Polecane posty

AFFECT TIMELESS MOMENTS

 


 

Pod koniec 2022 roku Affect wypuściło nową, przepiękną paletę cieni: Timeless Moments. Pokazywałam Wam ją na Instagramie ("rolkę" z mojego IG zobaczycie niżej), a skoro używam jej już od kilku tygodni, pora podzielić się moimi wrażeniami. 


AFFECT TIMELESS MOMENTS

 

Miałam już kilka palet Affect, moje ulubione to Lunar Spell i Sweet Harmony, które towarzyszą mi zawsze w pracy. Timeless Moments to kolejna paleta 12 cieni, wykonana z solidnej tektury. W środku ma spore lusterko, a zamykana jest na magnes. W palecie nie ma żadnego aplikatora, ani miejsca na aplikator. I bardzo dobrze, zajmowałby on tylko dodatkowe miejsce, a każdy z nas ma już najczęściej swoje ulubione pędzle i takie aplikatory lądują w kącie (u mnie nawet pędzel z palety Anastasia Beverly Hills wylądował w kącie, zdecydowanie wolę pędzle Hulu czy Hakuro). 

TU KUPICIE PALETĘ AFFECT TIMELESS MOMENTS 

Pomysł na zewnętrzny wygląd palety bardzo mi się podoba. Paleta Timeless Moments jest jasnoróżowa, z delikatnymi zdobieniami i złotym wykończeniem. Wygląda bardzo delikatnie, jest słodka i bardzo kobieca. W środku każdy cień ma swoją nazwę, tekst jest złoty, a każdy wkład otoczony jest złotą obwódką. Bardzo ładna, elegancka paleta. Jej premiera była tuż przed Świętami, jestem pewna, że niektóre z Was dostały ją "pod choinkę".

 


 

CIENIE W PALECIE AFFECT TIMELESS MOMENTS

 

Ale! Najważniejsze w palecie są oczywiście cienie i tu Affect nigdy nie zawodzi. W palecie Timeless Moments znalazło się 9 cieni matowych i 3 cienie błyszczące. Cienie błyszczące dają i dobrze trzymają się powieki, nawet nałożone bez żadnej bazy pod pigmenty (ale jednak bezpieczniej nakładać je na jakąś lepką bazę, jak np. NYX Glitter Primer). Najciemniejszy cień błyszczący to bardzo użytkowy duochrom, opalizujący na złoto i zielonkawo. Nie jest to do końca typowy "żuczek", jakie były modne kilka lat temu, jest tu kilka mieniących się kolorów, ale mimo to "Amethyst" nie robi nam na oku tęczy. Pozostaje bardzo użytkowy i na powiece to opalizowanie jest bardzo subtelne i eleganckie. Amethyst ma gęstą, trochę mokrą formułę, która dobrze trzyma się powieki.

Dwa pozostałe cienie błyszczące to chłodne złoto/ szampan ("Timeless Moments") i ciepłe jasne złoto ("True Love"). Oba są bardzo subtelne, a ich formuła jest nieco bardziej sucha, niż w przypadku duochromu. Najciemniejszy błyszczący cień dobrze nakłada się palcem, dwa jaśniejsze równie dobrze pracują z palcem jak i z pędzlem (którym łatwiej nałożyć je np. w wewnętrznym kąciku).

Pozostałe cienie w palecie są matowe. Matowe cienie Affect są miękkie, dobrze napigmentowane i pięknie się rozcierają. Cienie z palety Timeless Moments zupełnie nie różnią się od poprzednich palet. Nadal mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością, cienie lekko pylą, ale taka jest cena za tak wysoką pigmentację. 

Nałożone na powiekę pięknie się rozcierają, dobrze łączą się ze sobą i szybko dają na powiece intensywny i kryjący kolor. Można budować makijaż dokładając kolejne warstwy koloru lub kolejnych cieni. Cienie dobrze się do siebie "kleją" i nie robią plam na powiekach. Można nakładać je na bazę aby otrzymać jeszcze mocniej nasycony kolor. Ja najczęściej jako bazy używam korektora i na korektorze cienie Affect też bardzo ładnie się utrzymują. 

 
 

DLA KOGO PALETA TIMELESS MOMENTS? 

 

Kolorystyka palety Affect Timeless Moments jest niesamowicie użytkowa i piękna. Paleta wydaje się neutralna, ale moim zdaniem odrobinę "idzie" w ciepłą stronę. Mamy tu beże, jasne brązy, użytkowe odcienie złota, nawet ten multichrom przepięknie komponuje się z innymi cieniami i nie daje na powiece kuli dyskotekowej z tysiącem kolorów. Lubię go! Najciemniejszy cień w palecie to "Eternal", który jest prawie czarnym, chłodnym brązem. Można z nią zrobić sporo różnych, bardzo użytkowych makijaży na dzień i na wieczór.  
Paleta jest bardzo przyjemna, dobrze się z nią pracuje. Przepięknie się rozciera, dobrze się buduje. Jeśli znacie jakość cieni z poprzednich palet Affect to na pewno nie będziecie zawiedzeni, to jest taka klasyczna jakość Affectu. Paleta Timeless Moments to idealna paleta do makijaży ślubnych i okolicznościowych, ale także na co dzień, bo kolorystyka jest bardzo codzienna. Jeśli szukacie palety "upiększającej", na każdą okazję to jak najbardziej polecam Timeless Moments. 

 

Jak Wam się podoba najnowsza paleta Affect? 

 


Komentarze

instagram @agatawelpa