Polecane posty

NATURALNA PIELEGNACJA | 5 POWODÓW ABY SIĘ NIĄ ZAINTERESOWAĆ

 Zawsze powtarzam, że pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów makijażu. To od niej właśnie zależy ostateczny efekt. Jeśli jest właściwie dobrana i przynosi efekty: makijaż będzie zdecydowanie trwalszy i będzie prezentował się lepiej. 

 

Obecnie mamy tak duży wybór kosmetyków i metod ich aplikacji (np. pielęgnacja koreańska; pielęgnacja warstwowa, zabiegi kosmetyczne, także te w domu). A może pora spróbować naturalnej pielęgnacji? Sprawdźcie dlaczego warto się nią zainteresować.


1. MNIEJ SZTUCZNYCH SKŁADNIKÓW 

 

Nasza skóra nigdy, w całej historii, nie była tak mocno narażona na kontakt ze sztucznymi substancjami. Dlatego zdecydowanie warto raz na jakiś czas postawić na naturalne składniki. Szczególnie, że kosmetyki z naturalnymi składami są coraz popularniejsze i obecnie naturalny krem pod oczy czy szampon znajdziemy na półkach każdej drogerii. Mamy coraz większą możliwość decydowania o tym co nakładamy na naszą skórę, dlatego korzystajmy z tego. A może kiedy spróbujecie naturalnych kosmetyków już tylko ich będziecie używać? 

 

2. LEPSZE PRZYSWAJANIE SKŁADNIKÓW 

 

Naturalne składniki są lepiej przyswajane przez skórę, dlatego też lepsze będą efekty stosowania takiej pielęgnacji. Kosmetyki naturalne nie działają drażniąco na skórę (jak np kosmetyki z SLS, sztucznymi substancjami zapachowymi czy barwnikami), ale alergicy powinni nadal uważać na występowanie naturalnych alergenów. 

 


 

 

 

3. WSPIERANIE DBANIA O ŚRODOWISKO

 

Producenci naturalnych kosmetyków najczęściej stawiają na opakowania pochodzące z recyklingu oraz takie, które można znów wykorzystać. Dodatkowo składniki takich kosmetyków bardzo często pochodzą z ekologicznych upraw, w których nie stosuje się m.in sztucznych nawozów. 

 

4. PRZYJAZNE ZWIERZĘTOM

 

Kosmetyki naturalnie nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzących z martwych zwierząt, co sprawia, że są zdecydowanie bardziej przyjazne zwierzętom i naturalnemu środowisku. Jest to więc nie tylko lepszy wybór dla naszej skory, ale też o wiele bardziej etyczny. Wiele naturalnych kosmetyków to kosmetyki wegańskie. 

 

5. DŁUGOTRWAŁA POPRAWA STANU SKÓRY

 

Naturalne kosmetyki dają efekt po dłuższym stosowaniu, ale najczęściej jest to efekt długotrwały. W przypadku innych kosmetyków efekt często jest szybki, ale chwilowy. Przy stosowaniu kosmetyków z dużą ilością chemii, które dają efekt już po pierwszym użyciu, możemy zaobserwować, że efekt tak samo szybko znika. Kosmetyki naturalne wspomagają naturalne procesy zachodzące w naszej skórze i mobilizują ją do regeneracji, dlatego efekty które się pojawiają są widoczne dłużej.


Używacie naturalnych kosmetyków? Zostawcie w komentarzach swoich ulubieńców.


 

 Komentarze

  1. Zwracam uwagę na skład, ale różnie z tym bywa, czasem trochę chemii też jest potrzebne ;) Mam swoje ulubione i sprawdzone kosmetyki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa