Polecane posty

BALLERINA MAKEUP | ŚWIEŻY, DELIKATNY, BARDZO DZIEWCZĘCY

 


 

Makijaż w stylu baletnicy to trend, który pozostanie z nami na dłużej niż jeden sezon. Dlaczego jestem tego pewna? Charakteryzuje go ujednolicona, rozświetlona cera, podkreślający spojrzenie makijaż oka i delikatnie zaróżowione policzki. Taki delikatny, podkreślający urodę makijaż zyska zainteresowanie wielu kobiet. 

JAK WYGLĄDA BALLERINA MAKEUP?

 

Makijaż baletnicy musi być perfekcyjny i bardzo trwały. Dlatego zawodowe tancerki wyspecjalizowały się w makijażu, który wygląda jednocześnie delikatnie, ale i wystarczająco wyraziście, aby mógł to być makijaż sceniczny. 


Najbardziej charakterystyczne cechy Ballerina Makeup:

  • świetlista cera
  • wyczesane brwi
  • delikatny makijaż oczu (brązowe i naturalnie złote cienie)
  • róż i rozświetlacz na policzkach
  • delikatny błyszczyk na ustach

 

JAK ZROBIĆ BALLERINA MAKEUP? 

 

Pierwszym i najważniejszym krokiem do wykonania Ballerina Makeup jest zadbanie o cerę. Musi być dobrze nawilżona, miękka, gładka. Trzeba pamiętać o stosowaniu pielęgnacji dopasowanej do rodzaju cery i jej potrzeb. Najważniejsze jest: nawilżanie, nawilżanie i regularne (raz na tydzień) peelingowanie skóry. Krem nawilżający trzeba nałożyć przed makijażem w stylu Ballerina Makeup zawsze. Można (ale tak na prawdę nie jest to konieczne) nałożyć bazę rozświetlającą. 

Na nawilżoną skórę nakładamy lekki, rozświetlający podkład (albo krem BB). Bardzo fajnym trickiem jest nałożenie podkładu dłońmi na krem, który jeszcze się nie wchłonął. W ten sposób uzyskamy jeszcze bardziej „mokre” wykończenie makijażu. Podkład nałożony w ten sposób wyglada zdrowo i bardzo naturalnie. Teraz pod oczy nakładamy korektor i cały makijaż utrwalamy pudrem. Puder nakładamy oszczędnie, może to być puder rozświetlający. Można użyć go miejscowo (np pomijając policzki), wtedy makijaż będzie wyglądał jeszcze lżej. 

 

 

Brwi pozostają jak najbardziej naturalne. Można wyczesać je używając mydełka lub żelu do brwi, ale nie może to być przerysowany efekt. Jeśli brwi mają duże prześwity, możemy uzupełnić je kredką lub cieniem. Makijaż oczu jest bardzo oszczędny. To makijaż nude, a więc taki, w którym używamy naturalnych odcieni brązu i beżu. Naturalnym kolorem, o matowym wykończeniu, zaznaczamy załamanie powieki. Następnie możemy delikatnie rozświetlić środek powieki i wewnętrzny kącik oka. Linię wodną można rozjaśnić beżową kredką. Rzęsy tuszujemy mascarą, która mocno rozdziela rzęsy (nie mogą być posklejane). Można też namalować kreskę, tzw. "jaskółkę". 

W tym makijażu rezygnujemy z mocnego konturowania. Nie nakładamy bronzera (ani suchego, ani mokrego), ale nie może w nim zabraknąć różu. Dlatego modelujemy twarz używając różu i rozświetlacza. Najbardziej "pożądane" są te w wersji kremowej, które nakładamy przed utrwaleniem makijażu pudrem, ale można użyć także kosmetyków prasowanych. Róż nakładamy na szczyty kości policzkowych i po skosie, w kierunku skroni. W makijażu Ballerina Makeup sprawdzą się mocne, chłodne róże (jak viralowy Dior Backstage Rosy Glow 001 Pink czy Mexmo Pink Cheek), ale też bardziej zgaszone, "brudne" róże.

Kolor rozświetlacza dobieramy tak, aby pięknie rozświetlał skórę, ale nie wyróżniał się na niej kolorem. Sprawdzą się odcienie szampana albo różowego złota. Nakładamy go na szczyty kości policzkowych, pod łukiem brwiowym, na łuk kupidyna, na środek nosa.

Na koniec usta: używamy naturalnego odcienia różu (np. delikatnie "przybrudzonego"), jasnych czerwieni zbliżonych do czerwieni ust lub błyszczyków. 

 

Co myślicie o makijażu Ballerina Makeup? Sprawdziłby się u Was? 

 


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa