Polecane posty

CZY ZACZĘŁAŚ JUŻ ZABIEGI DEPILACJI LASEROWEJ?

Wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie zabiegów depilacji laserowej, dlaczego? Ponieważ słońce jest bardzo ważnym przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów. Decydując się na depilację właśnie teraz, nie narażamy skóry na silne działanie promieni słonecznych.Oczywiście, opalanie latem jest możliwe, jednak musisz wtedy pamiętać o tym, żeby smarować skórę kremem z bardzo wysokim filtrem.
Ma on zabezpieczyć ją przed poważnymi oparzeniami oraz przebarwieniami. Pomimo wysokiej ochrony mimo wszystko odradzamy usuwanie włosków na twarzy w miesiącach letnich. Bardzo ciężko jest ją solidnie zabezpieczyć przed promieniowaniem słonecznym.

NAJSKUTECZNIEJSZY LASER DO DEPILACJIPowodzenie zabiegu depilacji laserowej w dużym stopniu zależy od zastosowanego lasera.
Obecnie najbezpieczniejszym i najbardziej precyzyjnym laserem na świecie, jest laser diodowy Light Sheer Duet firmy Lumenis. Pozwala on usunąć ponad 90% niechcianego owłosienia! Dodatkową zaletą urządzenia jest to, że jest ono wyposażone w dużą i małą głowicę dzięki czemu może dotrzeć do każdej części depilowanego ciała.
 
Kobiety najczęściej decydują się na laserową depilację pach, bikini, nóg. Panowie natomiast zwykle usuwają owłosienie: z męskich okolic intymnych, pleców i pach. Zwykle do uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów potrzeba ok. 6 - 7 wizyt w salonie (średnio, co dwa miesiące). Właśnie z tego powodu całkowita depilacja wybranej wybranej partii ciała, trwa zwykle około roku.


BEZPIECZEŃSTWO I BEZBOLESNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM


 
Decydując się na zabiegi laserem Light Sheer Duet, masz pewność, że depilacja laserowa będzie bezbolesna i bezpieczna. Ten bezkonkurencyjny laser diodowy posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA. Długość fali, to tylko 800 nm. Laser wnika w głąb skóry zaledwie na 2 mm, działając tylko i wyłącznie na cebulki włosa. Podczas samego zabiegu, przy każdym przyłożeniu głowicy lasera, odczuwane jest niewielki ukłucie. Odczucia te można zminimalizować stosując specjalne kompresy chłodzące.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ


Oczywiście, chcąc zdecydować się na zabieg musimy zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami. Do najważniejszych z nich należą:

- ciąża i okres karmienia piersią
- cukrzyca
- epilepsja
- choroby endokrynologiczne
- nowotwory
- nadwrażliwość na światło
- metalowe implanty
- zażywanie światłoczułych ziół i leków
- aktywna opalenizna
- przewlekłe choroby skóry

CO PO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ?


Jeżeli chcesz, uniknąć niepożądanych reakcji skóry na działanie lasera, to koniecznie zastosuj się do następujących zasad:

1. Przede wszystkim ok. 3 po zabiegu depilacji, myj skórę bezalkoholowymi tonikami a miejsca, które są zaczerwienione posmaruj kremem alantan lub Bepanthen.
2. Staraj się delikatnie osuszać skórę ręcznikiem, żeby jej nie podrażnić. Przez pierwsze dni unikaj także korzystania z sauny i basenu.
3. Przez pierwsze dwa tygodnie po depilacji koniecznie smaruj się kremem z wysokim filtrem ochronnym UVA i UVB.
4. W trakcie całej terapii laserowej, czyli także pomiędzy kolejnymi zabiegami nie opalaj się, nie używaj leków z izotretynoiną.
5. Nie wyrywaj też włosków pęsetką. Możesz je tylko golić maszynką.

Komentarze

  1. Depilacja laserowa to fajna sprawa. Przede wszystkim to duża wygoda, niestety przy moich jasnych włosach laser jest podobno nieskuteczny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie robiłam i nie zamierzam raczej robić depilacji laserowe, ale cieszę się, że takie rozwiązania są :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa