Polecane posty

MAKIJAŻ DZIENNY KROK PO KROKU


 

Makijaż dzienny. Wydaje się, że sprawa jest dość prosta, a jednak nie każdy wie jak się do niego zabrać. Dzisiejszym postem chcę pomóc części z Was uporządkować temat makijażu dziennego. Podpowiem co zrobić żeby skóra wyglądała świeżo, jak utrwalić codzienny makijaż i co najlepiej sprawdza się na co dzień. 


Dla osób, które potrzebują pomocy przy makijażu dziennym, stworzyłam lekcje makijażu dziennego, na które możecie umówić się ze mną w Szczecinie (u mnie lub z dojazdem). Podczas takiej lekcji przejrzymy Twoją kosmetyczkę, ocenimy rodzaj Twojej cery i jakie kosmetyki najlepiej się na niej sprawdzą. Porozmawiamy też o kolorach w makijażu oczu: w jakich kolorach czujesz się najlepiej i jakie najlepiej podkreślą tęczówkę. Nauczysz się wykonywać delikatny (dzienny) makijaż oczu, nakładać podkład, a także utrwalać makijaż i konturować twarzy. 


Mogłoby się wydawać, że makijaż dzienny jest tematem prostym, w końcu większość z nas wykonuje go na sobie codziennie. Wiem jednak, że wiele z Was ma z nim problem, dlatego chcę Wam pomóc go uporządkować. Porozmawiamy dzisiaj o pełnym makijażu dziennym, ale nie każda z nas musi codziennie wykonywać wszystkie te kroki: w końcu niektórym wystarczy mascara i odrobina bronzera, żeby podkreślić urodę i to też jest jak najbardziej ok. Ale jeśli chcemy wykonać pełny makijaż dzienny, który podkreśli wszystkie nasze atuty i zakamufluje drobne niedoskonałości, musimy pamiętać o: 


1. PIELĘGNACJA 

 

Pielęgnacja to pierwsza i najważniejsza rzecz, o której musimy pamiętać, żeby makijaż wyglądał dobrze (szczególnie makijaż twarzy). Im więcej uwagi poświęcimy pielęgnacji cery, tym lepiej będzie się ona prezentowała w makijażu. Każdy typ cery potrzebuje trochę innej pielęgnacji, nie ma też jednego, stałego schematu, bo każda skóra jest inna. Dlatego każda z nas powinna obserwować i oceniać na co dobrze reaguje jej skóra i w razie potrzeby zmieniać coś w pielęgnacji. Więcej na temat pielęgnacji na pewno podpowie kosmetolog. 

Makijaż zaczynamy od oczyszczenia skóry (jeśli są na niej pozostałości nocnej pielęgnacji, lub przez noc wytworzyła dużo sebum, dobrze byłoby umyć twarz). Następnie tonizujemy skórę i nakładamy krem nawilżający na dzień lub bazę pod makijaż. 

PRZYGOTOWANIE SKÓRY DO MAKIJAŻU

 


 

2. MAKIJAŻ OCZU 

Każdy zaczyna makijaż inaczej, ale wiem, że większość moich Klientek zaczyna makijaż od twarzy, a później wykonuje makijaż oczu i... nie wie co zrobić z osypującymi się cieniami. Ja zawsze zaczynam makijaż od oczu i brwi, dzięki temu, nawet jeśli pod oczy osypią mi się cienie, mogę szybko je usunąć i makijaż twarzy jest czysty i świeży. Pierwszy krok to więc podkreślenie brwi lub doprowadzenie ich kształtu do bliskiego ideału. Jak wyznaczyć kształt brwi dowiecie się z tego artykułu Kredka do brwi czyli jak wykonać prawidłowy rysunek wstępny brwi

Do makijażu brwi możemy użyć:

  • cieni
  • kredki
  • pomady
  • żelu
  • mydełka

Ulubionym produktem podkreślamy brwi, a następnie delikatnie czyścimy ich dolną granicę odrobiną korektora lub podkładu. Podpowiem tylko, że jeśli nie musimy mocno poprawiać kształtu brwi, zdecydowanie lepiej na co dzień sprawdzi się podkreślenie ich cieniem lub kredką, niż pomadą. Z kolei jeśli brwi są ciemne i gęste, możliwe, że wystarczy ułożyć je tylko żelem lub mydełkiem i nie dodawać im już koloru.

Kiedy makijaż brwi jest gotowy, możemy przejść do oczu. Jakikolwiek makijaż planujecie, polecam najpierw wyrównać kolor powieki odrobiną korektora. Nawet jeśli nie będziecie nakładać cieni, taki zabieg sprawi, że oczy będą wyglądały na bardziej wypoczęte. Jeśli nie chcecie nakładać cieni: korektor można utrwalić odrobinką pudru. 

