Polecane posty

MOJA BIBLIOTECZKA: KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI Makijaż to moja pasja. Na moich półkach nie mogło więc zabraknąć książek o nim. Dzięki czytaniu książek poznaje punkt widzenia innych twórców, stale się rozwijam i uczę technik, które polecają inni wizażyści. Ale mam nadzieje, że moich czytelników nie muszę przekonywać jakie korzyści mamy z czytania książek. Na moim regale znajdują się tylko książki o makijażu, pielęgnacji, prowadzeniu bloga oraz albumy z piękną Audrey Hepburn, jednak moje ulubione to także różnego rodzaju thrillery i kryminały (Serio, czytam 3-4 książki miesięcznie). Dzisiaj pokażę Wam część mojej domowej biblioteczki czyli moje ulubione książki o makijażu i pielęgnacji.

KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI 1. SEKRETY URODY KOREANEK (CHARLOTTE CHO)


KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

Książka dzięki której poznacie wszystkie sekrety pięknej, gładkiej skóry Koreanek. Jeżeli kiedykolwiek pozazdrościłyście Azjatkom idealnej cery to książka, którą powinnyście przeczytać. Szczególnie warty uwagi jest 10 etapowy rytuał pielęgniacji. 


2. TAJNIKI MAKIJAŻU RED LIPSTICK MONSTER(EWA GRZELAKOWSKA-KOSTOGLU)


KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

Na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać Red Lipstick Monster. Jej kanał na Youtubie szybko zyskał ogromną popularność, a książka bardzo szybko znika z półek. To świetna książka szczególnie dla początkujących, znajdziecie tu dużo porad dotyczących pielęgnacji, makijażu, doboru cieni do koloru tęczówki. Wiedza zebrana w jednym miejscu.


3. MAKIJAŻ BEZ TAJEMNIC (RAE MORRIS)


KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

W książce Rae Morris trochę mniej jest teorii, za to bardzo dużo inspirujących makijaży. To była pierwsza typowo makijażowa książka jaką kupiłam i mam do niej sentyment. Teorii jest mniej niż w innych książkach, jednak jest i osoby początkujące na pewno wiele się z niej nauczą. Szczególnie podoba mi się rozdział o sztucznych rzęsach, jakie dają efekty, jak je przyklejać.


4. PERFEKCYJNY MAKIJAŻ (BOBBI BROWN)


KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

Bobbi Brown kojarzy mi się przede wszystkim z podkreślaniem naturalnego piękna, jej makijaże są naturalne, delikatne, podkreślają najlepsze cechy. W książce oprócz makijażowej teorii znajdziecie też rozdział o tym jak wkroczyć w świat makijażu jako profesjonalny wizażysta, co robić, od czego zacząć.


5. MAKIJAŻ Z KATOSU (KATARZYNA GAJEWSKA)


KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

Nie mogło zabraknąć książki Katosu. Treścią nie odbiega od innych makijażowych podręczników, osoby początkujące na pewno nauczą się z niej bardzo dużo, jednak to co ja w niej lubię to metamorfozy w drugiej części książki. Są tam makijaże na modelkach, przykłady makijaży dla różnych kolorów tęczówek, dla rudowłosych, makijaż ekstrawagancki i tak dalej.

KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

KSIĄŻKI O MAKIJAŻU I PIELĘGNACJI

Macie jakieś książki o makijażu i pielęgnacji? Jakie możecie polecić? 

Komentarze

instagram @agatawelpa