Polecane posty

Dlaczego warto używać szamponów fryzjerskich?

 

szampon fryzjerski stapiz sleek line repair

 

Dlaczego warto używać szamponów fryzjerskich?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad używaniem kosmetyków profesjonalnych, fryzjerskich, zamiast "zwyczajnych" drogeryjnych produktów do pielęgnacji włosów? Wiecie, że uwielbiam niektóre kosmetyki popularnych, drogeryjnych marek, ale kiedy moje włosy potrzebują jakiejś odmiany: z przyjemnością sięgam po kosmetyki fryzjerskie. 

 

Myśleliście kiedyś o tym, czym mogą różnić się szampony dostępne w hurtowniach fryzjerskich od szamponów drogeryjnych? Wychodząc od fryzjera efekt widać od razu: włosy są miękkie, gładkie i lśniące jak nigdy. Przez tą krótką chwilę wyglądają pięknie, a nasza pewność siebie rośnie. A po pierwszym myciu włosów w domu? Wyglądają już trochę inaczej... Najczęściej tracą miękkość i blask, stają się zdecydowanie bardziej matowe. Mieliście tak kiedyś? U mnie wygląda tak każda wizyta u fryzjera, a żadne rady od włosomaniaczek nie pomagają mi poprawić kondycji moich włosów tak, jak robią to profesjonalne kosmetyki. 

 

Czym różnią się kosmetyki fryzjerskie od drogeryjnych?

 

Podstawową różnicą jest stężenie składników aktywnych, które w szamponach profesjonalnych jest zdecydowanie wyższe. Zawartość cennych składników, jak np. masło shea, olej kokosowy i podobnych, które przyciągają nas w reklamach popularnych marek, jest zdecydowanie większa. Oznacza to, że fryzjerskie szampony do włosów mają silniejsze działanie od ich drogeryjnych odpowiedników. 

Oczywiście ten bogatszy skład sprawia też, że trzeba bardziej uważać, żeby nie przesadzić z używaniem profesjonalnego kosmetyku. Jak w przypadku każdego innego produktu do pielęgnacji: "co za dużo, to niezdrowo". Zawsze o tym pamiętajcie!

Inną różnicą jest oczywiście cena. Są szampony Loreal dostępne w drogeriach, w niższych cenach, a są profesjonalne szampony Loreal w hurtowniach fryzjerskich, które są zdecydowanie droższe. Różnice w cenie wynikają oczywiście z różnych ilości składników odżywczych, ale duży wpływ na cenę ma także proces badawczy i technologiczny. Nad kosmetykami profesjonalnymi pracuje cały sztab ludzi. Są one wielokrotnie testowane, a receptury zmieniane, aż do uzyskania zadowalających efektów. 

Zalety stosowania profesjonalnych szamponów: 

  • szybkie efekty
  • duża wydajność kosmetyku (cena jest wyższa, ale szampon wystarcza na bardzo długo)
  • większe stężenia składników odżywczych

 

Skoro efekty są tak dobre, może warto zacząć używać profesjonalnych szamponów w domu? Kiedy moje włosy przestają reagować na pielęgnację, zmieniam ją i najczęściej wtedy sięgam po kosmetyki profesjonalne, które znajdziecie w hurtowniach fryzjerskich. 

Chcąc zacząć je stosować, warto zwracać uwagę na opisy i używać ich dokładnie według zaleceń producenta, żeby sobie nie zaszkodzić. Takie kosmetyki są bardzo wydajne, wystarczy użyć małej ilości, żeby osiągnąć zamierzony efekt, dlatego nie warto przesadzać z ilością takiego szamponu, odżywki czy maski. 

Jeśli nie wiecie jak zacząć przygodę z taką pielęgnacją, o radę możecie zapytać ulubionego fryzjera, na pewno podpowie Wam jaki szampon i jakiej marki będzie najlepszy dla Waszych włosów. Jestem pewna, że włosy świetnie zareagują na taką zmianę i odwdzięczą się Wam pięknym wyglądem.


Czy używaliście już szamponów fryzjerskich w domu?

 

 

 

 


* Artykuł sponsorowany


Komentarze

  1. Może to jakoś dziwnie zabrzmi, ale nie lubię kosmetyków drogeryjnych, moje włosy jakoś ich nie tolerują.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa