Polecane posty

KREDKI: BEŻOWA VS CZARNA

kredka beżowa vs czarna Beżowa i czarna kredka, każda z nich ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Dzisiaj opowiem do czego przyda się każda z nich i z jakich powodów warto mieć je obie. Panuje przekonanie, że czarna kredka to samo zło, sprawi, że oczy będą wydawały się mniejsze. Nie do końca tak jest, czarna kredka może być waszym sprzymierzeńcem w makijażu, tak samo jak kredka beżowa. Wszystko zależy od tego czy umiejętnie ich używacie.


KREDKA BEŻOWA VS CZARNA


KREDKA BEŻOWA


Prawda jest taka, że beżową kredką nie macie szans zrobić sobie krzywdy. Zawsze będzie działała na korzyść. Nałożona na linię wodną oka powiększy je, otworzy, sprawi, że spojrzenie będzie świeże, a tym samym nawet po nieprzespanej nocy będziecie wyglądały na bardziej wypoczęte. Warto o tym pamiętać  i zawsze mieć ją w kosmetyczce, bo działa jak dobry korektor pod oczy. Gdy jesteśmy niewyspane, mamy zmęczone oczy, są one zaczerwienione i nawet jeżeli przykryjemy zaczerwienienia w ich okolicach  korektorem, linia wodna nadal będzie zdradzała nasze niewyspanie. Wystarczy nałożyć na nią beżową kredkę i... po problemie.

kredka beżowa vs czarna
 kredka beżowa vs czarna
 kredka beżowa vs czarna
 

Do czego jeszcze przyda się beżowa kredka? 

  1. Można używać jej do wyrównania dolnej linii brwi- jeżeli po makijażu brwi nie jesteście do końca zadowolone z efektu spróbujcie wyrównać dolną linię beżową kredką i lekko ją rozetrzeć aby wyglądała naturalnie. Ten zabieg optycznie podniesie brew dzięki czemu oko będzie wydawało się większe. 
  2. Nałożona na "łuk kupidyna" sprawi, że usta będą wydawały się większe. 
  3. Można rozświetlać nią wewnętrzny kącik oka.
  4. Można używać jej jako bazy pod jasne cienie- beżowa kredka, podobnie jak biała, ładnie podbije kolory jasnych cieni. 
kredka beżowa vs czarna
 kredka beżowa vs czarna


CZARNA KREDKA

Czarna kredka z kolei to nie samo zło. Wiem, że każda z nas dąży do tego aby oczy wydawały się większe, jednak czarna kredka nałożona na linię wodną nie sprawi, że oko będzie mniejsze, jeżeli pamiętamy o cieniowaniu. Zasada jest bardzo prosta: czarna kredka rzeczywiście optycznie zwęża oko, jednak przy właściwym makijażu nada ona spojrzeniu bardziej tajemniczy, zalotny wygląd a nie pomniejszy oczy. Jeżeli pominiemy cieniowanie i postawimy na mascarę i czarną kredkę, oczy na prawdę będą wydawały się mniejsze bo nie będzie miało ich co "powiększać". Oko, jest tak duże, a raczej wydaje się optycznie tak duże jak daleko sięga nasze cieniowanie.

kredka beżowa vs czarna
 kredka beżowa vs czarna



Do czego możemy używać czarnej kredki? 

  1. Czarna kredka bardzo przydaje się w makijażu wieczorowym, sprawia, że spojrzenie jest bardziej tajemnicze, makijaż jest bardziej zalotny, mocniejszy.
  2. Dobra czarna kredka jest wspaniałą bazą do makijażu Smoky Eye, a także bazą pod ciemne cienie np. granat, butelkową zieleń.
Której używacie częściej?



Komentarze

instagram @agatawelpa