Polecane posty

LOREAL TRUE MATCH | NOWA FORMUŁA KULTOWEGO PODKŁADU

 

 

Podkład Loreal True Match znam od bardzo dawna i zawsze uważałam, że to jeden z najlepszych drogeryjnych podkładów. Dzisiaj czas poznać go na nowo: formuła podkładu zmieniła się i pojawił się w nim kwas hialuronowy. Jak sprawdzi się takie połączenie?


LOREAL TRUE MATCH SUPER BLENDABLE


Podkład Loreal True Match to klasyk. Pamiętam, że pracowałam na nim już 11 lat temu ucząc się Charakteryzacji Filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej i bardzo lubiłam efekt jaki dawał. Dlatego to właśnie z tymi podkładami zaczęłam moją przygodę z makijażami okolicznościowymi. Podkład True Match dostępny jest w odcieniach ciepłych i chłodnych, ich wybór jest bardzo szeroki. Znajdziemy podkład dla chłodnego bladzioszka, jak i dla cery bardzo opalonej. 

Kilka lat temu podkład zmienił opakowanie i teraz zamknięty jest w prostej, przezroczystej buteleczce z pompką. Na opakowaniu znalazły się najważniejsze informacje na temat podkładu, butelka jest szklana, a pompka srebrna i plastikowa. Ile dokładnie odcieni jest dostępnych? Nie mam pewności, na pewno jest ich 20, ale możliwe, że więcej. Wydaje mi się, że ilość dostępnych odcieni różni się też w zależności od kraju, w którym chcemy go kupić. Odrobinę różnią się też oznaczenia. Pompka podkładu działa bez zarzutu, ilość podkładu jaką wyjmuje jest mała, ale według mnie lepiej kiedy pompka wydobywa mniej podkładu, niż kiedy jest go za dużo. 

LOREAL TRUE MATCH SUPER BLENDABLE

Obecnie podkład Loreal True Match znów przeszedł przemianę i teraz mamy w jego składzie aż 80% nawilżającego kompleksu z kwasem hialuronowym. Dzięki temu podkład nie tylko upiększa, ale i pielęgnuje naszą skórę. Więcej o tym jak kwas hialuronowy działa na skórę przeczytacie we wpisie ➥ Kwas Hialuronowy: jak działa? Jakie efekty przynosi? Podkład ma w ciągu 2 tygodni poprawiać stopień nawilżenia skóry oraz jej gładkość. 

Podkłady True Match dostępne są w kolorach z trzema oznaczeniami: 

  • N- neutralne
  • W- ciepłe
  • C- chłodne 

Podkłady oznaczone są też numerami:

  • 0,5- 2 to odcienie najjaśniejsze
  • 2,5-4 to odcienie średnie
  • 4,5-6 to najciemniejsze kolory

Żeby dobrze dobrać kolor trzeba wziąć pod uwagę wszystkie oznaczenia i dopasować odcień do swojej karnacji, tak aby twarz nie odcinała się od reszty ciała. 

 


 

FORMUŁA PODKŁADU I EFEKT NA SKÓRZE

Podkład ma lekką, średnio gęstą konsystencję, można też zauważyć w nim drobinki odbijające światło, ale na skórze daje efekt satynowego matu. Przy mocno suchej skórze (jak moja) może podkreślić suche miejsca. U mnie mimo codziennego, intensywnego nawilżania było to czoło, które z innymi podkładami wygląda ok.  

Formuła podkładu sprawia, że szybko zlewa się on ze skórą i wygląda jak nowa, ulepszona cera. Nakładając go można zapomnieć o efekcie maski, podkład wygląda bardzo lekko i naturalnie. Nie uzyskamy nim pełnego, mocnego krycia, ale na co dzień sprawdza się dobrze, a niedoskonałości można dodatkowo zakryć korektorem. Po nałożeniu i utrwaleniu staje się praktycznie niewyczuwalny na skórze. 

Trwałość podkładu oceniam jako "dobry na co dzień". W ciągu dnia, przypudrowany, utrzymuje się w idealnym stanie około 6-8 godzin. Nie będzie nadawał się na większe wyjście, ale do szkoły czy pracy jak najbardziej. Po kilku godzinach może ścierać się z najbardziej narażonych na to miejsc: czyli np. z nosa. Nie zdarza mu się zbierać w zmarszczkach. 


KOREKTOR LOREAL TRUE MATCH

 

Korektor Loreal True Match zamknięty jest w opakowaniu z pędzelkiem, którym od razu możemy aplikować produkt. To lekko kryjący, rozświetlający korektor pod oczy, który sprawdzi się jeśli nie potrzebujemy bardzo mocnego krycia. W korektorze także znajdziemy kwas hialuronowy, także stosując te kosmetyki do makijażu dbamy o pielęgnację całej twarzy.


KOREKTOR TRUE MATCH W PĘDZELKU 


Podsumowując: podkład jest dobry na co dzień, dla osób, które nie potrzebują mocnego krycia, ale cenią sobie naturalny wygląd podkładu. Szczególnie polubią się z nim osoby o cerze tłustej lub mieszanej. W przypadku suchej może podkreślać miejsca, które są trochę bardziej suche. Kwas hialuronowy w składzie i efekt pielęgnacji skóry

Lubicie Loreal True Match? 

 
Komentarze

instagram @agatawelpa