Polecane posty

PĘDZLE DO MAKIJAŻU - DLACZEGO SĄ CI POTRZEBNE?


 

Pędzle do makijażu to niezbędnik każdej kobiety! Przy ich pomocy makijaż robi się lepiej, szybciej i łatwiej. Dzięki odpowiedniemu zestawowi pędzli i właściwej ich pielęgnacji możesz zrobić każdy makijaż w zaledwie kilka minut. Pozwalają na bardziej precyzyjną aplikację, a także pomagają poprawić ogólny wygląd skóry.

 

Zestaw pędzli do makijażu czy pojedyncze sztuki? Co kupić?

Pierwszą rzeczą, o której musisz zdecydować, jest to, czy chcesz kupić zestaw pędzli lub pojedyncze sztuki. Jeśli dopiero zaczynasz, to zestaw jest idealny, ponieważ będzie zawierał wszystkie pędzle, które są niezbędne do makijażu. Jednakże, jeśli masz już kilka pędzli i chcesz rozszerzyć swoją kolekcję, kup pojedynczy pędzel do makijażu.

Ważne jest, aby mieć podstawowy zestaw pędzli, abyś mogła ich używać do wszystkich swoich potrzeb związanych z makijażem.

 

TU ZNAJDZIECIE JESZCZE WIĘCEJ PĘDZLI DO MAKIJAŻU 

 

Rodzaje włosia pędzli

Istnieje kilka różnych rodzajów włosia, które można wykorzystać do produkcji pędzli do makijażu. Włosie naturalne i syntetyczne to najczęściej stosowane materiały.

Naturalne włosie jest wykonane z włosów zwierząt takich jak dzik. Zapewniają one miękkie odczucie na skórze, ale nie zawsze się sprawdzają. Jeśli masz alergię lub wrażliwość na pewne materiały, naturalne włosie może nie być dla Ciebie odpowiednie.

Włókna syntetyczne są często wykonane z akrylu lub z nylonu i w dotyku przypominają włókna naturalne. Syntetyczne włókna są często stosowane, ale też są często mieszane z naturalnymi materiałami, aby stworzyć miękkie, gładkie wykończenie. Włókna naturalne są zazwyczaj droższe, ale oferują najwyższą jakość i trwałość.

Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Rodzaj wybranych pędzli do makijażu zależy od tego, co zamierzasz nim robić. Na przykład, jeśli szukasz pędzla, który będzie nakładał róż lub bronzer na policzki, wtedy puszysty pędzel będzie idealny.

Jeśli jednak chcesz nakładać podkład i korektor w okolicach oczu i nosa, wówczas bardziej odpowiedni może być płaski, syntetyczny pędzel.

Włosie syntetyczne wykonane jest z plastiku lub nylonu; świetnie nadaje się do nakładania płynnych podkładów, ponieważ gładko przesuwa się po skórze, nie wchłaniając zbyt wiele produktu.

Włosie mieszane to połączenie włókien naturalnych i syntetycznych, dzięki czemu świetnie nadaje się do codziennego użytku.

Do czego wykorzystywane są pędzle do makijażu?

Zazwyczaj pędzle do makijażu wykorzystuje się do:

- nakładania podkładu,

- nakładanie pudru,

- rozmycie korektora,

- konturowania

- nakładania różu na policzki,

- nakładanie rozświetlacza,

- nakładanie cieni do powiek.

Czyszczenie pędzli do makijażu

Czyszczenie pędzli może być uciążliwe, ale jest niezbędne, jeśli chcesz utrzymać swoje pędzle w dobrym stanie.

Jeśli twój pędzel jest wykonany z naturalnego włosia, do jego czyszczenia powinieneś używać tylko wody i łagodnego mydła. Nigdy nie używaj alkoholu ani acetonu, ponieważ uszkodzą one włosie.

Upewnij się, że każde włosie jest dokładnie wyczyszczone, a następnie pozwól mu wyschnąć na boku z włosiem skierowanym do góry, aby wilgoć mogła odpłynąć.

Jeśli nie czyścisz swoich pędzli regularnie, mogą one być siedliskiem bakterii. Zalecamy czyszczenie pędzli raz w tygodniu.

Gdy twój pędzel jest wykonany z syntetycznego włosia, powinieneś go czyścić mydłem, żelem, preparatem dedykowanym i ciepłą wodą.

Jak kupić wytrzymały pędzel do makijażu?

Pędzle do makijażu są jednym z najważniejszych narzędzi w Twoim arsenale piękna. Mogą one nadać lub podważyć Twój wygląd, dlatego tak ważne jest, abyś do każdego zastosowania wybrała najlepszy pędzel do makijażu. Kupując nowe pędzle, szukaj tych z solidnymi uchwytami i włosiem, które nie wypada łatwo. Upewnij się, że uchwyt jest wykonany z drewna lub metalu. Drewniany lub metalowy uchwyt będzie bardziej trwały niż plastikowy. Zwróć uwagę na kształt i rozmiar. Na pewno chcesz, aby wygodnie mieścił się w dłoni, abyś mógł go używać przez dłuższy czas bez uczucia zmęczenia.

 

Możesz również poszukać pędzli, które mają w zestawie pokrowiec lub etui, dzięki czemu nie będziesz musiała się martwić o ich zgubienie.

 

*Artykuł sponsorowany

Komentarze

instagram @agatawelpa