Polecane posty

FREZARKI DO MANICURE

 


Lubisz często zmieniać manicure, a na dodatek nosisz przedłużane paznokcie? Frezarka zdecydowanie usprawni zmianę koloru paznokci, a także przyspieszy usuwanie skórek oraz nadawanie tipsom odpowiedniego kształtu. Myślisz, że to sprzęt tylko do profesjonalnych salonów? Wcale nie! Możesz nauczyć się z nią pracować i używać we własnym domu. 


Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które pomoże w stylizacji paznokci (także tej domowej!). Można używać jej do paznokci u rąk, jak i stóp. Frezarki są praktycznie w każdym salonie kosmetycznym, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup do domu, dlatego frezarki do manicure można spotkać w wielu sklepach. 

 

Do czego służy frezarka? 

  • do piłowania płytki paznokcia
  • do nadania paznokciom odpowiedniego kształtu
  • do skrócenia paznokci (lub tipsów)
  • do zmatowienia płytki
  • do wykonania wgłębienia w tipsie np. na ozdoby
  • do usunięcia skórek, odcisków czy zrogowaciałej skóry stóp
  • do usunięcia starego manicure hybrydowego lub żelowego

 

Wszystkie zabiegi, które wymieniłam wcześniej, można wykonać po założeniu odpowiedniej końcówki. Każda frezarka wyposażona jest w różne końcówki, które mogą służyć do różnych celów, dlatego wybierając frezarkę zastanówcie się, do czego chcecie jej używać i sprawdźcie czy potrzebne końcówki są w zestawie. Dopasowanie odpowiedniej końcówki do wybranego zabiegu jest bardzo ważne, wybierając nieodpowiednią końcówkę nie osiągniemy efektów, których się spodziewamy. Można też uszkodzić płytkę paznokcia lub skaleczyć się.

Jak w przypadku każdego urządzenia: zanim zaczniemy używać frezarki warto zapoznać się z instrukcją obsługi. Ale nie martwcie się, używanie frezarki jest dość intuicyjne i jestem pewna, że większość z Was nauczy się pracy z frezarką już po kilku próbach. 

Bardzo ważne jest żeby z frezarką pracować na sucho! Oznacza to, że do wycinania skórek z pomocą frezarki nie używamy żadnych zmiękczających olejków lub innych preparatów, a do usunięcia starego manicure nie będzie potrzebny aceton. 

JAKĄ FREZARKĘ WYBRAĆ?

Wybierając frezarkę musimy wziąć pod uwagę czy ma ona być używana tylko w domu, czy może jest to frezarka do pracy w salonie. Od tego, do czego będziemy jej używać, zależy np. moc, którą powinniśmy wybrać. Co jeszcze wziąć pod uwagę? 

  • parametry- bardzo ważna jest np. moc oraz liczba obrotów na minutę, jeśli frezarka ma większą moc wykonamy zabieg szybciej, co jest bardzo ważne w pracy z Klientkami, ale może nie być pierwszą rzeczą, na którą będziemy zwracać uwagę kupując frezarkę do domu. 
  • liczba i rodzaj końcówek- tak jak wspominałam wcześniej, są różne zestawy i warto zastanowić się już wcześniej, do czego planujemy frezarki używać.
  • komfort pracy z frezarką- są różne modele, które mają różne kształty, rozmiary, a także i wagę. Jeśli frezarka będzie miała np. za ciężką głowicę, praca z nią może być niekomfortowa, a ostatecznie męcząca. Wtedy efekty na pewno będą gorsze. 

 

Używacie w domu frezarek? Na co zwracaliście uwagę kupując swoje?

 

 

 

 

* Artykuł sponsorowanyKomentarze

instagram @agatawelpa