Polecane posty

JAK USUWAĆ TATUAŻ LASEREM

 


Jak usuwać tatuaż laserem?

Tatuaż jest bardzo popularną formą zdobienia ciała. Jednak czasami zdarza się, że wzór, który pojawił się na skórze został wybrany pod wpływem chwili, wiążę się z nim nieprzyjemne już wspomnienia lub po prostu został źle zrobiony. W takim wypadku potrzebne będzie laserowe usuwanie tatuażu Warszawa, dzięki któremu można pozbyć się niechcianego tatuażu. Warto również wiedzieć, że za pomocą lasera Q-Switch można również usunąć nieudany permanentny makijaż brwi czy ust. Kiedy będą widoczne efekty? Nawet od razu!

Jakie tatuaże można usuwać laserem?

Laser stosowany w zabiegu usuwania tatuaży pozwala na usunięcie tatuaże czarnego, jak i wielokolorowego. Jednak warto wiedzieć, że ilość zabiegów pozwalających na całkowite usunięcie tatuażu może być różna w zależności od wielkości tatuażu, jak i pigmentów, które zostały zastosowane do jego wykonania. Możliwe jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi wykonanego szarymi, brązowymi i czarnymi pigmentami. A także usuwanie makijażu permanentnego ust, który zwykle bazuje na pigmentach z palety różów i czerwieni. 

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja, która umożliwia omówienie stanu zdrowia, stanu skóry, jak i wstępne określenie ilości zabiegów, jakie będą potrzebne do całkowitego usunięcia laserem tatuażu. Dzięki działaniu promieniowania laserowego można usunąć wiele rodzajów tatuaży, jednakże istotne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty dotyczącymi przebiegu całego procesu usuwania niechcianego tatuażu.

Czy trzeba się przygotować do usuwania tatuażu?

Dokładne wskazówki zawsze podawane są indywidualnie w zależności od usuwanego tatuażu, stanu zdrowia, jak i stanu skóry w miejscu usuwania pigmentu ze skóry. 

Przed laserowym usuwaniem tatuażu należy:

  • na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem zaniechać ekspozycji na promieniowanie słoneczne, w tym opalania w solarium,
  • na co najmniej tydzień przed zabiegiem zrezygnować z peelingów mechanicznych oraz depilacji, w miejscu tatuażu,
  • skóra w miejscu tatuażu musi być umyta delikatnym środkiem i osuszona.

Dobrze jest mieć świadomość, że od ścisłości stosowania się do zaleceń, zależy powodzenie całego zabiegu. Każdy specjalista po konsultacji ustali konkretną procedurę postępowania, której należy się trzymać.

Czy tatuaż zniknie całkowicie?

Niechciane tatuaże można usunąć skutecznie za pomocą lasera. Ilość zabiegów, które będą potrzebne do całkowitego usunięcia pigmentu uzależniona jest od rodzaju i wielkości tatuażu. U wielu osób wystarczy 3-6 sesji zabiegów, aby usunąć tatuaż ze skóry. W przypadku tatuaży pokrywających dużą powierzchnię skóry może być potrzebnych więcej sesji. Jednakże pierwsze efekty zobaczymy już po pierwszej sesji. Przy zastosowaniu odpowiedniej metody i stosowaniu się do wskazówek osoby usuwającej tatuaż, możliwe jest całkowite usunięcie tatuażu bez pozostawienia śladów na skórze takich jak blizny czy przebarwienia. 

 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

  1. Na szczęście nie potrzebuję, nie mam żadnego tatuażu i nie zamierzam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa