Polecane posty

BŁĘDY W MAKIJAŻU: MAKIJAŻ OCZU | 6 NAJPOPULARNIEJSZYCH BŁĘDÓW W MAKIJAŻU OCZU


Aby uniknąć błędów w makijażu, trzeba je najpierw dobrze poznać. Wiedząc co nie będzie dla nas dobre, o wiele łatwiej nam pozbyć się niekorzystnych nawyków i przenieść makijaż na kolejny poziom. Błędy w makijażu to nowa, krótka seria na blogu, w której pokażę Wam najpopularniejsze błędy w makijażu z każdej kategorii: makijaż oczu, makijaż ust, makijaż twarzy i makijaż brwi. Mam nadzieję, że takie poradniki Wam się spodobają i, przede wszystkim, że się przydadzą.


MAKIJAŻ OCZU


Dzisiaj porozmawiamy o błędach w codziennym makijażu oczu. Każda z nas popełnia je, czasami zupełnie nieświadomie, dlatego nie oceniajcie się zbyt surowo! Niektóre z błędów w makijażu oczu, przy odpowiednim kształcie oka, mogą wyglądać nawet korzystnie. Zaraz poznacie kilka podstawowych błędów i sposobów, jak ich uniknąć.

BŁĘDY W MAKIJAŻU OCZU


ŹLE PRZYGOTOWANA POWIEKA


Bez odpowiedniego przygotowania powieki, nałożone na nią cienie mogą zbierać się w załamaniu, warzyć się albo tworzyć nieestetyczne prześwity. Mogą też wyglądać po prostu źle, jeśli nie wyrównamy jej koloru. Wszelkie przebarwienia, prześwitujące żyłki, plamki czy pieprzyki sprawiają, że zmienia się odcień nakładanego cienia i może on wyglądać na powiece niekorzystnie. Żeby uniknąć tego błędu wystarczy poświęcić pół minuty więcej na odpowiednie przygotowanie powieki do makijażu. Na powiekę możemy nałożyć odrobinę korektora, który nałożyłyśmy pod oko albo specjalną bazę pod cienie z delikatnym kolorem. Nałożony korektor (lub bazę) możemy przypudrować- wtedy o wiele łatwiej będzie nam blendować kolejne nakładane cienie; lub nie- dzięki temu cienie będą lepiej "przyklejać się" do tak stworzonej bazy i ich pigment będzie intensywniejszy. Wybór należy do Was.


MAKIJAŻ DOLNEJ POWIEKI INTENSYWNIEJSZY NIŻ GÓRNEJ


Widzę to szczególnie u starszych kobiet, który mają bardzo małą górną powiekę, lub jest ona opadająca. W takiej sytuacji mocno podkreślają dolną powiekę, a tym samym jeszcze mocniej się postarzają. Cień nałożony tylko na dolną powiekę "ciągnie" całe oko do dołu, co sprawia, że wygląda ono na zmęczone. Dolna powieka podkreślona o wiele intensywniej niż górna daje efekt postarzenia, odbiera spojrzeniu lekkość, oczy pomalowane w ten sposób w większości przypadków wyglądają po prostu smutno. Żeby makijaż wyglądał spójnie, musimy zachować w makijażu oka równowagę i jeśli mocno malujemy dolną powiekę, nie pozostawiajmy górnej całkiem "gołej".CZARNA LINIA WODNA


A skoro jesteśmy przy temacie mocniejszego podkreślania dolnej powieki, muszę wspomnieć o klasycznym błędzie w makijażu oczu: malowaniu czarną kredką linii wodnej. Nie jestem przeciwnikiem czarnej kredki. Uwielbiam ją! Ale trzeba wiedzieć jak jej używać. O ile nie macie oczu tak wielkich jak Anja Rubik (pozdrawiam Cię mamo!), używanie jej solo bardzo Wam zaszkodzi. Czarna kredka musi iść w parze z odpowiednim cieniowaniem oka, tylko wtedy może wyglądać dobrze. Jeśli używamy jej solo, najprawdopodobniej osiągniemy efekt znacznego zmniejszenia oka, a przecież nie o to nam chodzi.

