem, dlatego pora dowiedzieć się, na czym polega dwuetapowe oczyszczanie skóry!

Jak oczyszczać twarz? Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Czy taka pielęgnacja poprawi wygląd cery? 

Oczyszczanie twarzy dwoma produktami to najlepszy trend ostatnich lat, który przybył do nas z Azji. Mogliśmy przeczytać o nim w książce Sekrety Urody Koreanek. W gąszczu różnych pomysłów pielęgnacyjnych ten wydaje się najbardziej "praktycznym". Skóra jest największym organem ciała, wymaga więc od nas specjalnego traktowania i pielęgnacji. Podstawą jest zrozumienie potrzeb swojej skóry i zaspokajanie ich pielęgnacją (także oczyszczającą) z odpowiednimi dla niej składnikami aktywnymi. 

Składające się z dwóch etapów oczyszczanie skóry, jest dla niej najlepsze, ponieważ tylko w ten sposób możemy usunąć z powierzchni skóry wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia. Na mycie twarzy w dwóch etapach najlepiej postawić wieczorem. Do umycia twarzy rano wystarczy delikatna pianka lub żel. Na pełne oczyszczanie stawiamy w wieczornej pielęgnacji. Oczyszczanie twarzy składa się z demakijażu i mycia twarzy. Zaczynamy zawsze od demakijażu, który wykonujemy nie tylko, kiedy na twarzy był makijaż, ale także gdy nakładaliśmy ochronę przeciwsłoneczną. Rozpuszczamy makijaż przeznaczonymi do tego kosmetykami, a dopiero następnie przechodzimy do właściwego mycia twarzy. 

 


Jakich kosmetyków używać do pierwszego etapu oczyszczania:

 • płyn dwufazowy
 • płyn micelarny
 • mleczko do demakijażu
 • olejek do demakijażu 

Jakich kosmetyków używać do etapu drugiego:

 • żel do mycia
 • emulsja
 • pianki do mycia twarzy

Dlaczego nie wystarczy jedno mycie twarzy? Znajdują się na niej zarówno substancje, które rozpuszczają się w wodzie, jak i takie, które rozpuszczą tylko produkty na bazie oleju (rozpuszczalne w tłuszczach), dlatego, aby zmyć wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry, potrzebujemy kosmetyków działających w różny sposób i mających różne substancje bazowe (wodę lub olej). 

Czym grozi niedokładne mycie twarzy?

Niedokładne mycie twarzy naraża nas na szereg konsekwencji: stany zapalne, podrażnienia, zaskórniki, namnożenie na powierzchni skóry wolnych rodników, które odpowiadają za szybsze starzenie się skóry. Skóra, która nie będzie dokładnie oczyszczona, będzie z czasem wyglądała coraz gorzej. Jeśli pozostawimy na niej makijaż oraz nagromadzone zanieczyszczenia zdecydowanie częściej będą pojawiały się na niej nieestetyczne zmiany i wypryski. 

Jak wykonać dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Po pierwsze dokładny demakijaż!

Wieczorną pielęgnację twarzy zaczynamy od zmywania makijażu. Naszym celem jest rozpuścić makijaż i jak najwięcej usunąć go ze skóry. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju oleje, płyny dwufazowe na bazie oleju, mleczka czy płyny micelarne. Odpowiedni produkt dobieramy, biorąc pod uwagę typ cery oraz to, z jakim produktem najwygodniej nam się pracuje. Po co męczyć się z olejem, jeśli nie cierpimy nakładać tłustych produktów na skórę? 

W pierwszym etapie oczyszczania rozpuszczamy wierzchnią warstwę makijażu i usuwamy ze skóry jak najwięcej zanieczyszczeń, stosując jeden z poniższych produktów:

 • płyn dwufazowy- jest idealnym rozwiązaniem, kiedy stawiamy na mocno, wodoodporny makijaż ust i oczu
 • płyn micelarny- świetnie sprawdza się do pierwszego etapu oczyszczania, zmyje z twarzy makijaż, będzie dobry także, aby oczyścić skórę z ochrony przeciwsłonecznej, można go używać rano i wieczorem, ale trzeba zawsze pamiętać o zmyciu go z twarzy,
 • mleczko do demakijażu- fajnie sprawdza się do demakijażu, dobrze jest zmasować je z pomocą dłoni, a kiedy mleczko rozpuści zanieczyszczenia i makijaż, można zdjąć je wacikiem
 • olejek do demakijażu- świetnie rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż, można używać go w taki sam sposób jak mleczko 

Kiedy do demakijażu używamy wacików, warto po pierwsze postawić na waciki wielorazowe, a po drugie nie pocierać nimi mocno twarzy, aby jej nie podrażnić. Nie musimy tak mocno skupiać się na tym, aby w tym etapie usunąć z twarzy wszystko, ponieważ przed nami etap drugi, w którym usuniemy pozostałości makijażu i wszystko to, czego nie udało się zmyć przy pierwszym oczyszczaniu cery. 

