Polecane posty

Skin Flooding - nowy trend w pielęgnacji

 


Skin Flooding to nowy trend z TikToka na nawilżoną cerę 

Musicie poznać Skin Flooding! Na TikToku można znaleźć coraz ciekawsze sposoby na pielęgnację skóry. Niektóre są absurdalne, ale niektóre na prawdę działają! Jedną z takich nowinek jest właśnie Skin Flooding, który polega na warstwowym nakładaniu kolejnych kosmetyków nawilżających. Mają one zrobić wszystko, żeby woda w naskórku nie odparowała. Kierując się poradami użytkowniczek TikToka, nakładamy na twarz pokaźną ilość produktów o działaniu nawilżającym. Sprawdźcie na czym polega ten trend pielęgnacyjny i czy rzeczywiście ma szansę działać. Czy stosując taką rutynę pielęgnacyjną ostatecznie pożegnamy się ze ściągniętą skórą twarzy? Czy nawodnienie skóry w ten sposób przynosi efekty? 

Skin Flooding - trend z TikToka

Nowy sposób pielęgnacji zyskuje coraz większą popularność na tiktoku. Skin Flooding to sposób na intensywne nawilżanie skóry, która po zimie może być nadmiernie przesuszona. Suche powietrze, ogrzewanie, a nawet mróz, to wszystko sprawia, że skóra może potrzebować większej dawki nawilżenia i nawodnienia. Nowy trend pielęgnacyjny jest połączeniem koreańskiej pielęgnacji z wiedzą na temat składników, które magazynują wodę. Skin Flooding pozwala zwiększenie zapasów wody poprzez transport jej cząsteczek do głębszych warstw naskórka. Zwiększenie nawodnienia w głębszych warstwach skóry sprawia, że skóra nabiera jędrności, i sprężystości. 

"Zalewanie skóry" polega na warstwowym nakładaniu kolejnych kosmetyków, dzięki którym skóra dostanie solidną dawkę nawilżenia. Ważne jest, aby zwracać uwagę na składniki w nakładanych kosmetykach i wybierać takie, w których znajdą się składniki, które przyciągają i magazynują wodę. Skin Flooding sprawdzi się u osób o różnych typach cery, ale szczególnie dobrze poradzi sobie z problemami suchej skóry. Zwiększenie zawartości wody może bardzo pozytywnie wpłynąć na kondycję i wygląd skóry suchej. 

Na czym polega Skin Flooding?

W tej metodzie pielęgnacji chodzi o nawilżenie skóry różnymi substancjami, które wtłoczą wodę głębiej w skórę. Idąc tym tropem myślenia, warto dodatkowo zadbać o zatrzymanie wody w skórze poprzez pielęgnację z pomocą humektantów. Humektanty są składnikami nawilżającymi, które zatrzymują przy sobie wodę. Przykłady takich składników: 

 • kwas hialuronowy
 • mocznik
 • gliceryna
 • aloes
 • arginina
 • kwas mlekowy
 • niacynamid
 • panthenol

Skin Flooding odrobinę przypomina 10 stopniową koreańską pielęgnację. Nałożenie na twarz dużej ilości produktów odżywiających ją, w określonej kolejności, ma przywrócić cerze suchej idealną miękkość i gładkość. Pomiędzy każdym etapem spryskujemy twarz wodą lub mgiełką. Zawarte w kosmetykach składniki, zaaplikowane na wilgotną skórę mają o wiele skuteczniej przenikać do kolejnych warstw skóry i dzięki temu działać bardziej efektywnie. 

Pielęgnacja Skin Flooding krok po kroku

Kluczem do zdrowej i pięknej cery jest jej odpowiednia pielęgnacja. W przypadku skóry suchej może to oznaczać nakładanie, warstwa po warstwie, składników mających za zadanie odpowiednią ją nawilżyć. Najnowszy internetowy trend pozwala osiągnąć taki efekt wodą i nawilżającymi substancjami, które sprawiają, że wygląd cery z dnia na dzień się poprawia. Zobaczcie jakie kroki są niezbędne. 

 • MYCIE TWARZY- Zaczynamy od umycia twarzy delikatnym żelem lub pianką. Różnicą jest to, że nie wycieramy buzi. Dajemy jej wchłonąć wodę, a nawet jeśli do tego nie dojdzie przechodzimy do kolejnego kroku. 
 • MGIEŁKA LUB WODA TERMALNA- Teraz przechodzimy do mgiełki lub wody termalnej i spryskujemy nią twarz. 
 • SERUM DO TWARZY- Następnie nakładamy pierwsze serum do twarzy. Może to być serum z kwasem hialuronowym, które zadba o zatrzymanie zapasów wody w skórze poprzez odpowiednie magazynowanie jej cząsteczek. 
 • MGIEŁKA- Pomiędzy każdym kolejnym krokiem pielęgnacji nakładamy nową porcję mgiełki/ wody. Skóra cały czas pozostaje wilgotna. 
 • KOLEJNE SERUM NAWILŻAJĄCE- Kolejne serum nawilżające może być tym samym, którego użyliśmy wcześniej, ale jeszcze lepiej jeśli będzie to serum z innym składnikiem aktywnym. Ja lubię użyć serum z niacynamidem. 
 • KREM NAWILŻAJĄCY- Ostatni krok to nałożenie kremu na dzień lub na noc. Dobrze jeśli będzie to bogaty, mocno odżywczy krem, który odpowiednio zamknie pielęgnację.

Dermatolodzy o Skin Flooding

Najnowszy trend zbiera bardzo pozytywne opinie, także wśród dermatologów, którzy zwykle są sceptycznie nastawieni do internetowych pomysłów. Zdaniem dermatologów, taka koncentracja składników, które koją, odżywiają, regenerują cerę, to bardzo dobry pomysł, który pomoże dłużej zachować zdrową, promienną, młodą skórę bez zmarszczek. Skin Flooding to wyjątkowo pozytywny trend, który super odżywi skórę suchą, ziemistą, dojrzałą, dobrze sprawdzi się nawet przy cerze wrażliwej. 

Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie spróbujcie! 

 

Komentarze

instagram @agatawelpa