Uniknąć tego błędu możemy na dwa sposoby:
1. Zmieniając przyzwyczajenia. I kolor kredki, np. na beżowy. Jasną kredką możemy malować linię wodną nie przejmując się dodatkowym cieniowaniem powieki.
2. Rozcierając czarną kredkę na dolnej powiece, tak żeby stworzyć spójny makijaż powiększający oko. Jeśli na dolną powiekę nałożymy dodatkowo cienie w odpowiedni sposób i ładnie je rozetrzemy, efekt będzie o wiele lepszy.
BRAK BLENDOWANIA


Brak blendowania cieni to błąd, którego od wielu, wielu, wielu miesięcy nie potrafię zrozumieć. Bardzo często wiedzę na ulicach kobiety, które widać, że poświęcają sporo czasu na makijaż. Na ich powiekacg widzę 3-4 różne kolory cieni, ale co z tego, skoro nie są one roztarte? Wyraźne granice między kolorami, brak rozblendowania cieni ponad załamanie powieki, wyraźne, kanciaste krawędzie. To wszystko całkowicie psuje efekt makijażu. Jak tego uniknąć? Wziąć do ręki pędzelek do blendowania cieni i ćwiczyć. Nic nie przyjdzie samo. Jestem pewna, że szybko zobaczycie efekty.


NIEWYTUSZOWANE DOLNE RZĘSY


Bardzo częsty błąd, który przy pełnym makijażu oka (górna + dolna powieka + kredka na linii wodnej) wygląda po prostu dziwnie.  Nie wiem skąd pomysł niemalowania dolnych rzęs, ale widuję to bardzo często i nie podoba mi się to. Wystarczy odrobina mascary żeby dolne rzęsy zaczęły być widoczne, a dzięki temu makijaż będzie pełniejszy, bardziej spójny i po prostu ładniejszy.NIEWŁAŚCIWE ROZŚWIETLENIE


Nie mówię tu o połyskujących cieniach do oczu, ale o takim klasycznym rozświetlaniu makijażu. Dobrze rozświetlone oko wygląda pięknie, ale rozświetlacz musi zostać nałożony we właściwe miejsca, a takimi miejscami są: wewnętrzny kącik oka i obszar pod łukiem brwiowym. Niestety zwykle rozświetlacz jest w tych miejscach nałożony źle. Na ulicach widuje kobiety, które zamiast delikatnie rozświetlonego miejsca pod brwiami, mają rozświetlacz nałożony aż po załamanie powieki. Z kolei wewnętrzny kącik nie jest rozświetlony subtelnie i tylko w wewnętrznym kąciku, ale rozświetlacz schodzi aż na dolinę łez, co wygląda po prostu koszmarnie nieestetycznie.Zdarzały się Wam w makijażu wspomniane przeze mnie błędy? A może popełniałyście inne, o których nie napisałam? Dajcie znać jakie wpadki z makijażem oczu zdarzały się Wam, od samego początku przygody z makijażem!

Czekam na Wasze błędy w komentarzach!


Komentarze

 1. Zawsze tuszuję dolne rzęsy :) Robiłam to nawet kiedy miałam górne przedłużane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie w latach nastoletnich przesladowala kreska, ale widze ze wiekszosc mlodziezy (tutaj w Szwajcarii) ma z tym problem. Maluje sie czarna linie wdna i nic wiecej hahaha widok komiczny ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie tuszuje dolnych rzęs bo tego nie lubię i źle się w tym czuję :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się zdarza nie tuszować dolnych rzęs.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze malowałam dolną linię wodną oka na czarno i teraz zamierzam z tego zrezygnować. Jak zamiast tego użyję takich kolorów jak brązowy, niebieski, fioletowy czy zielony to będzie ok? Mam piwne oczy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa