Polecane posty

PIELĘGNACJA SKÓRY DOJRZAŁEJ NIE MUSI BYĆ TRUDNA

 


Pielęgnacja skóry dojrzałej nie musi być trudna

Z czym kojarzy Ci się skóra dojrzała? Z trudną pielęgnacją, nadmiernym przesuszeniem, zmarszczkami? Zmień tradycyjne kosmetyki na NABU i zapomnij o problemach skóry dojrzałej – jej pielęgnacja wcale nie musi być trudna!

 

Dlaczego skóra się starzeje?

W młodości skóra zawiera dużo kolagenu i elastyny – są to białka, które nadają jej odpowiednią strukturę i elastyczność. Jednak wraz z upływem lat naturalnie zmniejsza się ich ilość, a głównym winowajcą są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Inne powody zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny to:

 • mniejsza produkcja sebum, a co za tym idzie mniejszy poziom nawilżenia;
 • stres oksydacyjny;
 • częsta ekspozycja na słońce;
 • palenie papierosów;
 • złe odżywianie i nieregularny tryb życia.

 

W jakim wieku zaczynają się procesy starzenia? Produkcja kolagenu w organizmie zaczyna spadać już około 25. roku życia! Oczywiście w tym wieku nie jest to jeszcze odczuwalne, ale wkrótce zacznie, ponieważ każdego roku poziom produkcji kolagenu i elastyny spada o około 2%. Wyraźne problemy z elastycznością skóry zaczynają być widoczne już po 30. roku życia. W okresie menopauzy następuje mocny spadek kondycji skóry – w tym czasie zmiany hormonalne są na tyle rozległe, że produkcja kolagenu może spaść nawet o 30%!

 

Czy u mężczyzn proces utraty elastyczności skóry wygląda podobnie? Tak. Jednak ze względu na to, że męski organizm nie jest poddawany tak dużym wahaniom hormonalnym w okresie andropauzy, to u panów w starszym wieku procesy starzenia zachodzą wolniej.

 

Czy można odwrócić procesy starzenia się skóry?

Starzenie się skóry jest procesem, który zachodzi stopniowo, więc na szczęście można go spowolnić na tyle, aby był o wiele mniej odczuwalny. Pomoże oczywiście odpowiednia pielęgnacja i stosowanie kosmetyków ze składnikami aktywnymi, które są ukierunkowane na walkę z efektami starzenia się skóry.

 

Nano-nebulizator NABU w połączeniu z niezwykle silnym serum anti-aging to doskonały wybór dla osób, które chcą zatrzymać czas. To rozwiązanie łączy w sobie odpowiedni skład i innowacyjną metodę aplikacji, która pozwala składnikom serum przenikać do skóry właściwej – to właśnie tam zachodzą największe zmiany w jej elastyczności.

 

Jak dbać o dojrzałą skórę?

Oprócz stosowania NABU istnieje wiele sposobów na poprawę wyglądu skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji. Kilka zmian w codziennych nawykach sprawi, że będziesz cieszyć się młodością jeszcze dłużej.

 

Jak dbać o skórę dojrzałą?

 • Stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Kremy z filtrem UV pomagają w zapobieganiu uszkodzeniom słonecznym cery, które mogą prowadzić do zmarszczek i plam. Każdego dnia, podczas ekspozycji na słońce, dochodzi do mikrouszkodzeń – nie są widoczne gołym okiem, ale wpływają negatywnie na skórę. Dlatego tak ważne jest, żeby na co dzień dbać o ochronę przeciwsłoneczną.
 • Zawsze zmywaj makijaż. Po długim dniu zdarza Ci się zasnąć w makijażu? A może po prostu nie myjesz dokładnie skóry każdego dnia? To poważny błąd, który popełnia wiele kobiet! Makijaż i zanieczyszczenia powodują zatykanie się porów, skóra nie może oddychać, pojawiają się wypryski i nadmierne przesuszenie. Makijaż zostaw na dzień – a wieczorem przed snem dokładnie go zmyj!
 • Postaw na nawilżenie. Z wiekiem skóra jest coraz bardziej sucha, więc kluczowe jest jej odpowiednie nawilżanie. Dzięki temu z jej powierzchni znikną drobne linie, a zmarszczki się znacznie zmniejszą. NABU ma skład opracowany nie tylko pod kątem redukcji zmarszczek, ale też właśnie nawilżenia skóry! Wśród składników aktywnych znajduje się małocząsteczkowy kwas hialuronowy, który ma zdolność wiązania wody i nawilżania.
 • Zadbaj o pielęgnację od wewnątrz. Nie liczy się tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale też styl życia. Palenie papierosów, wysoko przetworzona żywność, brak snu – to wszystko negatywnie wpływa na stan skóry i procesy starzenia.

 

NABU – łatwa pielęgnacja w każdym wieku

Nebulizator NABU to sposób na wygodną pielęgnację nie tylko skóry dojrzałej. Łatwość użycia i skuteczność sprawiają, że każdy pokocha możliwości tego rozwiązania! Wystarczy tylko 30 sekund 3–4 razy dziennie, aby móc cieszyć się młodą skórą.

 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. Moja skóra nie jestem jeszcze dojrzała (chyba) ale staram się dobrze o nią dbać. Jest sucha i często odwodniona, czyli poddatna na szybsze starzenie się

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa