Polecane posty

#LIKEASTAR MAKEUP BY MAGDALENA PIECZONKA

 


 

Niedawno w księgarniach pokazała się nowa książka Magdy Pieczonki. Każdy kto interesuje się makijażem na pewno chociaż raz słyszał o szkoleniach Magdy, jej pędzlach albo oglądał jakiś jej tutorial na Youtubie.  


Jako osoba kolekcjonująca książki o makijażu i wizażystach: musiałam mieć na mojej półce kolejną. Makijaż jest o tyle ciekawym tematem, że książki wydane w latach 90 są już kompletnie nieaktualne, a nawet te z lat 2000-2010 mają już sporo zupełnie nieaktualnych informacji. Lubię czytać je i widzieć jak szybko świat makijażu się zmienia i jak rozwija się nasze postrzeganie upiększania innych, ale też kwestia higieny w tym zawodzie. Moja kolekcja jest aktualnie popakowana w kartony (planuję kolejną przeprowadzkę, więc nie było sensu rozpakowywać wszystkiego w "przejściowym" mieszkaniu), ale na półce mam aż 19 książek, które wzbogaciły moją kolekcję od kwietnia '22. 

Magda Pieczonka od lat jest makijażystką gwiazd. Jej makijaże można oglądać "na ściankach", w telewizji, podczas największych imprez czy w gazetach. Pierwsza książka jest ok, dowiecie się z niej jak wykonać kilka bardzo klasycznych makijaży. A jak na jej tle wypada druga?

 


 

Książka #LikeaStar wydana jest dokładnie tak samo jak pierwsza książka Magdy Pieczonki, w stylu "magazynowym". Okładka jest miękka, całość przypomina magazyn typu Vogue czy Elle.

Na początku książki mamy rozdział z kompletnymi podstawami: informacjami o pielęgnacji, podkładach i innych kosmetykach, podstawowych narzędziach. Ten rozdział może być przydatny dla osób początkujących (jak z resztą cała książka). Następnie przechodzimy do tutoriali i tu znajdziemy więcej przydatnych wskazówek. Wszystkie etapy makijaży są opisane bardzo szczegółowo, można wiele z nich wynieść. Makijaże są nadal bardzo użytkowe, nie są bardzo trudne i większość osób poradzi sobie z odtworzeniem ich, mając przed sobą tak dokładne opisy każdego kroku. 

Myślę, że wielu osobom może nie przypaść do gustu dobór "gwiazd" tej książki. Szczerze mówiąc ja o większości z nich wcześniej nie słyszałam, ale pooglądałam sobie trochę ich "twórczość" na Instagramie i... zazdroszczę sukcesu, chociaż w większości przypadków to zupełnie nie moja bajka, nie są to osoby, które ja bym zaobserwowała. Po każdym tutorialu jest też Q&A z "gwiazdą" i jak dla mnie te strony można byłoby spokojnie pominąć. 

Jeśli szukacie książki z bardzo aktualnymi poradami dotyczącymi makijażu, bardzo polecam nową książkę Magdy Pieczonki. Książka w regularnej cenie kosztuje 70 złotych, ale w wielu miejscach w internecie widzę ją taniej. W tak niskiej cenie nigdzie indziej nie dostaniecie tylu praktycznych rad dotyczących różnych rodzajów makijażu. Jeśli do lektury dodacie tutoriale Magdy z Youtube, na pewno nauczycie się sporo, bez wydawania setek, a może nawet tysięcy złotych na pierwsze szkolenia. Na które i tak polecam iść, ale dopiero kiedy już będziecie pewne, że makijaż jest tym co Was w 100% interesuje. 

Dajcie znać czy czytałyście tą lub poprzednią książkę Magdy Pieczonki i jakie są Wasze wrażenia! 

Jakie książki o makijażu polecacie?  

Komentarze

instagram @agatawelpa