Polecane posty

JAK ZARABIAĆ NA AFILIACJI

 

komputer program afiliacyjny ceneo

Dzisiejszy post nie powstał we współpracy z Ceneo.pl (o którym będzie tu najwięcej), ale rolka, którą zobaczycie niżej już tak. I to ona zainspirowała mnie do tego, żeby napisać na blogu coś więcej o zarabianiu w internecie. Myślicie, że to trudne? Absolutnie nie! 


Z tego wpisu dowiecie się jak dorabiać na afiliacji. A może raczej, że zarabianie (lub dorabianie sobie) na afiliacji jest łatwe. Na afiliacji zarabiać może każdy. Nie musicie mieć wielkiego konta na Instagramie czy bloga, którego czytają miliony. Wystarczy małe grono zainteresowanych osób (nawet znajomych) i bycie szczerym w swoich opiniach. 

W programie partnerskim Ceneo.pl byłam zarejestrowana już od dawna, ale dopiero od początku zeszłego roku zaczęłam traktować taką możliwość zarabiania poważnie. I przez ten czas zarobiłam dzięki Ceneo.pl około 2500 złotych. Niektórym może się wydawać, że to mało, innym dużo, ale prawda jest taka, że zarobienie tych pieniędzy nie wymagało ode mnie praktycznie żadnego nakładu pracy.

Co jest w tym najlepsze? Możesz zarabiać dokładnie w taki sam sposób! Jak to zrobić? 

 

CO DA CI AFILIACJA?

 

Zarabianie w programach partnerskich można traktować jako formę budowania poduszki finansowej. Dzięki prostemu polecaniu dalej ulubionych kosmetyków, garnków czy innych domowych sprzętów można osiągnąć, choć minimalną niezależność finansową, traktować te bonusowe pieniądze jako pieniądze "na nagłe wydatki". A może dodatkowe kilka stówek miesięcznie pomoże nadpłacać kredyt hipoteczny? Możliwości jest wiele, a wystarczy zarejestrować się i zacząć korzystać z możliwości, jakie dają nam programy afiliacyjne.

Niektóre strony pozwalają zarabiać za samo kliknięcie w link. Wiele z nich, jak choćby Metapic, przeznaczonych jest tylko dla influencerów i żeby się do nich dostać trzeba osiągnąć jakąś minimalną ilość obserwujących na Instagramie (w Metapic zarabiacie za klik w ofertę, ale ważne jest też to, jaki % osób klikających w oferty rzeczywiście zrobi zakupy). W modelu CPC (czyli cost per click) można zarabiać także na Moneteasy (zarabiacie za sam klik w link) czy właśnie Ceneo.pl (tu liczy się klik w link+przeklik do sklepu).

  • Metapic (CPC)
  • Ceneo.pl (klik w link + przeklik do sklepu)
  • Moneteasy (CPC)
     

Są też strony, na których możecie polecać ulubione rzeczy lub sklepy i zarabiać określoną prowizję, kiedy ktoś zrobi zakupy, są to np:

W tych programach możecie polecać swoim obserwatorom totalnie wszystko: klocki Lego (w WebePartners), sklep MintiShop (w Adtraction) czy Fotowoltaikę (TradeTracker). Ogólnie wybór jest olbrzymi.

 

JAK DZIAŁA AFILIACJA W PRAKTYCE? 


Masz ulubiony krem. Taki, który według Ciebie jest najlepszy z najlepszych, niczym lepszym nie można już buzi posmarować. Robisz zdjęcie i wrzucasz go na Instastories, a osoby, które Cię obserwują zadają o niego mnóstwo pytań! Nic na tym nie zarabiasz, bo nie masz współpracy z firmą, która produkuje ten krem, ale! Możesz wejść na Ceneo.pl i wygenerować link, dzięki któremu zarobisz za każdym razem kiedy ktoś wejdzie w Twój link, a następnie przejdzie do wybranego sklepu. Nie musi nawet robić zakupów. A jeśli kupi go, klikając na Ceneo.pl w "kup teraz" to jeszcze otrzymasz za to prowizję (określony % od sprzedaży). Podobnie działa to na innych stronach z linkami afiliacyjnymi (z tym, że w innych nie zarabiasz za samo kliknięcie). 


JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W PROGRAMIE PARTNERSKIM CENEO.PL?

 

Zaczynamy od zarejestrowania się w Programie Partnerskim Ceneo.pl. Wystarczy, że klikniecie w odnośnik i przeniesiecie się na stronę rejestracji. Następnie trzeba dodać wszystkie swoje miejsca w sieci: stronę www, blog, kanał YouTube, Facebook (fanpage), Instagram, Pinterest. Rejestracja jest bezpłatna. Za prawidłowe kliknięcie w dziale "uroda" można zarobić 32 grosze. Dodatkowo zarabia się za transakcje koszykowe, dokonane bezpośrednio na stronie Ceneo.pl.

Co uznawane jest za prawidłowe kliknięcie? Kliknięcie w link i przejście do wybranego sklepu, przez osobę, która w dany link nie klikała już kilka razy.

Tak wygląda link tekstowy: świetna paleta Affect Timeless Moments!

A tak wygląda generowanie linku tekstowego:

  

Można też dodać na stronę np. rotator, który może pokazywać np. ulubione książki.

 

Na Ceneo.pl są też kampanie dedykowane, w których są często wyższe stawki, a czasami są to kampanie płatne za sam klik w link (bez przejścia do sklepu). Są też kampanie płatne dla influencerów wyceniane indywidualnie. 

 

Plusem kampanii rozliczanych w modelu CPC jest na pewno to, że zawsze coś zarobisz. W przeciwieństwie do kampanii, w których rozliczanym jest się tylko za zakup, a obserwatorzy wolą iść i zobaczyć rzecz na żywo i dopiero wtedy ją kupują (już w sklepie, omijając link afiliacyjny). Takie zachowanie nazywa się ROPO  (research online purchase offline) czyli znajdujemy coś w internecie, oglądamy tu, a ostatecznie i tak kupujemy po obejrzeniu na żywo. Ja często tak robię z ciuchami.


Żeby zarabiać na Ceneo.pl nie trzeba mieć dużego konta, a polecać można cokolwiek. Tak naprawdę wszystko, czego używacie na co dzień i Wam się sprawdza, można pokazać na Instagramie z odpowiednim linkiem. Podpowiem jeszcze, że na Instagramie można wrzucić linki w "wyróżnione", dzięki temu nawet po upływie 24 godzin będą one dalej działać. Na blogu łatwo zarabiać nawet na bardzo starych postach, które będą dobrze widoczne w google.


To co, chcecie się zarejestrować?


 

 

 

Komentarze

instagram @agatawelpa