Polecane posty

ABC MAKIJAŻU: WSZYSTKO O PUDRACH

ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACHUtrwalanie makijażu pudrem wydaje mi się niemal tak oczywiste jak oddychanie. Tak po prostu musi być i już. Jednak nie każdy widzi to w ten sposób. Uwierzycie, że znam kobiety, które pudru nie używają wcale? Często malując kogoś spotykam się z pytaniami o przedłużenie trwałości makijażu, a puder jest tu przecież naszym największym sprzymierzeńcem! Dzisiaj opowiem o wszystkich sposobach, dzięki którym przedłużycie trwałość makijażu.ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH


Kolejny raz powtórzę, to co dla każdej kobiety powinno być oczywiste: najważniejsza w makijażu jest zadbana cera. Skóra, którą będziecie prawidłowo pielęgnować jest najlepszą bazą pod makijaż, odpowiednio nawilżona, nawodniona odwdzięczy się wam tym, że każdy makijaż będzie prezentował się na niej lepiej, a także, będzie się na niej lepiej utrzymywał. Dbajcie więc o właściwą pielęgnacje i zawsze pamiętajcie o kremie nawilżającym (także o kremie pod oczy).

O trwałość makijażu zadbacie też używając odpowiedniej bazy pod podkład. Żeby za bardzo nie rozpisywać się na ten temat, odeślę was do wpisu o Bazach pod makijaż. Jednak, moim zdaniem, najważniejsze, jeżeli chcemy aby makijaż wyglądał idealnie i utrzymywał się przez wiele godzin, jest to aby nie zapominać o utrwaleniu podkładu odpowiednim pudrem. Zadaniem pudru jest utrwalenie makijażu twarzy i wykończenie go.

ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH
 ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH

Aby puder wyglądał dobrze (czyli tak jakby go nie było) i spełniał swoje zadania (czyli utrwalenie makijażu twarzy i zmatowienie lub rozświetlenie skóry) musimy pamiętać o kilku sprawach: wybór odpowiedniego wykończenia pudru dla naszej skóry, wybór najbardziej odpowiadającej nam konsystencji oraz odpowiednia aplikacja.


Możemy wśród pudrów wyróżnić pudry całkowicie transparentne, pół transparentne oraz kryjące.

  • pudry transparentne to pudry, które w swoim składzie mają najmniej białych pigmentów (np. talk), ani odrobinę nie kryją, nie zmieniają koloru podkładu, ale dobrze matowią i utrwalają makijaż 
  • pudry pół transparentne mają w składzie więcej pigmentu, dają więc lekki kolor 
  • pudry kryjące zawierają już dużo pigmentów co sprawia, że dają duże krycie i pozwalają na korektę niewielkich problemów skórnych (np. lekkie zaczerwienienia) 
ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH


Jeżeli chodzi o konsystencje możemy wybierać spośród pudrów sypkich, prasowanych oraz wypiekanych.

  • pudry wypiekane są najmniej popularne, występują w formie kompaktowej
  • pudry prasowane to pudry, które mogą być stosowane nawet samodzielnie, jeżeli nie mamy dużo do zakrycia, nie sprawdzają się kiedy zależy nam na dobrym utrwaleniu makijażu, dobre do poprawek makijażu w ciągu dnia
  • pudry sypkie to pudry łatwe w aplikacji, ich głównym zadaniem jest właśnie wykończenie i utrwalenie makijażu

Puder to kosmetyk, który ma też wykończyć makijaż, możemy wybrać więc puder matujący albo rozświetlający. W przypadku cery tłustej najlepiej postawić na puder matujący, który dobrze pochłania sebum i zapewni zmatowienie skóry na wiele godzin. Cera sucha dobrze poczuje się w lżejszym, rozświetlającym pudrze, takim, który doda jej blasku i nie będzie jej niepotrzebnie obciążał.

ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH
 ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH


Jak aplikować puder? 


Kiedy zależy nam na dobrym utrwaleniu makijażu warto puder aplikować stemplując twarz punkt po punkcie. Takie "wciskanie" pudru w podkład sprawi, że kosmetyki dobrze się ze sobą zwiążą, a to, najzwyczajniej przedłuży ich trwałość. Do nakładania pudru najczęściej wybieram pędzel ścięty od góry, mój ulubiony to Zoeva Buffer 104, który pokazywałam wam już jakiś czas temu. Nadmiar pudru na koniec omiatamy delikatnie pędzlem. Wciskanie pudru w podkład sprawdzi się także w ten sposób, że nie zepsujemy wcześniej nakładanych warstw makijażu- konturowania, kremowego rozświetlacza itp.

ABC MAKIJAŻU WSZYSTKO O PUDRACH

Używacie pudrów? Znacie kobiety, które nie utrwalają makijażu w ten sposób? A może nie używałyście ich i zmienicie zdanie na ich temat? 

Komentarze

instagram @agatawelpa