Drugi etap oczyszczania skóry: mycie twarzy 

W drugim etapie oczyszczania zmywamy z twarzy pozostałości zanieczyszczeń i resztki makijażu, których nie udało się usunąć w pierwszym etapie. Stosujemy kosmetyki na bazie wody: pianki, żele do mycia twarzy bądź emulsje. Używając któregoś z tych kosmetyków, dokładnie myjemy twarz i spłukujemy produkt letnią wodą. To bardzo ważne, bezwzględu jaki kosmetyk stosujemy w pierwszym etapie! Zawsze musimy zmyć z twarzy micele lub pozostałości oleju i oczyścić skórę z resztek zanieczyszczeń, które pozostały na twarzy. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko powstawania zaskórników i innych niedoskonałości na twarzy. 

Jakie efekty daje oczyszczanie twarzy w dwóch etapach?

Dwuetapowe oczyszczanie niesie ze sobą same korzyści! Dzięki codziennemu, dokładnemu oczyszczaniu twarzy w domu, możemy spodziewać się, że skóra na twarzy stanie się miękka i odżywiona. Oczyszczanie dwuetapowe sprawia, że składniki aktywne z kosmetyków mają lepszą wchłanialność i dzięki temu szybciej wnikają w skórę. Stosowanie dwuetapowego oczyszczania sprawia, że skóra wygląda zdrowiej.

  

 

Proces dwuetapowego oczyszczania twarzy krok po kroku z kosmetykami Basiclab

Basiclab odświeżył niedawno formuły swoich płynów micelarnych oraz żeli do mycia twarzy. Miałam okazję przetestować wersję różową, czyli "kojącą", przeznaczoną do skóry naczynkowej i wrażliwej. Do wyboru jest jeszcze wersja niebieska, która jest nawilżająca, do cery suchej oraz zielona- normalizująca, do cery trądzikowej i tłustej. 

Codzienne oczyszczanie kosmetykami Basiclab zaczynamy od płynu micelarnego. Płyn od Basiclab jest bardzo delikatny, nie szczypie w oczy. Jest całkowicie bezzapachowy. Ma fizjologiczne pH, a dzięki temu nie uszkadza płaszcza hydrolipidowego chroniącego skórę, jednocześnie jego formuła została tak opracowana, aby zapewniać dokładne oczyszczenie skóry bez konieczności pocierania. Płyn kojący od Basiclab nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry. 

Co znajdziemy w płynie micelarnym Basiclab:

 • składniki myjące pochodzenia roślinnego, które skutecznie zmywają makijaż i inne zanieczyszczenia, nie naruszając bariery ochronnej skóry
 • 2% betainy, która zapobiega utracie wody ze skóry
 • naryngeninę, która wzmacnia skórę naczynkową i redukuje skłonność do zaczerwienień
 • ektoinę, która wycisza podrażnienia i redukuje skłonność do nadwrażliwości skóry
 • argininę, aminokwas wpływający na gładkość, miękkość i poziom nawilżanie skóry
 • trioctan pantenylu, który działa w synergii z naryngeningą przyspieszając regenerację naskórka
 • pantenol oraz alantoinę, wzmacniające działanie nawilżające 

Po zmyciu makijażu płynem micelarnym przechodzimy do żelu oczyszczającego Basiclab, który pomoże zmyć z twarzy to, z czym nie poradził sobie płyn micelarny. Żel kojący z Basiclab jest dość rzadki, nie pieni się, ale dobrze oczyszcza, bez naruszania bariery hydrolipidowej skóry. 

Co znajdziemy w żelu oczyszczającym Basiclab: 

 • delikatne, biodegradowalne substancje myjące
 • 2% betainy
 • naryngeninę 
 • ektoinę
 • argininę
 • trioctan pantenylu
 • pantenol oraz alantoinę

Oba kosmetyki działają delikatnie, nie powodując ściągnięcia skóry. Po takiej pielęgnacji możemy przejść do nałożenia toniku do twarzy, serum i kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych. 

Czy można stosować oczyszczanie dwuetapowe przy skórze trądzikowej? 

Utrzymanie w dobrej kondycji skóry trądzikowej jest szczególnie ważne. Nie chcemy jej dodatkowo podrażnić, ani doprowadzić do tego, że powstanie więcej niedoskonałości. Więc na czym polega oczyszczanie twarzy z problemem trądziku? Przede wszystkim jak najbardziej można, a nawet trzeba taką cerę oczyszczać dwuetapowo. Wybieramy jednak odpowiednie kosmetyki do tego rodzaju skóry. Takie, które oczyszczą, a także wspomogą regulację pracy gruczołów łojowych. Oprócz usuwania makijażu i codziennych zanieczyszczeń skupiamy się także na usunięciu nadmiaru sebum ze skóry twarzy. I nie ma co się tu obawiać używania oleju w pierwszym etapie pielęgnacji! Na pewno słyszeliście o tym, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, dlatego tego typu produkty świetnie radzą sobie z usunięciem ze skóry nagromadzonego sebum. Drugi etap usunie resztę zanieczyszczeń, a skóra w końcu będzie mogła odetchnąć! 

Daliście się przekonać do dwuetapowego oczyszczania? A może stosujecie je od dawna? Dajcie znać w komentarzach!

 

Komentarze

instagram @agatawelpa