Na co dzień najlepiej sprawdza się makijaż oczu w minimalną ilością cieni do powiek, w neutralnych kolorach. Oczywiście można używać cieni podkreślających tęczówkę (jakie cienie najlepiej podkreślą tęczówkę dowiecie się z koła barw), ale brązy, beże i delikatne, neutralne złoto zawsze są dobrym wyborem. Makijaż w takich odcieniach jest też po prostu najszybszy. Głównym zadaniem makijażu dziennego jak podkreślenie naszych naturalnych atutów. Dlatego wykonując makijaż oczu skupiamy się na najważniejszych punktach: 

  • modelujemy oko brązowym cieniem w naturalnym odcieniu, cień mocno blandujemy, dążymy do efektu powiększenia oka
  • na środek powieki i w wewnętrzny kącik oka możemy nałożyć błyszczący cień, taki makijaż sprawdza się w przypadku większości kształtów oczu
  • linię wodną możemy podkreślić beżową kredką (co powiększy oko i sprawi, że będzie ono wyglądało na bardziej wypoczęte), są jednak osoby, u których zdecydowanie lepiej sprawdzi się kredka czarna lub brązowa
  • ciemniejszym cieniem (brązowym lub czarnym) podkreślamy linię rzęs (sprawdza się to u każdego i daje efekt zagęszczenia linii rzęs)
  • rzęsy tuszujemy, nie doklejamy sztucznych rzęs

Oczywiście zasady te dotyczą takiego klasycznego makijażu dziennego. Ostatecznie nie każda z nas maluje się w bezpiecznych brązach. a sztuczne rzęsy na co dzień też nie są już zaskoczeniem. 

Podstawowe kosmetyki, których potrzebujemy:

  • baza pod cienie
  • 3 cienie: ciemny (może to być ciemny brąz lub czerń; do podkreślania linii rzęs i ewentualnie zewnętrznego kącika oka), średni brąz (do modelowania oka) oraz jasny beż do wewnętrznego kącika 
  • ewentualnie 1 cień błyszczący
  • kredka (beżowa, brązowa lub  czarna)
  • eyeliner (dla fanek kresek)
  • mascara  

 

Taki zestaw pozwoli stworzyć bazowy makijaż, który będzie dobry na dzień, a w razie potrzeby przekształcimy go w makijaż wieczorowy (przede wszystkim używając więcej ciemnego cienia). 

 

3 MAKIJAŻ TWARZY (PODSTAWA)

 

Podstawą makijażu twarzy są trzy kosmetyki: podkład, korektor i puder. Jeśli znajdziemy trio, które będzie w 100% spełniać nasze oczekiwania i wyglądać na twarzy pięknie: trzymajmy się go. To, jakich kosmetyków użyjemy, zależy w dużym stopniu od rodzaju cery. Osoby z cerą tłustą częściej wybierają podkłady o wykończeniu matowym lub satynowym i pudry, które pochłaniają nadmiar sebum i zmatowią skórę na wiele godzin. Z kolei przy cerze suchej można pozwolić sobie na podkład rozświetlający i puder o takim samym wykończeniu. 

O tym jak wybrać idealny podkład przeczytacie we wpisie Szkoła Makijażu: Podkład.

Celem makijażu dziennego jest podkreślenie tego, co mamy najpiękniejsze. Skóra ma wyglądać zdrowo, świetliście i świeżo. Dobrze sprawdzą się lekkie podkłady, rozświetlające (lub odrobinę jaśniejsze) korektory pod oczy. 

Żeby makijaż był trwały, trzeba pamiętać o utrwaleniu podkładu i korektora pudrem. To, jakiego pudru użyjecie, to bardzo indywidualna sprawa. Upraszczając: osoby o cerze tłustej raczej wybiorą puder matujący, a osoby z cerą suchą rozświetlający. Ale nie jest to obowiązek: można wybrać jaki puder się lubi, a obecnie na rynku mamy tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pudry o wykończeniu rozświetlającym, też potrafią dobrze utrwalić makijaż na cerze tłustej i mieszanej. Dlatego trzeba testować i wybrać to, co najlepiej sprawdza się u nas. 

 



 

 

4. KONTUROWANIE

 

Kiedy mamy już gotową bazę makijażu twarzy, przechodzimy do konturowania. W makijażu dziennym będzie ono raczej delikatniejsze, niż w wieczorowym, ale są osoby, które lubią mocne konturowanie nawet na co dzień. Ja polecam zacząć od bronzera i wybrać taki, który da delikatny, naturalny efekt. 

Możemy wybierać bronzery o wykończeniu matowym lub rozświetlającym: 

  • w kredce, 
  • kremowe,
  • prasowane,
  • wypiekane,

 

Kiedy mamy już bronzer, możemy sięgnąć po róż. Bardzo polecam róż na co dzień, bo pozwala uzyskać efekt świeżej, zdrowej skóry. Na koniec rozświetlacz: możemy wybrać delikatny, mocniejszy lub całkiem z niego zrezygnować. Nie jest to "obowiązkowy" element makijażu, chociaż w ostatnich latach zyskał bardzo dużą popularność. 


5. USTA

 

Na co dzień fajnie sprawdzą się usta muśnięte balsamem lub bezbarwnym błyszczykiem, ale i wszelkie odcienie nude. Znam osoby, które uwielbiają nosić na co dzień mocne kolory, jednocześnie wcale nie malując oczu (sama tak lubiłam, zanim miałam dzieci). Tak na prawdę wszystkie opcje są ok, ale kiedy żyjemy w ciągłym biegu, najlepiej sprawdzają się opcje, których wyglądu nie trzeba mocno pilnować: czyli wszelkie błyszczyki. 

Opowiedzcie mi, jak malujecie się na co dzień?








Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa