Polecane posty

KLEJE DO RZĘS | DUO I NEICHA- KTÓRY LEPIEJ SIĘ U MNIE SPRAWDZA?

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA


Fanki sztucznych rzęs na pewno znają już klej Duo, sama jestem mu wierna od lat i nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy mogłoby go zabraknąć w mojej kosmetyczce. Niedawno sięgnęłam jednak po inny klej, który chciałabym Wam pokazać. Porozmawiamy dzisiaj o różnicach między tymi dwoma klejami i o tym, który polecam używać do jakich rzęs. Jeśli jesteście początkujące i planujecie dopiero zakup rzęs i dobrego kleju- mam nadzieje, że mój post Wam pomoże.

KLEJ DO RZĘS DUO VS NEICHA

KOLOR I KONSYSTENCJA


Klej Duo występuje w kilku wersjach. W tubce jest biały zasychający na przezroczysto oraz czarny i przezroczysty w buteleczce z aplikatorem (jeżeli jest jeszcze jakaś wersja o której nie wiem piszcie w komentarzach ↓ ). Mój ulubiony to Duo w białej tubce z niebieskimi napisami- czyli biały klej, który po wyschnięciu staje się przezroczysty. Klej Neicha również dostępny jest w kilku wersjach, najpopularniejsze do przyklejania rzęs na pasku i kępek to kleje z pędzelkiem, które występują w wersji białej i przezroczystej. Klej, który mam jest przezroczysty.

Duo to klasyczny klej lateksowy, który można wykorzystać także do tworzenia mniejszych charakteryzacji (małych ran, zadrapań). Po zaschnięciu na skórze jest ciągnący, łatwo w całości odkleić go od skóry, konsystencją przypomina trochę gumę do żucia. Klej Neicha to także klej lateksowy, jednak zachowuje się na skórze zupełnie inaczej. Po zaschnięciu jest sztywny, przypomina plastik. Klej Duo z łatwością można odkleić od rzęs na pasku, z kolei z klejem Neicha jest już większy problem i rzęsy najlepiej chwilę pomoczyć w ciepłej wodzie przed jego usunięciem.

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA


SPOSÓB APLIKACJI


Klej Duo najlepiej najpierw wylać w małej ilości np. na dłoń i z niej nakładać go na pasek rzęs delikatnie zamaczając go w kleju. Nie jest to wygodne, jednak można sobie z tym poradzić. Klej Neicha ma wygodny pędzelek którym od razu możemy posmarować pasek rzęs.

W jednym i drugim przypadku po nałożeniu kleju najlepiej odczekać 20-30 sekund zanim przykleimy rzęsy aby klej lekko zastygł. Dzięki temu nie będzie już tak lejący i nie dostanie się do oka.

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA

KTÓRY KLEJ LEPIEJ SIĘ U MNIE SPRAWDZA?


Klej Duo jest bardziej elastyczny, po zaschnięciu jest jak guma- dobrze trzyma rzęsy przy powiece, jednak pod wpływem łzawienia zdarza mu się odklejać. Łatwo też zdjąć rzęsy przyklejone na klej Duo z oka- wystarczy delikatnie je pociągnąć i same odchodzą. Sam klej łatwo odchodzi także od rzęs, bardzo szybko można je z niego wyczyścić i schować do kolejnego użycia. Nie niszczy on rzęs, dzięki czemu możemy używać ich nawet około 20 razy. A dodatkowo sprawdza się przy wykonywaniu mniejszych efektów na twarzy i doklejaniu małych elementów.

Z kolei Neicha po zaschnięciu staje się sztywny, trochę plastikowy. Bardzo dobrze trzyma rzęsy przyklejone do powieki i nieco trudniej niż w przypadku Duo je zdjąć (nie odchodzą już tak łatwo). Klej zostaje na sztucznych rzęsach w postaci właśnie takiej zaschniętej, plastikowej warstwy i ciężej go usunąć. Nie wystarczy oderwać go jak Duo, trzeba poświęcić więcej czasu na jego odmoczenie i usunięcie pęsetą.

KLEJ DO RZĘS DUO I NEICHA

Lubię oba, jednak o wiele lepiej sprawdza się u mnie klej Neicha. To po niego sięgam kiedy chcę mieć stuprocentową pewność, że rzęsy będą na swoim miejscu przez cały dzień, nie odkleją się w kącikach. Jednak jego minusem jest to, że rzęsy szybciej się niszczą, lekko się odkształcają jeżeli nie pamiętamy o ich natychmiastowym wyczyszczeniu. Jakich klei do rzęs używacie? Jaki klej najlepiej sprawdza się do sztucznych rzęs?

Komentarze

  1. Ja zawsze używam kleju Duo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja do tej pory używałam tylko Duo i tak na co dzień chyba przy nim zostanę, ale ten drugi wydaje się świetny jeśli chce się mieć 100% pewność, że rzęsy będą na miejscu przez wiele godzin.

    OdpowiedzUsuń
  3. jeszcze nigdy nie używałam sztucznych rzęs, ale wiem, że dwa razy się to na pewno zdarzy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa